36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
18.03.2008 р.
№
Суддя Киричук О.А., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Довіра"
до Великобагачанської районної державної адміністрації
про оскарження незаконних рішень органу виконавчої влади
Позивачем в порядку адміністративного судочинства до господарського суду Полтавської області подано адміністративний позов, який фактично містить вимогу не до Великобагачанської районної державної адміністрації, а до державного реєстратора, а саме: «зобов'язати державного реєстратора Великобагачанської районної державної адміністрації провести державну реєстрацію змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра».
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців» державний реєстратор це посадова особа , яка відповідно до цього Закону здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.
При вирішенні питання щодо відкриття провадження в адміністративній справі суд приймає до уваги наступне.
Відповідно до ст.107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх
посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.
Відповідно до п.5 розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів підсудні їм справи вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні загальні суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п.6 розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
З огляду на те, що позов фактично подано до посадової особи -державного реєстратора, а справи у яких однією зі сторін є посадова особа не підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, поданий позов повинен розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом..
Відповідно до ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
За даних обставин, подана позовна заява підлягає поверненню відповідно до ст.108 КАС України.
Керуючись ст.ст.108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Повернути позовну заяву.
Додаток: позовна заява та додані документи.
Ухвала може бути оскаржена в порядок та строки, визначені статтею 186 КАС України. Ухвала набирає законної сили в строки, встановлені статтею 254 КАС України.
Суддя Киричук О.А.