03 листопада 2011 року 2а-2096/11/1070
Київський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Щавінського В.Р.
при секретарі судового засідання - Талалакіну С.М.
за участю представників сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві адміністративну справу
за позовом Колективного сільськогосподарського підприємства імені Ватутіна
до Відділу державної виконавчої служби Миронівського районного управління юстиції у Київській області
треті особи: ОСОБА_1, Державна податкова інспекція у Миронівському районі Київської області
про визнання нечинною постанову від 01.04.2011 р, -
Колективне сільськогосподарське підприємство імені Ватутіна звернулося з вказаним позовом до суду. Просить визнати постанову про відкриття виконавчого провадження від 01.04.2011 р. нечинною.
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що 18.04.2011 р. КСП ім. Ватутіна отримали постанову про відкриття виконавчого провадження по виконанню виконавчого листа №2а-777 від 24.03.2011 р. від ВДВС Миронівського РУЮ у Київській області. Пояснює, що в п.2 даної постанови зазначено, що позивачу надається строк для самостійного виконання виконавчого листа від 08.04.2011 р.
Позивач вважає, що оскаржувана постанова була відправлена 13.04.2011 р. і тому добровільно виконати рішення на підставі якого було видано виконавчий лист вони не мали змоги.
Вважає, що відповідач порушує ст. 19 Конституції України згідно якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі, підтвердив обставини викладені в позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник відповідача та третя особа - ОСОБА_1 під час судового розгляду справи заперечувала проти задоволення позову та пояснила, що постанова про відкриття виконавчого провадження від 01.04.2011 р. заступника начальника ВДВС Миронівського РУЮ Київської області винесена у відповідності до ст. ст. 25, 31 Закону України „Про виконавче провадження” направлена сторонам виконавчого провадження рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Вказує, що боржник отримав постанову про відкриття виконавчого провадження згідно зворотного повідомлення 16.04.2011 р., тобто з 16.04.2011 р. у боржника є 7 - м днів для добровільної сплати податкової заборгованості, а саме до 22.04.2011 р.
Третя особа - ДПІ у Миронівському районі Київської області в судове засідання не з'явилась, про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином. Надала суду письмові заперечення проти позову та просила відмовити в задоволенні позову
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що в задоволенні позову необхідно відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що Постановою Київського окружного адміністративного суду від 21.12.2010 р. у справі №2-а-777/10/1070 задоволено позов ДПІ у Миронівському районі Київської області до КСП ім. Ватутіна про стягнення податкового боргу в сумі 1716,23 грн.
Зазначена постанова набрала законної сили та видано виконавчий лист №2-а-777/10/1070.
Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Миронівському районі Київської області 30.03.2011 р. звернулось із заявою до ВДВС Миронівського ГУЮ Київської області щодо відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом №2-а-777/10/1070 та проведення заходів з примусового виконання рішення суду.
Постановою ВДВС Миронівського РУЮ Київської області від 01.04.2011 р. відкритого виконавче провадження за даним виконавчим листом.
Позивач в даній позовній заяві посилається на те, що відповідач невчасно направив копію постанови про відкриття виконавчого провадження чим порушив право позивача на добровільне виконання рішення суду, суд не може погодитись з даним твердженням позивача оскільки, позивач не звернувся до ВДВС Миронівського РУЮ Київської області із заявою про відкладення виконавчих дій.
Згідно ст. 25 Закону України „Про виконавче провадження” державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.
Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.
У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова.
Копії постанови про відкриття виконавчого провадження надсилаються не пізніше наступного робочого дня стягувачу та боржникові.
Відповідно до ст. 31 Закону України „Про виконавче провадження” копії постанов державного виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження), що державний виконавець зобов'язаний довести до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам із супровідними листами простою кореспонденцією, крім постанов про відкриття виконавчого провадження або відмову у відкритті виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до статті 47 цього Закону, що надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Боржник вважається повідомленим про відкриття виконавчого провадження, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.
Згідно ст. 35 Закону України „Про виконавче провадження” за наявності обставин, що перешкоджають провадженню виконавчих дій, або у разі несвоєчасного одержання сторонами документів виконавчого провадження, внаслідок чого вони були позбавлені можливості скористатися правами, наданими їм цим Законом, державний виконавець може відкласти виконавчі дії за заявою стягувача чи боржника або з власної ініціативи на строк до десяти робочих днів. Про відкладання провадження виконавчих дій державний виконавець виносить відповідну постанову, про що повідомляє сторонам.
Постанову про відкриття виконавчого провадження від 01.04.2011 р. була направлена позивачу 04.04.2011 р., тобто наступного робочого дня.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач отримав постанову про відкриття виконавчого провадження 16.04.2011 р., що підтверджується копією зворотного повідомлення, а тому у позивача було 7 днів для добровільної сплати податкової заборгованості, а саме до 22.04.2011 р.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що державний виконавець при винесенні постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №25587847 діяв правомірно, так як вказані вище дії узгоджуються з вимогами Законом України „Про виконавче провадження”.
На підставі Конституції України, Закону України "Про виконавче провадження", керуючись ст.ст. 71,158-163,167,254 КАС України суд, -
У задоволенні позову відмовити.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України.
Суддя Щавінський В. Р.
Постанова у повному обсязі виготовлена 07 листопада 2011 року.