Україна
22 вересня 2011 р. справа № 2а/0570/6353/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 15:55
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Наумової К.Г.
при секретарі Чухляк О.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області (м. Донецьк)
до Виконавчого комітету Білицької міської ради (м. Білицьке, Донецька область)
про зобов'язання вчинити певні дії, -
за участю сторін:
від позивача: ОСОБА_1 за дов., ОСОБА_2 за дов.
від відповідача: ОСОБА_3 за дов.
Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Білицької міської ради про зобов'язання виконати вимогу, зазначену в п.п. 1.1, 1.2 листа - вимоги від 16.03.2011р. № 05-08-08-15/2849, а саме: здійснити зменшення бюджетних асигнувань за КФКВ 170703 «Видатки на проведення робіт пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг» та КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 190499грн. 40коп. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1134 «Оплата послуг (крім комунальних)» на капітальний ремонт доріг; здійснити зменшення бюджетних асигнувань за КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 7600грн. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1165 «Оплата інших комунальних послуг» по встановленню опор вуличного освітлення.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі посилаючись на наступне.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 06.06.2011р. по справі № 2а/0570/6151/2011 (яка набрала законної сили 26.07.2011р. після розгляду Донецьким апеляційним адміністративним судом) задоволено позов виконавчого комітету Білицької міської ради до Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області про визнання недійсним п. 1.1 п. 1 вимоги від 16.03.2011 року № 05-08-08-15/2849. Визнано протиправним та скасовано п. 1.1 п. 1 вимоги від 16.03.2011 року № 05-08-08-15/2849 щодо здійснення зменшення бюджетних асигнувань за КФКВ 170703 «видатки на проведення робіт, пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг» та за КФКВ 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 190499,40 грн. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1134 «Оплата послуг (крім комунальних) на капітальний ремонт доріг».
Щодо вимоги в частині здійснення зменшення бюджетних асигнувань за КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 7600грн. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1165 «Оплата інших комунальних послуг» по встановленню опор вуличного освітлення представник позивача пояснив, що ця частина вимоги виконана.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представників сторін суд -
Контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Білицької міської ради за період з 01.12.2009р. по 31.03.2010р., за наслідками якої складений акт від 11.02.2011р. за № 08-13/003.
Під час перевірки встановлено ряд порушення фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 218651грн. 45коп., зокрема: недоотримано фінансових ресурсів на суму 7789грн. 20коп., операцій, проведених з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат на суму 208272грн. 72коп., у тому числі: нецільове використання бюджетних коштів на загальну суму 198099грн. 40коп., а саме: проведення робіт з капітального ремонту доріг за рахунок бюджетних коштів, виділених на поточні ремонти, по загальному фонду КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» та по спеціальному фонду КФКВ 170703 «Видатки на проведення робіт пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг» за КЕКВ 1134 «Оплата послуг (крім комунальних)» у сумі 190499,4 грн.; проведення оплати робіт по встановленню опор вуличного освітлення як оплати інших комунальних послуг за КЕКВ 1165 «Оплата інших комунальних послуг» у сумі 7600грн.
За результатами проведеної ревізії КРУ винесено вимогу від 16.03.2011р. № 05-08-08-15/2849 щодо прийняття всіх необхідних заходів для забезпечення повного відшкодування порушень фінансово-бюджетної дисципліни, зокрема п. 1.1 вимагає здійснити зменшення бюджетних асигнувань за КФКВ 170703 «Видатки на проведення робіт пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг» та за КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 190499грн. 40коп. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1134 «Оплата послуг (крім комунальних)» на капітальний ремонт доріг; п. 2 вимагає здійснити зменшення бюджетних асигнувань за КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 7600грн. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1165 «Оплата інших комунальних послуг» по встановленню опор вуличного освітлення.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно - ревізійну службу України» Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Ч. 2 ст. 15 зазначеного Закону передбачено, що законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 06.06.2011р. по справі № 2а/0570/6151/2011 (яка набрала законної сили 26.07.2011р. після розгляду Донецьким апеляційним адміністративним судом) задоволено позов виконавчого комітету Білицької міської ради до Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області про визнання недійсним п. 1.1 п. 1 вимоги від 16.03.2011 року № 05-08-08-15/2849. Визнано протиправним та скасовано п. 1.1 п. 1 вимоги від 16.03.2011 року № 05-08-08-15/2849 щодо здійснення зменшення бюджетних асигнувань за КФКВ 170703 «видатки на проведення робіт, пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг» та за КФКВ 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 190499,40 грн. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1134 «Оплата послуг (крім комунальних) на капітальний ремонт доріг».
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Оскільки постанова Донецького окружного адміністративного суду від 06.06.2011р. по адміністративній справі №2а/0570/6151/2011 про визнання недійсним п. 1.1 п. 1 вимоги від 16.03.2011 року № 05-08-08-15/2849 набрала законної сили, тому рішення контролюючого органу в частині зобов'язання здійснити зменшення бюджетних асигнувань за КФКВ 170703 «Видатки на проведення робіт пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг» та за КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 190499грн. 40коп. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1134 «Оплата послуг (крім комунальних)» на капітальний ремонт доріг втратило чинність, що обумовлює безпідставність вимог про зобов'язання здійснити зменшення бюджетних асигнувань за КФКВ 170703 «Видатки на проведення робіт пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг» та за КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 190499грн. 40коп. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1134 «Оплата послуг (крім комунальних)» на капітальний ремонт доріг.
Щодо вимоги про зобов'язання здійснити зменшення бюджетних асигнувань за КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 7600грн. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1165 «Оплата інших комунальних послуг» по встановленню опор вуличного освітлення, слід зазначити наступне.
Листом від 13.04.2011р. № 109 відповідач повідомив КРУ, що згідно акту ревізії фінансово-господарської діяльності за період з 01.12.2009р. по 31.12.2010р. на виконання вимоги № 05-08-08-15/2849 від 16.03.2011р. усунені порушення на суму 7600грн., а саме:
- здійснені зменшення бюджетних асигнувань за КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 7600грн. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1165 «Оплата інших комунальних послуг».
Надав позивачу Довідку про зміни до річного розпису бюджету (кошторису) на 2011 рік, яка містить інформацію, що оплата інших комунальних послуг становить мінус 7600грн.
Таким чином, вимога в цій частині вважається виконаною.
Відповідно до ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
За таких підстав, вимоги Контрольно - ревізійного управління в Донецькій області до до Виконавчого комітету Білицької міської ради про зобов'язання виконати вимогу, зазначену в п.п. 1.1, 1.2 листа - вимоги від 16.03.2011р. № 05-08-08-15/2849, а саме: здійснити зменшення бюджетних асигнувань за КФКВ 170703 «Видатки на проведення робіт пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг» та КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 190499грн. 40коп. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1134 «Оплата послуг (крім комунальних)» на капітальний ремонт доріг; здійснити зменшення бюджетних асигнувань за КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 7600грн. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1165 «Оплата інших комунальних послуг» по встановленню опор вуличного освітлення, задоволенню не підлягають.
Відповідно до ч.5 ст. 94 КАС України, у разі відмови у задоволенні позовних вимог позивача, звільненого від сплати судових витрат, а також залишення адміністративного позову без розгляду судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок Державного бюджету України.
На підставі викладеного та керуючись Конституцією України, Законом України «Про державну контрольно - ревізійну службу України»,
ст.ст. 7 -12, 69-72, 94, 112, 122-163, 254, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні позову Контрольно - ревізійного управління в Донецькій області до до Виконавчого комітету Білицької міської ради про зобов'язання виконати вимогу, зазначену в п.п. 1.1, 1.2 листа - вимоги від 16.03.2011р. № 05-08-08-15/2849, а саме: здійснити зменшення бюджетних асигнувань за КФКВ 170703 «Видатки на проведення робіт пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг» та КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 190499грн. 40коп. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1134 «Оплата послуг (крім комунальних)» на капітальний ремонт доріг; здійснити зменшення бюджетних асигнувань за КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» на загальну суму 7600грн. по здійсненим видаткам за КЕКВ 1165 «Оплата інших комунальних послуг» по встановленню опор вуличного освітлення - відмовити.
Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Скарга подається на ім'я Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Наумова К.Г.