Ухвала від 29.07.2011 по справі 0670/7419/11

УХВАЛА

29 липня 2011 р. Справа № 0670/7419/11

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю. , розглянувши позовну заяву приватної фірми "Айсберг" < в особі > до заступника головного державного санітарного лікаря м. Житомира Шарапи Г.Д. про визнання нечинним та скасування припису № 3-02/4044 від 01.07.2011 р.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати нечинним та скасувати припис заступника головного державного санітарного лікаря м. Житомира Шарапи Галини Дмитрівни № 3-02/4044 від 01 липня 2011 року про організацію проведення ЖФПФ "Айсберг" державної санітарно - епідеміологічної експертизи випускної продукції - розприскувачів та орошувальних пристроїв градирень та про забезпечення проходження медичного огляду працівників, які зайняті в шкідливих і несприятливих умовах.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Обов'язковою ознакою нормативно-правового акта індивідуальної дії, а також відповідних дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень є створення ними юридичних наслідків у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення.

Згідно із ст. 46 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", за порушення санітарного законодавства або невиконання постанов, розпоряджень, приписів, висновків посадових осіб органів, установ і закладів державної санітарно-епідеміологічної служби на осіб, винних у вчиненні таких правопорушень, може бути накладено штраф у таких розмірах:

на посадових осіб - від одного до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

на громадян - від одного до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До підприємств, підприємців, установ, організацій, які порушили санітарне законодавство, застосовуються такі фінансові санкції:

а) за передачу замовникові або у виробництво і застосування конструкторської, технологічної та проектної документації, що не відповідає вимогам санітарних норм, розробник цієї документації сплачує штраф у розмірі 25 відсотків вартості розробки;

б) за реалізацію продукції, забороненої до випуску і реалізації посадовими особами органів, установ і закладів державної санітарно-епідеміологічної служби, підприємство, підприємець, установа, організація сплачує штраф у розмірі 100 відсотків вартості реалізованої продукції;

в) за випуск, реалізацію продукції, яка внаслідок порушення вимог стандартів, санітарних норм є небезпечною для життя і здоров'я людей, підприємство, підприємець, установа, організація сплачує штраф у розмірі 100 відсотків вартості випущеної або реалізованої продукції;

г) за реалізацію на території України імпортної продукції, яка не відповідає вимогам стандартів щодо безпеки для життя і здоров'я людей, санітарних норм, що діють в Україні, підприємство, підприємець, установа, організація сплачує штраф у розмірі 100 відсотків вартості реалізованої продукції;

д) за ухилення від пред'явлення посадовим особам державної санітарно-епідеміологічної служби продукції, яка підлягає контролю, підприємство, підприємець, установа, організація сплачує штраф у розмірі 25 відсотків вартості продукції, що випущена з моменту ухилення;

е) за порушення вимог щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, встановлених частинами другою, третьою та четвертою статті 24 цього Закону, підприємство, установа, організація, громадянин - суб'єкт господарської діяльності сплачує штраф у розмірі від п'ятдесяти до чотирьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі, коли підприємство, установа, організація або громадянин - суб'єкт господарської діяльності не припинили порушення після застосування фінансової санкції, вони сплачують штраф у розмірі ста відсотків вартості реалізованої продукції, виконаних робіт, наданих послуг.

Вартість зазначених у частині другій цієї статті документації та продукції обчислюється за цінами їх реалізації.

Проаналізувавши наведене слід зазначити, що вказана стаття не передбачає застосування до юридичних осіб фінансових санкцій за невиконання приписів державної санітарно - епідеміологічної служби.

Крім того, проаналізуваши зміст оскаржуваного припису, судом не встановлено попередження про будь -яку відповідальність підприємства за його не виконання. У суда відсутні данні про складання адміністративних протоколів, за наслідками не виконання припису та доказів винесення постанов про застосування штрафів.

Відтак, оскаржений позивачем припис заступника державного санітарного лікаря м. Житомира не є тим рішенням суб'єкта владних повноважень, який би породжував певні правові наслідки, був спрямований на регулювання тих чи інших відносин і мав обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин, мав юридичні наслідки та, відповідно, міг бути предметом розгляду судами за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

З огляду на викладене, вимога позивача про визнання нечинним та скасування припису заступника головного державного санітарного лікаря м. Житомира № 3-02/4044 від 01 липня 2011 року не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п.1 ч.1 ст. 109, ст. ст. 165, 186, 254 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом приватної фірми "Айсберг" < в особі > до заступника головного державного санітарного лікаря м. Житомира Шарапи Галини Дмитрівни про визнання нечинним та скасування припису № 3-02/4044 від 01.07.2011 р..

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали

Суддя Є.Ю. Романченко