12 грудня 2011 р. Справа № 2а/0270/4958/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Чернюк Алли Юріївни,
при секретарі судового засідання: Бурбела О.В.
за участю представників сторін:
позивача : ОСОБА_1 ОСОБА_2 - представники за довіреністю;
відповідача 1 : ОСОБА_3 представник за довіреністю;
свідків: ОСОБА_4 , ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРГРІТ"
до: Гайсинської міжрайонної державної податкової інспекції у Вінницькій області (відповідач 1) та до Державного реєстратора Гайсинської районної державної адміністрації Вінницької області ОСОБА_7 (відповідач 2)
про: визнання протиправними дій, визнання нечинним запису, повідомлення, рішення та зобов'язання вчинити дії
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРГРІТ" до Гайсинської міжрайонної державної податкової інспекції у Вінницькій області (надалі- відповідач 1) та до Державного реєстратора Гайсинської районної державної адміністрації Вінницької області ОСОБА_7 (надалі - відповідач 2) про визнання протиправними дій, визнання нечинним запису, повідомлення, рішення та зобов'язання вчинити дії.
Адміністративний позов мотивований тим, що 30.09.2011 року Гайсинською МДПІ прийнято рішення № 9 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість на підставі наявного в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням. Позивач вважає протиправним та таким, що підлягає скасуванню вказане рішення, оскільки факт відсутності товариства за місцезнаходженням не відповідає дійсності, в той час як інші вичерпні підстави для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, визначені п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України, відсутні.
Таким чином, посилаючись на те, що зроблені відповідачами дії не відповідають фактичним обставинам та чинному податковому законодавству, позивач просив позов задовольнити.
В подальшому позивачем було подано заяви про зміну позовних вимог та заяву про заміну не належного відповідача Гайсинську районну державну адміністрацію на належного державного реєстратора Гайсинської РДА ОСОБА_7 у зв'язку з чим остаточними позовними вимогами є : 1) визнати протиправним та скасувати рішення Гайсинської міжрайонної державної податкової інспекції у Вінницькій області № 9 від 30.09.2011р. про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРГРІТ" з дати його прийняття; 2) зобов'язати Гайсинську міжрайонну державну податкову інспекції у Вінницькій області внести до реєстру платників податку на додану вартість запис про відміну анулювання реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРГРІТ", як платника податку на додану вартість дати прийняття рішення № 9 від 30.09.2011р.; 3) визнати дії Державного реєстратора Гайсинської районної державної адміністрації Вінницької області ОСОБА_7 щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запису №11501430012000597 від 28.09.2011р. про відсутність юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРГРІТ" за її місцезнаходженням за адресою: 23714, Вінницька обл., Гайсинський район, с. Куна, 3 провулок Леніна, 6, та щодо направлення Повідомлення №7156 від 29.09.2011р. Гайсинській міжрайонній державній податковій інспекції Вінницької області протиправними; 4) скасувати запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців №11501430012000597 від 28.09.2011р. про реєстраційну дію про відсутність юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРГРІТ" за її місцезнаходженням за адресою: 23714, Вінницька обл., Гайсинський район, с. Куна, 3 провулок Леніна, 6, з дати його внесення; 5) зобов'язати Державного реєстратора Гайсинської районної державної адміністрації Вінницької області ОСОБА_7 виключити із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запис №11501430012000597 від 28.09.2011р. про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРГРІТ".
Представники позивача позов підтримали та просили його задовольнити з урахуванням заяв про уточнення позовних вимог.
Представник відповідача 1, щодо позову заперечував з підстав викладених у запереченнях, що містяться у матеріалах справи.
Відповідач 2 не з'явився , уповноваженого представника не направив, про дату, час та місце судового засідання належним чином повідомлений, що підтверджується матеріалами справи.
В ході розгляду даної справи в якості свідків були допитані начальник міського відділення поштового зв'язку м. Гайсин № 14 - ОСОБА_4 та листоноша с.Куна, Гайсинського району, Вінницької області ОСОБА_5 Свідки суду повідомили, що рекомендований лист із вимогою державного реєстратора надати йому реєстраційну картку, адресований ТОВ "ІНТЕГРІТ", був прийнятий для пересилання та надійшов у відділення поштового зв'язку м. Гайсин відділ № 14, 21.09.2011 року (а.с.105). У цей же день оператором доставки був виданий листоноші ОСОБА_5, яка зазначила, що оскільки їй відомо, що підприємство не знаходиться за юридичною адресою, тому вихід для вручення вищезазначеного листа вона не здійснювала..
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРГРІТ" у відповідності до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи зареєстроване Гайсинською державною адміністрацією Вінницької області за ідент. № 35184160, місцезнаходження - Вінницька область, Гайсинський район, с. Куна, 3-провулок Леніна, буд.6 (а.с. 15).А у відповідності до довідки АБ № 167491 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, керівником підприємства є ОСОБА_8 (а.с17).
25.10.2007р. позивачу по справі Гайсинською МДПІ видано свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100073399, індивідуальний податковий номер 351841602048 (а.с.16).
15.09.2011р. Гайсинською МДПІ за вих. № 5053 сформовано запрошення на 19.09.2011р., для надання пояснень ТОВ "ІНТЕРГІТ", щодо здійснення господарських операцій по оренді частини приміщення Кунянської сільської ради, а також здійснення орендної плати (а.с.34).
За наслідками виходу уповноваженими працівниками Гайсинської МДПІ 15.09.2011р. сформовано довідку № 3 про неможливість вручення запрошення (а.с.35).
Після чого, Гайсинською МДПІ сформовано повідомлення про відсутність юридичної особи за місцем знаходження № 19 від 21.09.2011р., яке направлено на адресу державного реєстратора Гайсинської МДПІ для проведення заходів згідно до ч.8 ст.19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" (надалі - Закон).
Так дійсно, відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, регулюються Конституцією України цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, що передбачено ст.2 Закону.
Відповідно до ст.1 Закону визначено, що державний реєстратор - посадова особа, яка відповідно до цього Закону від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємці, а місцезнаходження юридичної особи - це адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Частиною 2 статті 19 передбачено, що у разі надходження державному реєстратору від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки.
Як вбачається із матеріалів справи, листом від 15.09.2011р. вих.№ 5053, керівника підприємства запропоновано до 21.10.2011р. підтвердити реєстраційні відомості про юридичну особу (а.с 61).Проте на адресу державного реєстратора повернувся конверт з відміткою поштового відділення "За зазначеною адресою не проживає", що стало підставою для внесення змін в ЄДР, щодо юридичної особи.
Відповідно до ч.14 ст.19 Закону визначено, що у разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. Якщо державному реєстратору повернуто поштове відправлення, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.
З системного аналізу викладених правових норм вбачається, що державний реєстратор, на підставі повідомлення податкового органу встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, або у зв'язку із ненадходженням у встановлений п.11 ст. 19 Закону вiд 15 травня 2003 року № 755-IV термін реєстраційної картки з даними про юридичну особу, протягом п'яти робочих днів з дня отримання повідомлення від податкового органу, або п'яти днів після закінчення терміну для подання реєстраційної картки, надсилає рекомендованим листом юридичній особі (платнику податків) повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки. При цьому, якщо протягом місяця з дати надходження юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання реєстраційної картки вказану картку юридична особа не надасть, державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей, а у разі повернення рекомендованого листа, державний реєстратор вносить запис до Єдиного державного реєстру про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.
У відповідності до п. 131 Постанови "Про затвердження правил надання послуг поштового зв'язку" від 17.08.2002р.№ 1155, у разі неможливості вручення адресатам (одержувачам) внутрішні або міжнародні поштові відправлення (поштові перекази) зберігаються об'єктом поштового зв'язку місця призначення протягом одного місяця з дня їх надходження, а міжнародні поштові відправлення прискореної пошти EMS та внутрішні поштові відправлення з позначкою "Експрес" - 14 календарних днів.
Дослідивши надані відомості судом встановлено, що державним реєстратором не дотримано термін встановлений вищезазначеними нормами, адже повідомлення про відсутність юридичної особи за місцем знаходження датоване 21.09.2011р., у відповідності до відомостей із ЄДР щодо юридичної особи, дата повернення повідомлення конверту 28.09.2011р.
Крім того, у судовому засіданні свідок ОСОБА_5 листоноша сільського відділення поштового зв'язку с.Куна, Гайсинського району, зазначила, що при отриманні конверту ПП "ІНТЕГРІТ" 22.09.2011р. вихід для вручення останнього вона здійснювала адже їй відомо, що дане підприємством за юридичною адресою не знаходиться, тому відразу даний конверт був повернутий адресату із відміткою "За зазначеною адресою не проживає" (а.с. 60).
Таким чином, судом встановлено, що державним реєстратором Гайсинської РДА не правомірно внесено запис у ЄДР про відсутність місцезнаходження позивача за юридичною адресою, адже своїм листом позивача було зобов'язано до 21.10.2011р. підтвердити реєстраційні відомості про юридичну особу, однак зміни внесені до ЄДР 28.09.2011р.
На підставі вищезазначених обставин Гайсинською МДПІ було прийнято рішення № 9 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість. (а.с. 9).
Визначаючись щодо оскаржуваного рішення, суд виходить із того, що Гайсинською МДПІ перед ініціюванням питання щодо внесення до Єдиного державного реєстру запису щодо відсутності позивача за місцезнаходженням та прийняттям рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість не вжито належних заходів, передбачених діючим законодавством, для встановлення місцезнаходження ТОВ "ІНТЕГРІТ".
Так у відповідності до ст.184 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) визначено, що реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо: а) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної статтею 181 цього Кодексу, за умови сплати суми податкових зобов'язань у випадках, визначених цим розділом; б) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, прийняла рішення про припинення та затвердила ліквідаційний або передавальний баланс щодо своєї діяльності відповідно до законодавства за умови сплати суми податкових зобов'язань із податку у випадках, визначених цим розділом; в) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати податку на додану вартість; г) особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає органу державної податкової служби декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту; ґ) установчі документи будь-якої особи, зареєстрованої як платник податку, визнані рішенням суду недійсними; д) господарським судом винесено ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута; е) платник податку ліквідується за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб'єкта господарювання) або особу звільнено від сплати податку чи її податкову реєстрацію анульовано (скасовано, визнано недійсною) за рішенням суду; є) фізична особа, зареєстрована як платник податку, померла, її оголошено померлою, визнано недієздатною або безвісно відсутньою, обмежено її цивільну дієздатність; ж) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу; з) закінчився строк дії свідоцтва про реєстрацію особи як платника податку на додану вартість) обсяг постачання товарів/послуг платниками податку, зареєстрованими добровільно, іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить.
Водночас порядок взаємодії підрозділів податкової міліції з іншими структурними підрозділами органів державної податкової служби під час встановлення місцезнаходження платників податків передбачений "Положенням про організацію взаємодії підрозділів податкової міліції з іншими структурними підрозділами органів державної податкової служби для встановлення місцезнаходження платника податків", затверджений наказом ДПА України від 17 травня 2010 N 336 (надалі -Положення).
Згідно із п.3.2. Положення у разі підтвердження відсутності платника податків за місцезнаходженням (місцем проживання) структурний підрозділ органу ДПС, який є ініціатором запиту, готує за відповідною формою запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків та направляє до підрозділу податкової міліції.
Пунктом 4.2. Положення передбачено, що підрозділ податкової міліції при прийнятті рішення про організацію заходів із встановлення місцезнаходження платника податків обов'язково здійснює вихід за його адресою.
Як вбачається із матеріалів справи 16.09.2011р. начальнику Немирівського ВПМ ДПА у Вінницькій області направлено запит № 5104 на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків (а.с.36).Однак доказів щодо отримання чи надання відповіді щодо вищезазначеного запиту відповідачем 1 не представлено .
Крім того, за даними адресного бюро Міністерства внутрішніх справ України встановлюються місця реєстрації фізичних осіб та всіх посадових осіб, засновників платника податків (заходи оформити довідкою або рапортом) (п.4.3. Положення)
Також, за встановленими адресами здійснюються виїзди та опитуються засновники і керівники платника податків (за згодою) щодо фактичного місцезнаходження платника податків та документів фінансово-господарської діяльності (заходи оформити поясненням або рапортом) (п.4.5. Порядку)
В ході судового розгляду справи досліджено пояснення сільського голови ОСОБА_6 с. Куна, Гайсинського району від 20.09.2011р., в яких останній зазначив, що дійсно у відповідності до договорів оренди, позивач орендує у орендодавця приміщення, що знаходиться за адресою 3 пров. Леніна 6, с. Куна, Гайсинський район. Однак за даною адресою ТОВ "ІНТЕГРІТ" не знаходиться та документи пов'язаних з фінансово - господарською діяльністю за даною адресою відсутні (а.с.108-109).
В судовому засіданні досліджено договір оренди № 09/10/09-01 від 09.10.2009р., акт прийому передачі до договору оренди № 09/10/09-01 від 09.10.2009р., додаткову угоду №№ 1,2,3 до договору оренди № 09/10/09-01 від 09.10.2009р, що підтверджують факт оренди частини не житлового приміщення, що знаходиться за адресою - 3 пров. Леніна, буд. 6, с. Куна, Гайсинський район, Вінницька область (а.с.79-87).
Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити, що уся кореспонденція, що надсилається позивачу вручається йому належним чином, про що свідчить повідомлення про розгляд даної адміністративної справи, а тому висновки зроблені податковим органом щодо відсутності позивача за місцезнаходженням є хибними.
Як встановлено з обставин адміністративної справи, податковим органом складено довідку та пояснення, які не підтверджені жодним іншим доказом, а тому її об'єктивність та достовірність оцінюється судом критично. Разом з тим, суд не бере до уваги пояснення сільського голови ОСОБА_6, з приводу відсутності документів пов'язаних фінансово - господарською діяльністю підприємства за юридичною адресою, адже первинні документи це документи суворої звітності про місцезнаходження яких знає лише уповноважена особа відповідного підприємства.
Таким чином, правових підстав для звернення до державного реєстратора в Гайсинської МДПІ з повідомленням про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням в останнього не було, а відтак податковий орган діяв не в межах компетенції та не у спосіб, визначений законом.
Відповідно до п.1.2 "Порядку обліку платників податків і зборів" затвердженого Наказом ДПА України № 979 від 22.12.2010р. (надалі Порядок) визначено, що ведення обліку платників податків є одним із способів податкового контролю. Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення органами державної податкової служби контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Так дійсно, відповідно до п.п 12.1.п 12 Порядку метою більш повного обліку платників податків - юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців, унеможливлення отримання юридичними особами або фізичними особами - підприємцями неконтрольованих доходів підрозділи органів державної податкової служби, до функцій яких входить ведення обліку платників податків, повинні забезпечувати систематичний контроль за повнотою та своєчасністю взяття на облік юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців органами державної податкової служби після здійснення їх державної реєстрації, перереєстрації, реорганізації та внесення змін до реєстраційних чи установчих документів.
Підрозділи органу державної податкової служби: стосовно платників податків, якими не подано у встановлені законом терміни податкові декларації (звіти, розрахунки), у порядку, передбаченому законодавством, самостійно визначають суму грошового зобов'язання, проводять роботу з узгодження грошового зобов'язання та інші заходи; стосовно платників податків, які мають податковий борг, у порядку, передбаченому законодавством, здійснюють заходи з погашення податкового боргу. У рамках проведення цих заходів, а також при призначенні чи проведенні будь-якого виду перевірки платника податків чи при виконанні інших службових обов'язків працівниками органів державної податкової служби здійснюється або може здійснюватись перевірка місцезнаходження (місця проживання) платника податків. За наслідками перевірки складається акт перевірки місцезнаходження платника податків. Якщо встановлено відсутність платника податків за його місцезнаходженням (місцем проживання), то проводиться робота із з'ясування фактичного місця розташування (місцезнаходження, місця проживання) платника податків, відповідальних та пов'язаних осіб, що передбачено, п. п 12.2 п. 12 Порядку.
Як встановлено в ході судового розгляду, ТОВ "ІНТЕГРІТ" у строк визначений законом надіслано на адресу Гайсинської МДПІ податкову декларацію на прибуток за 2-3 квартал 2011р., додаток СВ до рядка 051 податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2-3 квартал 2011р.; додаток АВ до рядка 06.2 податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2-3 квартал 2011р, що підтверджує рекомендоване повідомлення про вручення (а.с. 45). Таким чином, даний факт спростовує посилання відповідачів, щодо відсутності платника за місцем знаходження.
Отже, зазначене вище порушення процедури ініціювання податковим органом питання щодо анулювання реєстрації з підстав відсутності юридичної особи за місцезнаходженням є надзвичайно грубим, суттєвим порушенням, яке, на думку суду, впливає на прийняте за результатами вказаної процедури рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ "ІНТЕГРІТ" та виключає будь-яку можливість встановлення його правомірності.
Крім того, анулювання реєстрації платника податку на додану вартість є встановленим державою управлінським заходом, спрямованим на законодавче дисциплінування платників податку, впорядкування обліку платників їх форм оподаткування, виключення можливості ухилення від сплати податків, отримання незаконного бюджетного відшкодування тощо.
Виходячи з вищевказаного відповідачами, по даній адміністративній справі, не доведено правомірності застосування такого заходу відносно позивача. Судом встановлено, що рішення про анулювання реєстрації позивача, як платника податку на додану вартість, прийнято внаслідок неналежного виконання службових та трудових обов'язків працівниками податкової міліції та відділення зв'язку, а не підтвердження в установленому законодавством порядку факту незнаходження позивача за юридичною адресою.
З огляду на викладені обставини, суд прийшов до висновку, що оскаржуване рішення є протиправними, а тому підлягають скасуванню.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, статті 13 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи податкової служби зобов'язані дотримуватись Конституції і законів України, повинні діяти в межах наданих повноважень та відповідно до чинного законодавства.
Згідно із пунктом 1 частини другої статті 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Відповідно до частини першої статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
Також, суд відмічає, що відповідно до частини другої статті 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З обставин адміністративної справи вбачається, що відповідачем не доведено правомірність оскаржуваного рішення, відтак, позовні вимоги щодо його протиправності та скасування знайшли своє підтвердження під час розгляду адміністративної справи.
Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) згідно до положень статті 94 КАС України. Враховуючи вищенаведене наявні підстави для відшкодування з Державного бюджету України на користь ТОВ "ІНТЕГРІТ" судові витрати на сплату судового збору в сумі 3 грн.40 коп.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд
Адміністративний позов задовольнити повністю
Визнати протиправним та скасувати рішення Гайсинської міжрайонної державної податкової інспекції у Вінницькій області № 9 від 30.09.2011р. про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРГРІТ" з дати його прийняття.
Зобов'язати Гайсинську міжрайонну державну податкову інспекцію у Вінницькій області внести до реєстру платників податку на додану вартість запис про відміну анулювання реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРГРІТ", як платника податку на додану вартість з дати прийняття рішення № 9 від 30.09.2011р.
Визнати дії Державного реєстратора Гайсинської районної державної адміністрації Вінницької області ОСОБА_7, щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запису №11501430012000597 від 28.09.2011р. про відсутність юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРГРІТ" за її місцезнаходженням за адресою: 23714, Вінницька обл., Гайсинський район, с. Куна, 3 провулок Леніна, 6, та щодо направлення повідомлення №7156 від 29.09.2011р. Гайсинській міжрайонній державній податковій інспекції Вінницької області протиправними.
Скасувати запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців №11501430012000597 від 28.09.2011р. про реєстраційну дію про відсутність юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРГРІТ" за її місцезнаходженням за адресою: 23714, Вінницька обл., Гайсинський район, с. Куна, 3 провулок Леніна, 6, з дати його внесення.
Зобов'язати Державного реєстратора Гайсинської районної державної адміністрації Вінницької області ОСОБА_7 виключити із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запис №11501430012000597 від 28.09.2011р. про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРГРІТ".
Відшкодувати судові витрати з державного бюджету на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРГРІТ" в розмірі 3 грн. 40 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Чернюк Алла Юріївна
12.12.2011