15.09.08
Справа №АС8/92-08.
Господарський суд Сумської області у складі:
головуючого судді: Гудима В.Д.
при секретарі судового засідання: Сугоняко Н.В., розглянув справу
за позовом управління Пенсійного фонду України у Великописарівському районі
до відповідача Управління ветеринарної медицини в Сумській області
про стягнення 862 грн. 82 коп.
За участю представників сторін:
Від позивача - предст. Івашина О.О.
Від відповідача - предст. Єсепчук Г.Д.
Суть спору: Позивач подав позовну заяву про стягнення з відповідача 862 грн. 82 коп. матеріальної шкоди, завданої перевиплатою пенсії внаслідок видачі відповідачем недостовірної довідки про стаж державної служби, на підставі якої відповідачем було невірно визначено розмір надбавки за вислугу років для надання довідки про заробітну плату для обчислення пенсії.
Відповідач подав заперечення на позовну заяву в якому просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи, господарський суд встановив:
Позивач зазначає, що громадянину Кальченку Михайлу Васильовичу 19.10.06р. відповідно до Закону України "Про державну службу" була призначена пенсія за віком у розмірі 1601 грн. 52 коп. Розмір пенсії обрахований згідно довідки про стаж державної служби від 18.10.06 № б/н відповідача та довідки про заробітну плату від 19.10.06р. № 35, яка видана відповідачем.
Позивач зазначає, що ним 10.07.07р. було проведено перевірку наявності посади головного ветеринарного лікаря Великописарівської станції по боротьбі з хворобами тварин за період з 24.07.79р. по 05.12.85р. в штатних розписах апарату Великописарівської районної державної адміністрації, якою було встановлено, що в штатному розписі апарату Великописарівської районної державної адміністрації посада головного ветеринарного лікаря відсутня, також відсутні особові рахунки по нарахуванню заробітної плати на Кальченка Михайла Васильовича.
Так позивач саме з 10.07.07р. на підставі акта перевірки дізнався про порушення свого права, яке полягало в тому, що період роботи гр. Кальченка М.В. головним ветеринарним лікарем Велико-Писарівської станції по боротьбі з хворобами тварин з 24.07.79р. по 05.12.85р. помилково включений до стажу державної служби, та, відповідно, підприємством при наданні довідки про заробіток пенсіонера помилково визначено надбавку за вислугу років державного службовця у розмірі 30%, замість 25%, внаслідок чого, позивачем була здійснена перевиплата пенсії гр. Кальченку В.М. при помилковому нарахуванні надбавки за вислугу років державного службовця у розмірі 30%, замість 25%. Розмір перевиплати відповідно до поданого розрахунку становить 862 грн. 82 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що зайві витрати коштів Пенсійного фонду України сталися внаслідок видачі відповідачем недостовірної довідки про стаж державної служби відповідно до якої було невірно визначено розмір надбавки за вислугу років для надання довідки про заробітну плату для обчислення пенсії. Враховуючи те, що відповідно до ст. 101 Закону України "Про пенсійне забезпечення" підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну державі внаслідок видачі недостовірних документів, і відшкодовують її, то відповідач повинен відшкодувати позивачеві шкоду, завдану перевиплатою пенсії в сумі 862 грн. 82 коп.
Відповідач проти позовних вимог заперечує повністю, зазначаючи про те, що згідно Типового положення про районну станцію по боротьбі з хворобами тварин, затвердженої Мінсільгоспом СРСР від 20.05.1971р. районна станція є установою державної ветеринарії в районі і вона очолюється головним ветеринарним лікарем району - державним ветеринарним інспектором району, діючим на підставі особливого про нього Положення, який виконує функції, покладені державою на ветеринарну медицину.
Відповідач зазначає, що районна ветеринарна станція знаходилась у віданні управління сільського господарства райвиконкому і утримувалась за рахунок коштів місцевого або республіканського бюджету, тобто була територіальним органом урядового органу держаного управління в районі.
Відповідно до розпорядження КМ України від 29.01.2003 року № 38-р посаду керівника територіального органу урядового органу державного управління віднесено до шостої категорії державних службовців.
Як зазначає відповідач, рішенням виконавчого комітету В.Писарівського району від 31.01.1995 року № 7 «Про посаду начальника районного підприємства (лікарні) ветеринарної медицини" дану посаду введено в штат апарату райвиконкому, а враховуючи стаж роботи на даній посаді, розпорядженням голови районної ради народних депутатів Великописарівського району від 03.02.95р. №30 Кальченку М.В. був присвоєний 12 ранг державного службовця.
Відповідач зазначає, що при проведенні атестацій відносно державного ветеринарного інспектора району Кальченка М.В. 24.06.1997 року - районною радою та 16.10.2001 року - райдержадміністрацією в стаж державної служби був зарахований увесь час роботи на посаді головного ветеринарного лікаря державного ветеринарного інспектора району. (а. с 20-21)
Відповідач в обґрунтування позовних вимог зазначає, що при прийнятті особової справи Кальченка М.В. до управління ветмедицини області у 2001 році в зв'язку з підпорядкуванням районних установ до обласного управління на виконання постанови КМ України від 19.08.2002 року № 1216 визначення стажу державної служби було проведено з урахуванням атестаційних листів місцевих органів самоврядування та органів влади Великописарівського району. Відповідно до штатного розпису, затвердженого управлінням сільського господарства Сумської області та узгодженого з Великописарівський районним фінансовим відділом на 1980 рік підтверджується підпорядкованість станції по боротьбі з хворобами тварин управлінню сільського господарства та утримання за рахунок бюджетних коштів.
Відповідач в обґрунтування своїх заперечень проти позовних вимог посилається на те, що інформація надана в довідці про стаж державної служби Кальченка М.В. є достовірною.
Відповідно до п. 38 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", при прийманні документів орган, що призначає пенсію: перевіряє правильність оформлення заяви й подання про призначення пенсії, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; здійснює попередню правову експертизу змісту і належного оформлення представлених документів; перевіряє правильність копій відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розходження. Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення в трьохмісячний термін з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, а також перевіряти в необхідних випадках обґрунтованість їх видачі.
Як зазначає сам позивач, пенсія була призначена Кальченку М. В. у 2006 році, при цьому, факту подання відповідачем недостовірної інформація щодо стажу державної служби Кальченка М. В. не було виявлено.
Враховуючи, що позивач не подав доказів того, що відповідачем було надано недостовірну довідку про стаж державної служби, а також те, що обов'язок щодо перевірки відомостей при прийманні документів наданих підприємствами покладений на позивача, господарський суд вважає вимоги позивача необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
1. В позові відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СУДДЯ В.Д.Гудим
Повний текст судового рішення підписано 19.09.08р.