Справа № 2610/260/2012
іменем України
"13" січня 2012 р.суддя Шевченківського районного суду м. Києва Кравець Д.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держкомзему у м. Києві про визнання нечинними та протиправними постанови про накладення адміністративного стягнення, актів обстеження земельної ділянки та перевірки вимог земельного законодавства, припису про усунення порушення та визнання дій протиправними,-
ОСОБА_1 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з даним адміністративним позовом.
Відповідно до положень статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено, у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України (надалі -КАС України), з особливостями, встановленими цим Кодексом.
При цьому, позовна заява повинна відповідати вимогам, які передбачені ст. 106 КАС України.
Вивчивши матеріали позовної заяви, вважаю, що вони не відповідають вимогам ст. 106 КАС України, а саме: у позовній заяві не зазначено змісту позовних вимог і не викладено обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до вказаного відповідача, тобто відсутні обставини, які б свідчили про порушення прав позивача у правовідносинах з вказаним відповідачем та не зазначено доказів на їх підтвердження, оскільки, як вбачається із наданих матеріалів, постанова відносно позивача була винесена державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель у м. Києві Северенчук К.А. при виконанні ним службових обов'язків.
Крім того, відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з ч.ч. 4, 5 ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, -зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Разом з тим, згідно з ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача -суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача -суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності..
За таких обставин потребує уточнень зміст позовних вимог, зокрема, з урахуванням ч. 4 ст. 105 КАС України.
У разі виправлення недоліків, нову заяву необхідно подати разом із копіями заяв та копіями всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості учасників процесу.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 105, 106, 108, 165 КАС України, суддя -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держкомзему у м. Києві про визнання нечинними та протиправними постанови про накладення адміністративного стягнення, актів обстеження земельної ділянки та перевірки вимог земельного законодавства, припису про усунення порушення та визнання дій протиправними -залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків терміном 5 (п'ять) днів з дня отримання останнім копії ухвали.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали
Ухвала набирає законної сили після закінчення вищезазначених строків, або після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: ( Н.Ф. Тулович