36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
11.03.2008 р. Справа № 19/363
За позовом Контрольно-ревізійного управління в Полтавській області, вул. Шевченка, 1, м. Полтава, 36014
до Комбінату комунальних підприємств, вул. Жовтнева, 100, м. Гребінка, Полтавська область, 37400
треті особи: 1. Головне управління Державного казначейства України у Полтавській області, вул. Шевченка, 1, м. Полтава, 36014
2. Гребінківська міська рада, вул. 50 років Жовтня, 35, м. Гребінка, Полтавська область, 37400
про стягнення 32850,00 грн.
Суддя Безрук Т.М.
Секретар судового засідання Овсепян А.Г.
Представники:
від позивача: Сич С.С.
від відповідача: Галкіна Л.А.
від третіх осіб: 1. Ткаченко А.М., дов. № 0421/5511 від 14.12.07р.
2. не з"явився
Розглядається позовна заява про стягнення коштів отриманих у вигляді субвенції, та використаних не за цільовим призначенням у сумі 32850,00 грн., що встановлено за актом перевірки КРВ в Гребінківському районі від 06.096.2007р. № 09-21/09.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що спірні грошові кошти одержані ним від Гребінківської міської ради за виконані підрядні роботи згідно договору № 1 від 15.06.2006р., зазначені кошти не надавалися йому як державна субвенція.
Третя особа - Гребінківська міська рада - у письмових поясненнях повідомила, що в 2006 році відповідач субвенції не отримував, а тому позовні вимоги є не обґрунтованими.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Контрольно-ревізійним відділом в Гребінківькому районі, який є структурним підрозділом Контрольно-ревізійного управління в Полтавській області, проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Гребінківського комбінату комунальних підприємств (надалі -відповідач), за період 2005-2006 років та І квартал 2007 року, за результатом якої складено акт від 06.06.07р. №09-21/09.
У ході проведення ревізії було досліджено питання цільового і законного використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом (ст. 34-39 акта ревізії від 06.06.07р. №09-21/09).
Відповідно до ст. 54 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" затверджено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток регіонів, виконання заходів з упередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у ЖКГ та на інших аварійних об'єктах комунальної власності і на виконання інвестиційних проектів, в тому числі на капітальний ремонт сільських шкіл, розвиток та реконструкцію централізованих систем водопостачання та водовідведення, на впровадження заходів, спрямованих на зменшення витрат по виробництву, передачі та споживання теплової енергії.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.06р. №951 "Про перелік об"єктів, що фінансуються в 2006р. за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом відповідно до ст. 54 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" Гребінківській міській раді було виділено кошти в сумі 100 тис. грн. для капітального ремонту котельні по вул. 50-річчя Жовтня та визначено рік початку та закінчення будівництва - 2006 рік.
Гребінківська міська рада уклала Гребінківським комбінатом комунальних підприємств договір №1 від 15.06.2006р. на капітальний ремонт котельні та прилеглих теплових мереж по вул. 50 років Жовтня в м. Гребінка.
Кошторис вартості капітального ремонту котельного господарства з комунікаціями котельні по вул. 50-річчя Жовтня, 4 та відомість ресурсів до кошторису складено відповідачем та затверджено міським головою.
Факт виконання вказаних ремонтних робіт Гребінківським комбінатом комунальних підприємств підтверджено відповідними актами приймання виконаних підрядних робіт за вересень -грудень 2006 р., а також визнається та не спростовується сторонами.
За виконані роботи за договором №1 від 15.06.2006р. відповідачем від Гребінківської міської ради було отримано кошти в сумі 100 тис.грн. на капітальний ремонт котельні по вул. 50-річчя Жовтня, 4.
Дані кошти були перераховані відповідачу на р/р 26006530048 в АБ "Полтава-банк", що встановлено перевіркою на підставі перевірки первинних документів до журналу - ордеру №2, а саме: від 19.08.06р.- на суму 30 тис.грн., 08.09.06р. - на суму 18,2 тис.грн., 04.10.06р. - 22,2 тис.грн., 03.11.06р. - 39,22 тис.грн., 07.12.06р. - 44,65 тис.грн., 12.12.06р. - 21.22 тис.грн. (ст. 35 акта ревізії), та не спростовується сторонами.
У ході проведення ревізії встановлено, що згідно актів приймання виконаних робіт (форми КБ-2в) та довідок про вартість виконаних робіт за вересень 2006 року на суму 8603,00 грн. та за жовтень 2006 року на суму 24247,00 грн. проведено капітальний ремонт окремих ділянок тепломережі, яка рахується окремо на балансі відповідача.
Позивач вважає, що відповідачем в порушення вимог законодавства дані роботи проведені за рахунок коштів державної субвенції, виділеної з державного бюджету місцевому бюджету для капітального ремонту котельні по вул. 50-річчя Жовтня м. Гребінка проведено капітальний ремонт окремих ділянок тепломережі, яка є окремим об'єктом, що рахується на балансі відповідача.
Позивач вважає даний факт порушенням відповідачем вимог ст. 54 Закону України "Про державний бюджет України на 2006 рік", вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2006 року № 951 "Про перелік об'єктів, що фінансуються в 2006 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам відповідно до ст. 54 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" та вимог Порядку надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток регіонів, виконання заходів з упередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у ЖКГ та інших аварійних об'єктах комунальної власності і на виконання інвестиційних проектів, у тому числі на капітальний ремонт сільських шкіл, розвиток та реконструкцію централізованих систем водопостачання та водовідведення, на впровадження заходів, спрямованих на зменшення витрат по виробництву, передачі та споживанню теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006р. № 270.
В зв'язку з цим позивачем заявлені вимоги про стягнення з відповідача коштів, отримані у вигляді державної субвенції в сумі 32850 грн., використаних, на думку позивача, не за цільовим призначенням.
Відповідно до п.3, п. 6 та п.7 Порядку повернення бюджетних коштів, отриманих як субвенція, до відповідного бюджету в разі їх нецільового використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №495 від 11.04.2002р., у разі встановлення факту нецільового використання субвенції разом з актом ревізії (довідкою про перевірку) керівником уповноваженого державного органу, що проводив ревізію (перевірку), оформляється вимога про повернення використаної не за цільовим призначенням суми субвенції до відповідного бюджету (далі - вимога) за формою, затвердженою Мінфіном. Бюджетна установа, в якій виявлено бюджетне правопорушення, самостійно виконує вимогу в десятиденний термін після її отримання та надсилає уповноваженому державному органу, що проводив ревізію (перевірку), копію документа, який підтверджує перерахування використаних не за цільовим призначенням сум субвенції до відповідного бюджету. У разі невиконання в установлений термін вимоги за рішенням відповідного органу відповідно до статті 117 Бюджетного кодексу України на період до виконання вимоги чи до її скасування такій бюджетній установі призупиняються бюджетні асигнування на суму субвенції, використаної не за цільовим призначенням, за винятком захищених статей бюджету, про що повідомляється уповноважений державний орган, що проводив ревізію (перевірку), або відповідно до статті 120 Бюджетного кодексу України зупиняються операції з бюджетними коштами, або відповідно до статті 124 Бюджетного кодексу України накладається стягнення за бюджетне правопорушення.
З огляду на викладене, відповідальність за нецільове використання коштів субсидії повинно бути покладено на бюджетну установу -розпорядника, в даному випадку -Гребінківську міську раду.
Статтею 116 Бюджетного кодексу України визначено, що бюджетним правопорушенням визнається недотримання учасником бюджетного процесу встановленого цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами порядку складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету чи звіту про виконання бюджету.
Як свідчать матеріали справи, Гребінківський комбінат комунальних підприємств кошти в сумі 32850 грн. не одержував як державну субвенцію.
Дані кошти були перераховані відповідачу Гребінківською міською радою як оплата за роботи, виконані відповідачем на підставі договору №1 від 15.06.06р., укладеного між виконавчим комітетом міської ради м. Гребінки та відповідачем. За умовами даного договору відповідач як підрядник зобов'язався виконати власними силами з власного матеріалу якісно та вчасно капітальний ремонт котельні та прилеглих до неї теплових мереж. Факт виконання робіт підтверджено сторонами договору в актах приймання виконаних підрядних робіт.
Тобто, в даному випадку відповідач не виступав як одержувач державної субвенції з цільовим призначенням; зазначені кошти одержані ним за роботи, виконані за цивільним договором підряду. Отже, підстави для стягнення вказаних коштів з відповідача відсутні.
Таким чином, у позові слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 160-165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У позові відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Безрук Т.М.
Повний текст постанови складений: