27.10.2011 < копія >
11 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0470/10246/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіКоблової О. Д. < Текст >
при секретаріТуранській С.О.
за участю:
прокурора
представника позивача
відповідача Денисенко Д.В.
Андреюк В.В.
ОСОБА_5 < Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Новомосковського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Новомосковського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_6 про стягнення коштів,
Новомосковський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Новомосковського міськрайонного центру зайнятості звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з ОСОБА_6 коштів, виплачених як матеріальна допомога по безробіттю в сумі 4 285, 90 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що ОСОБА_6 перебуваючи на обліку у центрі зайнятості з 21.01.2009 року по 02.03.2010 року та отримуючи матеріальну допомогу по безробіттю, не повідомив той факт, що з 05.05.2009 року по 01.09.2009 року мав трудові відносини з Товариством з обмеженою відповідальністю «Акта-Сервіс». Оскільки, за таких обставин, отримання ОСОБА_6 матеріальної допомоги є порушенням вимог Законів України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та «Про зайнятість населення», сума вказаної матеріальної допомоги підлягає поверненню.
В судове засідання з'явився прокурор, надав пояснення аналогічні доводам, викладеним у позовній заяві, та просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Також у судове засідання з'явився представник позивача, позовні вимоги підтримав та просив задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання з'явився та зазначив, що позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд доходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Проведеною Новомосковською міжрайонною прокуратурою перевіркою встановлено, що ОСОБА_6, 28 січня 2009 року звернувся до Новомосковського міськрайонного центру зайнятості з заявою про надання йому статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю.
Наказом директора Новомосковського міськрайонного центру зайнятості від 28 січня 2009 року ОСОБА_6 наданий статус безробітного і розпочата виплата допомоги по безробіттю.
За час перебування на обліку з 21.01.2009р. по 02.03.2010р. ОСОБА_6 регулярно отримував від Новомосковського міськрайонного центру зайнятості допомогу на випадок безробіття за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
В ході проведення звірки даних центру зайнятості з даними державної податкової інспекції було встановлено, що відповідач, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, мав трудові відносини з Товариством з обмеженою відповідальністю «Акта-Сервіс», де згідно наказів №44/1-К від 05.05.2009 року та №96/2-К від 01.09.2009 року (прийняття та звільнення з роботи) працював охоронником з 05.05.2009р. по 01.09.2009р. та був звільнений по ст. 38 КЗпП України (за власним бажанням).
Як вбачається з матеріалів справи, про своє працевлаштування ОСОБА_6 не повідомив Новомосковський міськрайонний центр зайнятості та не являючись безробітним, відповідно до п. 1 ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», за період з 05.05.2009р. по 01.09.2009р. безпідставно отримав допомогу на випадок безробіття за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 4 285, 90 грн., чим Фонду завдана матеріальна шкода.
Відповідно до п.1 ст.2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
У відповідності до п. п. «б» п. 3 ст. 1 цього Закону, в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України «Про особисте селянське господарство».
Таким чином, суд приходить висновку, що громадяни, які забезпечують себе роботою самостійно, належать до зайнятого населення.
Згідно із ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
У відповідності до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних затвердженого Постановою КМУ від 14.02.2007 року № 219 реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводяться державною службою зайнятості за місцем їх проживання за умови пред'явлення паспорта, трудової книжки, цивільно-правового договору, а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.
Згідно із абз. 14 п.п. 1 п. 20 Порядку, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня виявлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час перебування особи на обліку як безробітної або неповідомлення державної служби зайнятості про виїзд за межі України з метою працевлаштування чи провадження іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку.
Враховуючи вищезазначені норми чинного законодавства, суд вважає, що відомості про те, що ОСОБА_6, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості мав трудові відносини з Товариством з обмеженою відповідальністю «Акта-Сервіс», впливають на умови виплати забезпечення та надання соціальних послуг. Тому, вимоги прокурора щодо повернення сум матеріальної допомоги є обґрунтованими.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», спори, що виникають із правовідносин за цим Законом вирішуються в судовому порядку.
За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; з'ясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.
Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст. 7 КАС України, є принцип законності, який відповідно до ст. 9 КАС України, полягає в наступному: суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з Відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Новомосковського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Новомосковського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_6 про стягнення коштів - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_6 незаконно отримані кошти Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в сумі 4285 грн. 90 коп. на розрахунковий рахунок Новомосковського міськрайонного центру зайнятості 37178001002827, код 20306617, МФО 805012, Банк ГУДКУ Дніпропетровської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження -з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.
Повний текст постанови складений 17 жовтня 2011 року.
Суддя < (підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >О. Д. Коблова
< Текст >