Справа № 2-а-20930/11
28 грудня 2011 року
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Якухно О. М. , розглянувши заяву (подання, скаргу) Міністерства надзвичайних ситуацій України до Державної виконавчої служби України про скасування постанови , -
Заявник просить скасувати постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України про відкриття виконавчого провадження від 28.11.2011 року мотивуючи тим, що Міністерство отримало вказану постанову по виконанню виконавчого листа № 2а-1/08, виданого 22.11.2011 року, про стягнення на користь ОСОБА_1 коштів в сумі 570 тис.грн. для придбання житла. Виконавчий лист виписано на підставі ухвали Овруцького районного суду від 28.10.2011 року, копію якої Міністерство отримало 15.11.2011 року, а 18.11.2011 року надіслало апеляційну скаргу, тобто у встановлений строк, а тому виконавчий лист не підлягає виконанню.
Дана позовна заява підлягає поверненню заявнику виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст.181 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Предметна підсудність адміністративних справ визначена ст.18 КАС України.
Так, відповідно до ч.2 ст.18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади АРК, їх посадова чи службова особа.
Місцевим загальним адміністративним судам як адміністративним судам підсудні лише справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, у справах про соціальні спори та у яких однією із сторін є орган місцевого самоврядування або посадова (службова) особа цього органу чи місцевих органів виконавчої влади.
На відміну від ЦПК України Кодекс адміністративного судочинства не містить посилання на розгляд справи судом, який видав виконавчий документ, а тому, виходячи із викладеного та з урахуванням роз'яснень, що викладені в п.9 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 3 від 13.12.2010 року "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби", даний позов підсудний окружному адміністративному суду по місцю знаходження відповідача або позивача (ч.2 ст.19 КАС України).
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
На підставі викладеного позовна заява підлягає поверненню позивачеві для звернення до належного суду.
Керуючись п.6 ч.3 ст.108 КАС України, суддя, -
Позовну заяву Міністерства надзвичайних ситуацій України до Державної виконавчої служби України про скасування постанови повернути позивачеві для звернення до належного суду, яким є окружний адміністративний суд по місцю знаходження відповідача або позивача (за вибором позивача).
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана через Овруцький районний суд в Житомирський апеляційний адміністративний суд протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ : О. М. Якухно