05 січня 2012 року < ЧАС >м. ПолтаваСправа № 2а-1670/9952/11
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Алєксєєвої Н.Ю.,
за участю секретаря - Горбач Д.О.,
представників позивача - Дерієнко Г.І., Олефіренко О.В.,
представника відповідача - Серкова Ю.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Нафтогаз" до Державної податкової інспекції у м. Полтаві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення -рішення, -
28 листопада 2011 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс-Нафтогаз" звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Полтаві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення -рішення від 15 листопада 2011 року №0002012305. В ході судового розгляду справи позивач змінив позовні вимоги, просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення -рішення від 15 листопада 2011 року №0002012305 в частині збільшення податкового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 226769,00 грн., застосування штрафної (фінансової) санкції в розмірі 1,00 грн.
Позовні вимоги ТОВ "Альянс-Нафтогаз" обґрунтовував незгодою із визначенням ДПІ у м. Полтаві податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 226769,00 грн. з підстав неправомірного віднесення позивачем до складу податкового кредиту сум, сплачених ТОВ "Альянс-Нафтогаз" на користь ТОВ "Будмашпост" за договорами купівлі-продажу товару -газового конденсату, що відповідачем обґрунтовано ненаданням в ході проведення перевірки документів на підтвердження факту оплати перевезення придбаного товару, документів, що підтверджують факт перевезення, окрім наданих до ДПІ у м. Полтаві товарно-транспортних накладних, ненаданням сертифікатів якості товару, а також тим, що в ТОВ "Будмашпост" незначний штат працівників, що за твердженням ДПІ у м. Полтаві вказує на відсутність фактичного виконання договорів купівлі -продажу газового конденсату, укладених ТОВ "Альянс-Нафтогаз" із ТОВ "Будмашпост".
В судовому засіданні представники ТОВ "Альянс-Нафтогаз" позовні вимоги підтримали, просили визнати протиправним та скасувати податкового повідомлення -рішення від 15 листопада 2011 року №0002012305 в частині збільшення податкового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 226769,00 грн., застосування штрафної (фінансової) санкції в розмірі 1,00 грн.
Представник ДПІ у м. Полтаві проти задоволення позовних вимог заперечував, вказавши, що в ході проведення позапланової невиїзної документальної перевірки ТОВ "Альянс-Нафтогаз" встановлено про наявність правовідносин позивача із ТОВ "Будмашпост" у зв'язку із купівлею-продажем газового конденсату, фактичне виконання яких не підтверджено документами, наданими до ДПІ в м. Полтаві для невиїзної перевірки. Так, представник зазначив про здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом ТОВ "ПеМіКо" за товарно-транспортними накладними, наданими позивачем відповідачеві до перевірки, але зазначив, що не було надано документів, що підтверджують здійснення оплати за надання послуг перевезення та сертифікатів якості товару. Крім того, відповідачем зазначалося про незначну кількість працівників ТОВ "Будмашпост", що унеможливлює виконання сторонами угоди купівлі-продажу газового конденсату. З урахуванням викладеного, просив в задоволенні позовних вимог ТОВ "Альянс-Нафтогаз" відмовити.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
ТОВ "Альянс-Нафтогаз" зареєстровано Приватне підприємство "Владікос" зареєстроване виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області 27 листопада 2006 року, ідентифікаційний код юридичної особи -34689669, про що видане свідоцтво про реєстрацію серії А00 №683459. Позивач взятий на податковий облік як платник податків Кременчуцькою ОДПІ 28 листопада 2006 року за реєстраційним №8426, зареєстрований платником податку на додану вартість 08 грудня 2006 року, про що видане свідоцтво №100104600.
Статтею 75 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби (пункт 75.1 статті 75 Податкового кодексу України).
Камеральною, відповідно до положень підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України, вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.
Пунктом 75.1.2 статті 75 Податкового кодексу України встановлено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 79.2 статті 79 Податкового кодексу України, документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
На виконання наведених норм законодавства України, ДПІ у м. Полтаві проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ "Альянс-Нафтогаз" з питань підтвердження господарських відносин із платниками податків за період: червень -липень 2011 року.
За результатами даної перевірки, ДПІ в м. Полтаві складений акт від 31 жовтня 2011 року №8450/23-6/32689777, у висновках якого відповідачем зазначено про порушення ТОВ "Альянс-Нафтогаз" вимог пункту 36.1 статті 36, пункту 38.1 статті 38, пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено податковий кредит на суму податку на додану вартість 483462,00 грн, в тому числі за червень 2011 року на суму 226769,00 грн, за липень 2011 року на суму 256693,00 грн., завищено податкові зобов'язання з податку на додану вартість на суму 244698 грн., в тому числі за липень 2011 року на суму 244698,00 грн., в результаті чого занижено суму податку на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету всього в розмірі 238763,00 грн., в тому числі за червень 2011 року в сумі 226769,00 грн., за липень 2011 року в сумі 11994,00 грн.
У зв'язку із встановленням, в ході проведення документальної позапланової невиїзної перевірки, порушення вимог податкового законодавства, ДПІ в м. Полтаві було винесене податкове повідомлення-рішення від 15 листопада 2011 року №0002012305 яким визначене податкове зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 238763,00 грн. - за основним платежем та 2999,50 грн - за штрафними (фінансовими) санкціями, а всього на суму 241762,50 грн.
ТОВ "Альянс-Нафтогаз", не погодившись із зазначеним податковим повідомленням-рішенням, звернулось із позовною заявою про визнання його протиправним та скасування.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Надаючи оцінку податковому повідомленню-рішенню ДПІ в м. Полтаві від 15 листопада 2011 року №0002012305, суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту 1.1 статті 1 Податкового кодексу України, кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Підпунктом 14.1.181 статті 14 Податкового кодексу України податковий кредит визначено як суму, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
Згідно з пунктом 198.3 статті 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
- придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
- придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Відповідно до пункту 198.1 статті 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:
а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України ) та послуг;
б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);
в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;
г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
Пунктом 198.2 статті 198 вказаного Кодексу визначено, що датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
- дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
- дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
В пункті 198.6 статті 198 Податкового кодексу України, зазначено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу). У разі якщо на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, які попередньо віднесені до податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до закону.
Податкова накладна, відповідно до абзацу першого пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Із системного аналізу вказаних вище норм, можливо дійти до висновку, що для отримання права на податковий кредит із сум податку на додану вартість, сплачених в ціні придбаного товару (робіт, послуг), платник ПДВ повинен мати податкові накладні, видані на реально отриманий товар (роботи, послуги), призначений для використання в господарській діяльності.
Судом встановлено, що 03 березня 2011 року між ТОВ "Альянс-Нафтогаз" та ТОВ "Будмашпост" укладений договір купівлі-продажу газового конденсату, відповідно до умов якого останнє зобов'язалося передати у власність позивача товар, а ТОВ "Альянс-Нафтогаз" зобов'язалося прийняти цей товар та оплатити його.
ДПІ в м. Полтаві зазначено, що бухгалтерські документи, якими оформлене виконання господарської операції між ТОВ "Альянс-Нафтогаз" та ТОВ "Будмашпост" не доводять факту виконання вищевказаного договору та використання його у власній господарській діяльності ТОВ "Альянс-Нафтогаз", адже перевезення товару, придбаного позивачем в ТОВ "Будмашпост" здійснювалось автомобільним транспортом ТОВ "ПеМіКо" за товарно-транспортними накладними, але за відсутності підтвердження оплати за надання послуг перевезення та сертифікатів якості товару. Крім того, відповідачем зазначалося про незначну кількість працівників ТОВ "Будмашпост", що унеможливлює виконання сторонами угоди купівлі-продажу газового конденсату.
Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації па їх проведення. Такі первинні документи повинні мати обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Відповідно до наявних в матеріалах справи копій документів первинного бухгалтерського обліку:
податкових накладних від 07 червня 2011 року №23, від 08 червня 2011 року №32, від 14 червня 2011 року №37, від 15 червня 2011 року №53, від 29 червня 2011 року №59;
накладних від 07 червня 2011 року №210, від 14 червня 2011 року №213, від 15 червня 2011 року №216, від 29 червня 2011 року №230,
товарно-транспортних накладних від 07 червня 2011 року №210, від 14 червня 2011 року №213, від 14 червня 2011 року №2131, від 14 червня 2011 року №2132, від 15 червня 2011 року №216, від 29 червня 2011 року №230, від 29 червня 2011 року №2132, від 29 червня 2011 року №2301,
товарно-транспортних накладних на відпуск нафтопродуктів від 08 червня 2011 року №8, від 08 червня 2011 року №132, від 14 червня 2011 року №136, від 14 червня 2011 року №137, від 14 червня 2011 року №138, від 15 червня 2011 року №140, від 29 червня 2011 року №151, від 29 червня 2011 року №154, від 29 червня 2011 року №155,
товар за договором від 03 березня 2011 року поставлений позивачеві.
В бухгалтерському обліку ТОВ "Алтянс-Нафтогаз" господарські операції відображені наступним чином: Дт28 Кт631 Дт631 Кт311.
Відповідно до змісту акту перевірки від 31 жовтня 2011 року №8450/23-6/32689777 та пояснень, наданих представником відповідача в судовому засіданні, ДПІ в м. Полтаві зауважень до документів первинного бухгалтерського обліку щодо їх форми, змісту, порядку оформлення не висловлювалося.
ДПІ в м. Полтаві в судовому засіданні вказувало на ненадання до позапланової невиїзної перевірки сертифікатів якості на товар, що поставлявся на користь позивача за договором від 03 березня 2011 року із ТОВ "Будмашпост", документів, на підтвердження здійснення оплати послуг перевізника ТОВ "ПеМіКо" та актів виконаних робіт до товарно-транспортних накладних.
З даного приводу суд зазначає, що до матеріалів справи відповідачем не надано письмових доказів запиту в ТОВ "Альянс-Нафтогаз" сертифікатів якості, а дані документи не є документами первинного бухгалтерського обліку в розумінні статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", відповідно, безумовного обов'язку надання таких документів до невиїзної перевірки в позивача немає. Стосовно документів на підтвердження надання послуг перевезення вантажу, актів виконаних робіт щодо здійснення таких перевезень, слід зазначити, що в ході проведення перевірки не висловлювалося зауважень щодо господарських правовідносин позивача із підприємством -перевізником ТОВ "ПеМіКо".
До матеріалів справи ТОВ "Альянс-Нафтогаз" надано копії сертифікатів якості конденсату газового нестабільного ТУ У 11.1-25168700-005-2003 №18, №10, №29, №32, №15, наданих, за поясненнями представника позивача до супровідних документі на товар, що постачався ТОВ "Будмашпост" на користь позивача за договором від 03 березня 2011 року.
Також позивачем до справи надано письмові докази проведення оплати послуг перевезення товарів ТОВ "ПеМіКо" (т.1, а.с.232-240) платіжні доручення про перерахування грошових коштів ТОВ "Альянс-Нафтогаз" на користь ТОВ "ПеМіКо". Також в справі наявні копії податкових накладних від 24 червня 2011 року №2, від 04 липня 2011 року №2, актів приймання передачі робіт (надання послуг) від 30 червня 2011 року №12, від 31 липня 2011 року №15.
Таким чином, в судовому засіданні позивачем, із наданням відповідних письмових доказів доведено фактичне виконання договору від 03 березня 2011 року, укладеного із ТОВ "Будмашпост".
Також до матеріалів справи надан копію довідки ДПІ в м. Полтаві про результати проведення зустічнї перевірки ТОВ "Альянс-Нафтогаз" щодо документального підтвердження господарських відносин із платником податків ТОВ "Будмашпост" їх реальності та повноти відображення і обліку за період червень 2011 року, у висновках якої вказано про підтвердження звіркою реальності здійснення господарських відносин із ТОВ "Будмашпост", їх вид, обсяг, якість та розрахунки.
Крім того, в ході судового розгляду справи, представником ТОВ "Альянс-Нафтогаз" надавалися пояснення щодо придбання ТОВ "Будмашпост" товару (газовий конденсат), який було продано ТОВ "Альянс-Нафтогаз", у ТОВ "Прайм-газ" згідно Договору №ГК 04-11 від 01 квітня 2011 та договору №ГК08-11 від 01 липня 2011 року, копії яких наявні в матеріалах справи, та відвантажувався ТОВ "Альянс-Нафтогаз" з Кавердинського УППГ.
Розвантаження придбаного товару здійснювалось у м. Полтаві у ємності, що орендувалися ТОВ "Альянс-Нафтогаз" у НВ ТОВ "Енергобуд" за договором оренди ємностей №04/01-11 від 04 січня 2011 року, копія якого є в матеріалах справи. На виконання договору оренди сторонами оформлені акт здачі-приймання робіт (надання послуг) №25 від 30 червня 2011, податкові накладні №3 від 29.06.2011 р., №4 від 30.06.11 р. платіжні доручення №689 від 07.06.2011 р., №2834 від 25 червня 2011 р., №2837 від 29.06.2011 р., №2842 від 30 червня 2011 р., акт здачі-приймання робіт (надання послуг) №30 від 31 липня 2011 року та податкові накладні №1 від 12.07.11р., №2 від 14.07.2011р., №5 від 26.07.11 р. №6 від 27.07.11 р. Платіжні доручення №2852 від 12.07.11р., №2858 від 14.07.11 р., №2865 від 26.07.11р., №2874 від 27.07.11р.
Реалізацію придбаного у ТОВ "Будмашпост" товару, ТОВ "Альянс-Нафтогаз", за поясненнями наданими в ході розгляду справи здійснювало шляхом переробки та продажу іншим підприємствам ТОВ «Пасіпол»за договором на перобку давальницької сировини №36 від 01 лютого 2011 року. На виконання договору з надання послуг переробки нафтової сировини оформлені документи, копії яких надано до матеріалів справи, а саме: акт виконаних робіт по переробці давальницької сировини, отриманої від ТОВ "Альянс-Нафтогаз" за червень 2011 року, платіжні доручення №702 від 16.06.2011 р., «731 від 06.07.2011 р., №737 від 07.07.2011 р., №754 від 21.07.2011 р.; акти визначення світлих нафтопродуктів при переробці сировини, поставленої ТОВ "Альянс-Нафтогаз" на газовий конденсат отриманий від ТОВ "Будмашпост" від 08 червня 2011 року, від 14 червня 2011 р., від 17 червня 2011 року, від 18 червня 2011 року, від 18 червня 2011 року, від 30 червня 2011 року; товаро-транспортні накладні №080601 від 08 червня 2011 року;, №140601 від 14 червня 2011 року, №170601 від 17 червня 2011 року, 180603 від 18 червня 2011 року 180603 від 18 червня 2011 року, №300601 від 30 червня 2011 р.
В результаті переробки отримано нафтопродукти та оформлено відповідні товаро транспортні накладні на відпуск нафтопродуктів №000862 від 16 червня 2011 року, 000868 від 16 червня 2011 р., 000874 від 17 червня 2011 р., №000885 від 18 червня 2011 року, №000890 від 20 червня 2011 р., 000898 від 21 червня 2011 року, 000901 від 21 червня 2011 р., №000904 від 21 червня 2011 р., №000947 від 01 липня 2011 р., №000965 від 04 липня 2011 р., №000967 від 04 липня 2011 року, №000991 від 06 липня 2011 р.
У відповідності до п. 4.4 Договору на переробку давальницької сировини №36 від 01 лютого 2011 року залишок кубовий, який отримується під час переробки, залишається у розпорядженні Переробника (ТОВ "Пасіпол"), про що оформлена видаткова накладна №180602 від 18 червня 2011 року, товаро-транспортна накладна на відпуск нафтопродуктів №000881 від 18 червня 2011 р., податкова накладна №22 від 18.06.2011 року.
Отримані після переробки нафтопродукти ТОВ "Альянс-Нафтогаз" реалізувало наступним контрагентам: ТОВ "Пдрокомплект" за договором поставки №010403 від 01 квітня 2011 р., ЗАТ "Компанія Ростислав" за договором поставки №010701 від 01 липня 2011 року, ТОВ "Укрторгщебень" за договором поставки №010401 від 01 квітня 2011 року, ФОП ОСОБА_5 договір поставки №010404 від 01 квітня 2011 року, ПП "Таврійські нафтові регіони" за договором поставки №230301 від 23 березня 2011 року, ТОВ "Укрнафтсервіс" - договір поставки №130303 від 31 березня 2011 року.
За поясненнями представників позивача, наданими в ході судового розгляду справи від реалізації товару отриманого від ТОВ "Будмашпост", який було передано в переробку, а після переробки реалізовано, ТОВ "Альянс-Нафтогаз" отримало прибутку в розмірі 85459,51 грн., в тому числі податок на додану вартість 14 243,25 грн.
З урахуванням зазначеного, позивачем податковий кредит сформований за господарськими операціями, фактичне виконання яких підтверджено письмовими доказами, товар, в ціні якого ТОВ "Альянс-Нафтогаз" сплачені суми податку на додану вартість використаний в господарській діяльності позивача і отриманий від контрагента, що зареєстрований на дату вчинення господарських операцій платником податку на додану вартість в порядку, визначеному Податковим кодексом України. Документи, що підтверджують фактичне здійснення господарських операцій по придбанню товару від ТОВ "Будмашпост" та подальшій реалізації в господарській діяльності позивача оформлені у відповідності до вимог Податкового кодексу України, Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач доказів в спростування вищевикладеного та правомірності свого рішення не довів, доказів та пояснень позивача по суті справи, не спростував.
Таким чином, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог ТОВ "Альянс-Нафтогаз" і, відповідно, про протиправність і необхідність скасування податкового повідомлення-рішення від 15 листопада 2011 року №0002012305 в частині збільшення податкового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 226769,00 грн., застосування штрафної (фінансової) санкції в розмірі 1,00 грн.
Відповідно до положень частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Нафтогаз" до Державної податкової інспекції у м. Полтаві про визнання протиправним та скасування в частині податкового повідомлення-рішення від 15 листопада 2011 року №0002012305 задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Полтаві від 15 листопада 2011 року №0002012305 в частині збільшення податкового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 226769,00 грн., застосування штрафної (фінансової) санкції в розмірі 1,00 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Нафтогаз" судовий збір в розмірі 28,23 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 10 січня 2012 року.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва