Постанова від 27.08.2008 по справі 19/142А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.08.08 Справа№ 19/142А

За позовом: ДПІ у Сколівському районі Львівської області, м. Сколе;

До Відповідача: Славське дочірнє лісогосподарське підприємство ЛГП "Галсільліс», смт. Славсько;

Про: стягнення утриманого та не перерахованого до бюджету прибуткового податку в сумі 130892,65грн.

Суддя Левицька Н.Г.

Секретар судового засідання Байко А.Я.

В судовому засіданні взяли участь представники Сторін:

Позивача: Скоропад Р.М. -

нач. відділу оподаткування (дов. від 14.07.2008р. № 50/10-0);

Відповідач: Шимін О.С. -гол. бух. (довір. від 14.07.2008р. № 183)

Представникам Позивача та Відповідача, роз'яснено їх права та обов'язки, передбачені ст.ст. 49, 51 КАС України, в тому числі право заявляти відводи.

Суть спору:

Позовні вимоги заявлено ДПІ у Сколівському районі Львівської області, м. Сколе до Відповідача: Славське дочірнє лісогосподарське підприємство ЛГП "Галсільліс», смт. Славсько про стягнення утриманого та не перерахованого до бюджету прибуткового податку в сумі 130892,65 грн.

Обставини справи:

Ухвалою суду від 26.05.2008р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено її до розгляду в попередньому судовому засіданні 15.07.2008р.

15.07.2008р. судом відкладено попередній розгляд справи на 29.07.2008р.

29.07.2008р. судом закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду на 18.08.2008р.

18.08.2008р. судовий розгляд справи було відкладено на 27.08.2008р.

В судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить позовні вимоги задоволити з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник Відповідача проти позовних вимог не заперечував, подав Відзив від 29.07.2008р. № 193, згідно з яким позов визнає в повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника Позивача та Відповідача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд встановив наступне:

ДПІ у Сколівському районі Львівської області було проведено перевірку Відповідача за період з 24.12.2007р. по 27.12.2007р. По результатах перевірки складено довідку від 27.12.2007р. № 23/17-2/31619583 "Про результати перевірки дотримання вимог законодавства про оподаткування Славське дочірнє лісогосподарське підприємство ЛГП "Галсільліс".

Перевіркою встановлено, що Відповідачем не перераховано до бюджету утриманого прибуткового податку з заробітної плати в сумі 130892,65 грн., чим було порушено вимоги пп. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003р. (із змінами та доповненнями).

Дані щодо виплаченої суми доходу (заробітної плати) виведені з головної книги підприємства. На підставі даних головної книги здійснено розрахунок утриманого та не перерахованого до бюджету прибуткового податку. Перевіркою встановлено, що станом на 01.07.2007р. сума нарахованого та несплаченого податку з доходів фізичних осіб згідно рахунку № 641 Відповідача становить 130892,65 грн.

Відповідно до вимог пп. 8.1.2 п.8.1 ст. 8 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб», - податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

При вирішенні справи суд виходив з наступного:

Відповідно до вимог п.1.15 ст. 1 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб», податковий агент -юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента -юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Відповідно до пп. “д» .п. 1.3 ст. 1 цього ж Закону, - дохід з джерелом його походження з України -будь-який дохід, одержаний платником податку або нарахований на його користь від здійснення будь-яких видів діяльності на території України, у тому числі, але не виключно, у вигляді доходів у вигляді заробітної плати, нарахованих (виплачених, наданих) внаслідок здійснення платником податку трудової діяльності на території України, від працедавця, незалежно від того, чи є такий працедавець резидентом або нерезидентом.

Ставка податку визначена ст. 7 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб», відповідно до якої ставка податку становить 15 відсотків від об'єкта оподаткування, крім випадків, визначених у пунктах 7.2-7.3 цієї статті.

Відповідно до вимог ст. 17 цього ж Закону, - особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої самозайнятої особи).

Відповідно до Преамбули Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-Ш від 21.12.2000р. (із змінами та доповненнями), - цей Закон є спеціальним Законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до вимог п.1.12 ст. 1 Закону, контролюючий орган -це державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу.

Відповідно до вимог ст. 2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-Ш (із наступними змінами та доповненнями) контролюючими органами є податкові органи -стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах 2.1.1-2.1.3 цього пункту.

Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах свої компетенції.

ДПІ у Сколівському районі Львівської області звернулась в суд з адміністративним позовом про стягнення з Відповідача: СДЛП ЛГП “Галсільліс» утриманого та не перерахованого до бюджету прибуткового податку в сумі 130892,65 грн.

Відповідачем: СДЛП ЛГП “Галсільліс» згідно з відзиву на позов від 29.07.2008р. № 193, позовні вимоги визнає в повному обсязі, оскільки станом на 01.07.2007р. сума нарахованого та не сплаченого податку з доходів фізичних осіб становить 130892,65 грн.

Виконуючи вимоги ст. 151 КАС України, після з'ясування всіх обставин у справі та перевірки їх доказами, головуючим у судовому засіданні надано Сторонам можливість дати додаткові пояснення.

Після закінчення з'ясування обставин у справі та перевірки їх доказами, керуючись вимогами ст. 152 КАС України, Сторони взяли участь в судових дебатах, в ході яких представник Позивача підтвердив свої правові позиції відносно предмету спору.

Після закінчення судових дебатів судом оголошено перерву для виходу до нарадчої кімнати для ухвалення постанови, згідно із вимогами ст.ст. 153, 154 КАС України.

Суд заслухав пояснення представників Сторін, оглянув та дослідив подані докази, оцінив їх у сукупності, прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю в сумі 130892,65 грн.

Враховуючи те, що спір виник з вини Відповідача -судові витрати слід покласти на останнього.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 1, 7, 8 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб », ст.ст. 122-124, 127, 130, 135, 143, 151-154, 160-163, 167 КАС України,

суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задоволити.

2. Стягнути з Славського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП "Галсільліс» (Львівська область, смт. Славсько, вул. Устиновича, 10, ЄДРПОУ 31619583) за рахунок активів на користь бюджету прибутковий податок в сумі 130892,65 грн.

3. Судові витрати покласти на Відповідача.

Виконавчий лист видати відповідно до вимог ст.ст. 258, 259 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в порядку, визначеному главою 1 розділу ІV КАС України.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Левицька Н.Г.