про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
12 січня 2012 року Справа № 2а/0370/110/12
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Андрусенко О. О., вивчивши позовну заяву Прокурора міста Луцька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у місті Луцьку до ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_2 про стягнення коштів,
Прокурор міста Луцька звернувся в суд в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у місті Луцьку з позовом про стягнення з ОСОБА_1 коштів у розмірі 2860,20 грн., посилаючись на те, що впродовж січня-липня 2011 року ОСОБА_1 використовував працю найманого працівника, якому виплачував заробітну плату з порушенням норм чинного законодавства, зазначений факт було встановлено постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 25.11.2011 року у справі № 1-1045/2011.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
У відповідності до ч. 1, 4 ст. 28 КПК України особа, яка зазнала матеріальної шкоди від злочину, вправі при провадженні в кримінальній справі пред'явити до обвинуваченого або до осіб, що несуть матеріальну відповідальність за дії обвинуваченого, цивільний позов, який розглядається судом разом з кримінальною справою. Особа, яка не пред'явила цивільного позову в кримінальній справі, а також особа, цивільний позов якої залишився без розгляду, має право пред'явити його в порядку цивільного судочинства.
Як вбачається з позовної заяви вимогами поданого адміністративного позову є відшкодування позивачу шкоди, завданої злочином.
Таким чином даний спір не відноситься до юрисдикції адміністративного суду, оскільки в даному випадку заявлено вимогу про відшкодування збитків, завданих злочином, яка підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п. 1. ч. 1 ст. 109 КАС України, суд
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Прокурора міста Луцька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у місті Луцьку до ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_2 про стягнення коштів.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О. О. Андрусенко