Копія
Справа № 2270/8064/11
29 липня 2011 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіО.К. Ковальчук
при секретарі Бесарабі І.А.
за участі:представника позивача Гори Н.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом < в особі > < в чиїх інтересах > Старокостянтинівського міськрайонного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття < 3-тя особа > до агропромислового закритого акціонерного товариства "Вікторія" < 3-тя особа > про стягнення штрафних санкцій,
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить стягнути з відповідача в примусовому порядку на свою користь штраф в розмірі 3048,08 грн. за порушення вимог п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" та не подання до Старокостянтинівського міськрайонного центру зайнятості звітності звіту про заплановане вивільнення працівників підприємства ОСОБА_4 і ОСОБА_5 на підставі п.1 ст.40 КЗпП України. У добровільному порядку штраф відповідачем не сплачений.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та підтвердив обставини, на які посилається у позовній заяві, просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Належним чином повідомлений про дату розгляду справи відповідач в судове засідання не з'явився повторно, заперечень проти позову не надіслав.
Оскільки явка сторін не визнавалась судом обов'язковою, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає, що позов слід задовольнити з урахуванням наведеного нижче.
Проведеною Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Хмельницького обласного центру зайнятості перевіркою встановлений факт порушення відповідачем п.5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" та не подання до Старокостянтинівськог міськрайонного центру зайнятості звіту про заплановане вивільнення працівників ОСОБА_4 і ОСОБА_5 за п.1 ст.40 КЗпП України за формою 4-ПН (план). Результати перевірки оформлені актом №1-р/11 від 19.04.2011 року, підписаним уповноваженою особою відповідача - головним бухгалтером ОСОБА_6 без зауважень.
Зазначені працівники звільнені відповідачем з займаних посад на підставі п.1 ст.40 КЗпП України відповідно до наказу агропромислового закритого акціонерного товариства "Вікторія" №38 від 12.12.2009 року.
Відповідно до абзацу 3 ст.49-2 КЗпП України одночасно з попередженням працівника про звільнення у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації працівник, за своїм розсудом, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно. Водночас власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівника із зазначенням його професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці.
За змістом абзацу 1 п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
Абзацом 2 п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" передбачено, що у разі неподання або порушення строків подання даних щодо вивільнення працівників стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.
Відповідно до виданих відповідачем довідок про заробітну плату №103 від 19.04.2011 року та №104 за 19.04.2011 року, заробітна плата вивільнених працівників ОСОБА_4 і ОСОБА_5 становить 82,54 грн. та 2965,54 грн. відповідно.
Тому, з урахуванням положень абзацу 2 п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення", загальний розмір штрафу за неподання звіту про майбутнє вивільнення вказаних працівників складає 3048,08 грн.
В добровільному порядку відповідачем штраф не сплачений.
В силу ст.12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються на органи державної служби зайнятості, які мають право діяти від імені Фонду.
Відповідно до п. 2 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24 червня 1991 року N 47 основним завданням державної служби зайнятості зокрема є контроль за дотриманням законодавства про зайнятість підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності.
Пунктом 1 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 р. № 47, виконання функції з контролю за виконанням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями покладене на інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення , яка входить до складу державної служби зайнятості.
В силу ч.1 ст.218 ГК України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.
Факт порушення відповідачем вимог абзацу 1 п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення"встановлений в судовому засіданні, підтверджується дослідженими судом доказами та самим відповідачем, який підписав акт перевірки без заперечень.
Пунктом 6 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення" встановлено, що порядок стягнення та розміри штрафів за невиконання вимог цієї статті з підприємств, установ і організацій встановлюється законодавством України.
За змістом ч.4 ст.38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" в редакції Закону №2464-УІ від 08.07.2010 року строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення», не застосовується.
Згідно до п. 9.7 та 9.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики від 18.12.2000 року №339, зареєстрованої в Мін'юсті 16.01.2001 року за №30/5221, із змінами та доповненнями, - не сплачені в строк, зокрема, штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог і задоволення позову у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись законами України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", "Про зайнятість населення", ст.ст. 2, 8-14, 71, 72, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з агропромислового закритого акціонерного товариства "Вікторія" (код ЄДРПОУ 03788388, 31114 село Зеленці Старокостянтинівського району Хмельницької області) на користь Старокостянтинівського міськрайонного центру зайнятості 3048,08 грн. штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Повний текст постанови виготовлено 29 липня 2011 року
< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >
Суддя/підпис/О.К. Ковальчук
"Згідно з оригіналом" СуддяО.К. Ковальчук