01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16
тел. 230-31-77
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
"04" вересня 2008 р. № 02-03/2521/15
Суддя О.О. Рябцева розглянувши позовну заяву і додані до неї документи
за позовом Фастівського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі
Державної екологічної інспекції в Київській області, м. Київ
до Приватного сільськогосподарського підприємства “Агрофірма “Світанок»,
с. Ковалівка, Васильківський район
про стягнення 124562,05 грн.
встановив:
До господарського суду Київської області надійшов адміністративний позов Фастівського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Київській області до приватного сільськогосподарського підприємства “Агрофірма “Світанок» про стягнення 124562,05 грн. шкоди.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова особа чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Позивач звертається до суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з відповідача 124562,05 грн. шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, внаслідок забруднення земельної ділянки, проте, спір щодо стягнення шкоди, завданої забрудненням навколишнього природного середовища не є публічно-правовим спором в якому орган виконавчої влади здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, та не є спором юридичної особи із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності, який відповідно до п. 1 ч.1 ст. 17 КАС України віднесений до компетенції адміністративних судів, отже зазначений спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
У пункті 19 Рекомендації Президії Вищого господарського суду України “Про деякі питання практики підвідомчості і підсудності справ господарським судам» від 27.06.2007 року за N04-5/120 зазначається, що за правилами господарського судочинства мають розглядатися справи зі спорів про відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, в тому числі за позовами спеціально уповноважених державних органів управління в галузі охорони навколишнього природного середовища.
Пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Оскільки дану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України.
Враховуючи викладене, керуючись, ст. 17, п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суд -
постановив:
Відмовити Фастівському міжрайонному прокурору в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Київській області у відкритті провадження в адміністративній справі до приватного сільськогосподарського підприємства “Агрофірма “Світанок» про стягнення 124562,05 грн. шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, внаслідок забруднення земельної ділянки.
Суддя О.О. Рябцева