Ухвала від 26.12.2011 по справі 12/102б/2011

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

УХВАЛА

26.12.11 Справа № 12/102б/2011.

Суддя Палей О.С., розглянувши матеріали за заявою

боржника - Державного відкритого акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика "Маяк", м. Свердловськ Луганської області

про порушення провадження у справі про банкрутство

представники сторін:

від боржника - Свірідов К.В., гол. ліквід. комісії;

за участю:

прокурора - Прибіга І.О., посвідчення № 984 від 13.05.10;

представника ДПІ в м. Свердловську - ОСОБА_1, старшого державного податкового інспектора, довіреність № 32 від 20.06.2011;

обставини справи: банкрутство за спрощеною процедурою, встановленою ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; розгляд справи у підготовчому засіданні.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши присутніх в судовому засіданні, суд

встановив:

Боржник -Державне відкрите акціонерне товариство "Центральна збагачувальна фабрика "Маяк" звернувся до суду із заявою про власне банкрутство в порядку ст. 51 Закону у зв'язку з неспроможністю погасити заборгованість перед кредиторами поза процедури банкрутства.

За зазначеною заявою, ухвалою від 12.12.2011 судом було порушено провадження у справі № 12/79б/2011 про банкрутство боржника - Державного відкритого акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика "Маяк", Луганська обл., м. Свердловськ, смт. Калінінський, ідентифікаційний код 00178063; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

З представлених документів вбачається, що відповідно до програми «Українське вугілля», затвердженої Постановою КМУ від 19.09.2001р. №1205 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 12.03.2008р. №166) та Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, затвердженого Постановою КМУ від 27.08.1997р. №939, Міністерством вугільної промисловості було прийнято рішення про ліквідацію гірничого підприємства - державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк»(наказ від 04.03.11р. № 76).

Оголошення про ліквідацію опубліковано в Бюлетені державного реєстратора від 12.04.2011г. №175(10).

Частка держави у статутному капіталі Боржника становить 100%.

Ліквідаційна комісія повідомила контролюючи органи та наявних кредиторів про ліквідацію підприємства. Сума заявлених та визнаних кредиторських вимог, строк виконання яких настав, на 01.09.2011р. становила 7 030 321,52 грн.

Відповідно до висновку оцінювача від 30.11.2011р., вартість майна ДВАТ «ЦЗФ «Маяк»становить 336 808,29 грн.; дебіторська заборгованість, заходи щодо стягнення якої зараз приймаються, становить 54 985,46 грн.

У процесі ліквідації було встановлено, що боржник не може виконати свої зобов'язання перед кредиторами через відсутність майна та інших активів, що й спричинило звернення товариства з даною заявою до суду.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає припиненню у зв'язку з відсутністю підстав для порушення провадження у справі про банкрутство як за спрощеною процедурою, передбаченою ст. 51 Закону, так і за загальними процедурами банкрутства.

Загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання за власним рішенням визначений нормами Цивільного та Господарського Кодексу України.

Відповідно до вимог частини 4 статті 105 ЦК України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Згідно частини 1 статті 110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Частиною 3 статті 110 ЦК України встановлено, що якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Відповідно до вимог частини 1 статті 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Відповідно до вимог частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Згідно з правовою позицією Вищого господарського суду України, викладеною, зокрема, в Постанові від 25.05.2010 по справі № 12/95б - тільки після публікації оголошення у спеціальному друкованому засобу масової інформації, оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку статті 60 Господарського кодексу України, публікації оголошення в порядку статті 105 ЦК України для виявлення кредиторів, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу, достовірність та повнота якого повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку, можливе з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений статтею 105 ЦК України, з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.

На дату порушення справи боржником не надані докази публікації ліквідкомісією газетного оголошення в порядку частини 4 статті 105 ЦК України; не надані докази повідомлення органу державної податкової служби та проведення відповідної перевірки.

Боржником також не надані докази проведення оцінки наявного майна, не підтверджена належними доказами повнота та достовірність ліквідаційного балансу.

У відповідності до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 23.12.09 № 1790, абзац шостий пункту 1 розділу VII "Прикінцеві положення" Закону України від 14.05.92 № 2343-ХІІ викладено в такій редакції: "справи про банкрутство гірничих підприємств (гірничодобувні підприємства, шахти, рудники, копальні, кар'єри, розрізи, збагачувальні фабрики, шахтовуглебудівні підприємства), у статутних фондах яких частка держави становить не менше 25 відсотків, не порушуються з дня набрання чинності Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до 1 січня 2013 року".

За таких обставин провадження по справі слід припинити на підставі п. 1 ст. 80 ГПК України за наявністю заборони законодавця на банкрутство гірничих підприємств, яким, зокрема, є Державне відкрите акціонерне товариство "Центральна збагачувальна фабрика "Маяк", Луганська обл., м. Свердловськ, смт. Калінінський, ідентифікаційний код 00178063, з часткою держави 100 %.

Відповідно до ст. 12 Закону про банкрутство, припинення провадження у справі має наслідком скасування мораторію на задоволення вимог кредиторів.

Припинення провадження у справі про банкрутство з визначених в даній ухвалі підстав не перешкоджає повторному зверненню боржника з заявою про порушення справи про банкрутство за наявності встановлених Законом підстав та ознак неплатоспроможності.

Керуючись ст.ст. 12, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 1 ст. 80, ст. 86 ГПК України, суд

ухвалив:

1. Провадження у справі припинити.

2. Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.

3. Дану ухвалу надіслати:

- боржнику (смт. Калінінський, м. Свердловськ, Луганська обл., 94840);

- власнику майна боржника -Міністерству енергетики та вугільної промисловості України (вул. Хрещатик, 30, м. Київ, 01001);

- Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Луганській області;

- Державному реєстратору Свердловської міської ради Луганської області (вул. Енгельса, 42, м. Свердловськ, Луганська обл., 94800);

- ДПІ у м. Свердловську Луганської області (вул. Свердлова, 10, м. Свердловськ, Луганська обл., 94800);

- ВДВС Свердловського МУЮ (вул. Енгельса, 1 "а", м. Свердловськ, Луганська обл., 94800);

- Свердловському міському суду Луганської області (пл. Перемоги, 1, м. Свердловськ, Луганська обл., 94800).

Суддя О.С. Палей