Справа № 2-а-3205/11/2035
іменем України
09.09.2011 р. м. Харків
Суддя Червонозаводського районного суду м.Харкова Шелест І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління ПФУ в Червонозаводському районі м. Харкова про визнання дій незаконними щодо перерахунку та стягнення недоплачених сум щомісячної державної пенсії, -
Позивач звернулася до суду з зазначеним позовом та просила визнати дії УПФУ в Червонозаводському районі м. Харкова незаконними, зобов'язати відповідача провести перерахунок і виплату пенсії відповідно до ст.. 28, ч.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, починаючи з 01. квітня 2011 року без кінцевої дати перерахунку.
Позивач зазначив, після досягнення пенсійного віку у 2009 році їй було призначено пенсію за віком, але вона продовжила працювати. У 2011 році вона звернулася до відповідача з заявою перерахувати їй пенсію відповідно до зазначеного Закону, однак перерахунок їй було зроблено із застосуванням показника середньої заробітної плати не за 2010 рік, у якому востаннє були сплачені страхові внески, а за 2007 рік, що суперечить як вказаному Закону, так і постанові КМУ №530 від 28.05.08.
У судове засідання позивач не з'явився, будучи належним чином повідомлена про час та місце слухання справи.
Відповідач свого представника у судове засідання не направив.
Вислухавши позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, з урахуванням такого.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.4 ст.42, ч.1 ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії; кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії; перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.
За таких обставин вимога позивача перерахувати його пенсію із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України за 2010 рік , не ґрунтується на Законі.
Посилання позивача на підпункт 3 п.11 постанови КМУ №530 від 28.05.08 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" суд вважає помилковим, на підставі такого.
Відповідно до пункту 6 ст.92 Конституції України, види і форми пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Такими законами, які регулюють види та форми пенсійного забезпечення, є Закони України "Про пенсійне забезпечення" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Між тим статтею 98 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та чинною редакцією ч. 2 ст.40 та ч.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що у разі, коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії із заробітної плати за періоди страхового стажу, визначені у частині першій статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.
Жодним із Законів, які регулюють види та форми пенсійного забезпечення, право застрахованої особи, яка після призначення пенсії продовжувала працювати, на перерахунок пенсії після її призначення із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, не передбачено.
Тому підстав для задоволення позову суд не вбачає.
Питання судових витрат суд вирішує відповідно до ч.3 ст.94 КАС України.
На підставі зазначеного, керуючись наведеними нормативно-правовими актами та ст.ст. 6-14, 71,159-163, 183-2, 186,254 КАС України, суд -
У задоволенні позову ОСОБА_1 до управління ПФУ в Червонозаводському районі м Харкова про визнання дій незаконними щодо перерахунку та стягнення недоплачених сум щомісячної державної пенсії - відмовити.
Постанова може бути оскаржена.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Харківського апеляційного адміністративного суду через Червонозаводський районний суд м.Харкова протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, якщо апеляційна скарга не була подана. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя І.М. Шелест