Донецький окружний адміністративний суд
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
06 січня 2012 р. Справа № 2а/0570/41/2012
приміщення суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Череповський Є.В.
розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1
до Микитівського Відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції
про визнання незаконними дій,
скасування постанов про накладення штрафу від 23.11.2011 року та 29.11.2011 року по виконавчому листу № 2/0534/298
04 січня 2012 року ОСОБА_1 звернулась до адміністративного суду з позовом до Микитівського Відділу Державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції про визнання незаконними дії, скасування постанов про накладення штрафу від 23.11.2011 року та 29.11.2011 року по виконавчому листу № 2/0534/298.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Закріплені ч. 2 ст. 2 КАС України положення про можливість оскарження до адміністративних судів будь-яких рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією та законами України встановлено інший порядок судового провадження, не означає спростування висновку про юридичне значення рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень як предмета судового оскарження, так само як не означає і нівелювання способу захисту порушених прав, свобод чи законних інтересів.
Приписами ч. 2 ст. 4 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до частини 1 статті 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно з частиною 6 статті 181 КАС України, адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Відповідно до частини другої статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Положеннями статей 383 та 384 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи. Скаргу може бути подано до суду безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби. Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Оскільки ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою про визнання незаконною бездіяльності Микитівського Відділу Державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції щодо виконання виконавчого листа № 2/0534/298 виданого Микитівським районним судом міста Горлівки Донецької області 25.08.2011 року про зобов'язання відновити систему централізованого опалення квартири та приведення приміщення у попередній стан шляхом встановлення нагрівальних приладів, то даний позов підлягає розгляду в порядку, визначеному Цивільним процесуальним кодексом України, а не в порядку адміністративного судочинства.
Пунктом 1 частини 1 статті 109 КАС України визначено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо, зокрема, заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З огляду на викладене, суд прийшов до висновку про необхідність відмовити у відкритті провадження у справі з підстав, передбачених пунктом 1 частини 1 статті 109 КАС України.
ОСОБА_1 слід мати на увазі, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2, 3, 4, 17, 109, 160, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України,
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Микитівського Відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції про визнання незаконними дій, скасування постанов про накладення штрафу від 23.11.2011 року та 29.11.2011 року по виконавчому листу № 2/0534/298.
Роз'яснити ОСОБА_1, що розгляд справи за її позовом віднесено до юрисдикції суду, який видав виконавчий документ, тобто Микитівського районного суд міста Горлівки Донецької області у порядку цивільного судочинства.
Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати ОСОБА_1.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 ст. 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Череповський Є.В.