Постанова від 23.01.2012 по справі 2-а-8681/11

гіналом

Справа № 2 а -8681/2011

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2012 року суддя Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Бібік М.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бабушкінської районної у м. Дніпропетровську ради про визнання дій неправомірними та стягнення заборгованості по виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом. В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 вона народила доньку -ОСОБА_2, у зв'язку з чим вона знаходиться на обліку у відповідача та отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Однак вважає, що призначення, нарахування сум, які здійснює відповідач по виплатам допомоги по догляду за дитиною до досягненню нею трирічного віку не відповідають вимогам діючого законодавства. Просить визнати дії відповідача неправомірними по призначенню, нарахуванню і виплаті суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з грудня 2009 року по листопад 2011 року, стягнути з відповідача суму недоотриманої допомоги за цей період у розмірі 12 665 гривень 00 копійок.

Ухвалою суду від 30 грудня 2011 року позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача виплатити суму недоплаченої допомоги за період з грудня 2009 року по 13 червня 2011 року, залишено без розгляду.

У відповідності до положень ст. 1832 КАС України, суд розглядає справу в порядку скороченого провадження.

Оцінивши обставини у справі, приходжу до висновку, що у позовних вимогах слід відмовити, з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, позивач ІНФОРМАЦІЯ_1 народила доньку -ОСОБА_2, в зв'язку з чим вона перебуває на обліку у відповідача і їй здійснюється виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Положенням ч. 3 ст. 51 Конституції України передбачено, що сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

У відповідності до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Відповідно до положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік»та розділів II та III Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», стаття 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»була викладена в наступній редакції: «допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень».

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №28/2008 (№10-рп/2008) положення наведених законів, якими визначено розмір державної допомоги по догляду за дитиною не визнавалися неконституційними, що свідчить про їх чинність та про правомірність дій відповідача щодо нарахування і виплати позивачу допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень 00 копійок.

Згідно ст. 46 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік»встановлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 22 Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми»із змінами і доповненнями, установлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між: з 01 січня 2008 року -50 %, з 01 січня 2009 року -75 %, з 01 січня 2010 року -100 % прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше як 130 гривень.

Згідно ст. 21 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»установлений у 2011 році прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років: з 1 січня - 816 гривень, з 1 квітня - 832 гривні, з 1 жовтня - 853 гривні, з 1 грудня - 870 гривен.

З урахуванням цього відповідач виплачував позивачу допомогу по догляду за дитиною в розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень 00 копійок.

Тобто, відповідачем виплачувалось позивачу мінімальний розмір допомоги, оскільки для можливості нарахування такої допомоги у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, позивачу необхідно було надавати відповідачеві довідки та інші документи на підтвердження середньомісячного сукупного доходу сім'ї на одну особу, чого нею не робилось.

Таким чином, аналізуючи вищенаведені обставини та положення законодавчих актів, суд приходить до висновку, що у період з 13 червня 2011 року по листопад 2011 року Управління праці та соціального захисту населення Бабушкінської районної у м. Дніпропетровську ради діяло на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України, що відповідно свідчить про відсутність підстав у суду для задоволення адміністративного позову щодо зобов'язання донарахувати позивачу суму допомоги за період з 13 червня 2011 року по листопад 2011 року у сумі 12 665 гривень 00 копійок.

Крім того, з огляду на те, що судом в задоволенні вищезазначених позовних вимог позивачу відмовлено, правових підстав для задоволення позовних вимог в частині стягнення понесених судових витрат, а саме судового збору в сумі 28 гривень 23 копійки -не існує.

Керуючись ст. ст. 6 - 11, 71, 99, 1832 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бабушкінської районної у м. Дніпропетровську ради про визнання дій неправомірними та стягнення заборгованості по виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку -відмовити в повному обсязі.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Бабушкінський районний суд міста Дніпропетровська, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя М.М. Бібік