Постанова від 19.07.2011 по справі 2270/8436/11

Копія

Справа № 2270/8436/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2011 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіКовальчук О.К.

при секретарі Бесарабі І.А.

< за участі >< перелік сторін >

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом < в особі > < в чиїх інтересах > управління праці та соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації < 3-тя особа > до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області < 3-тя особа > про скасування постанови від 17.06.2011 року,

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду адміністративному позові позивач просить скасувати постанову підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області від 17.06.2011 року про накладення штрафу в розмірі 680 грн.

Позивач та відповідач в судове засідання не з'явились, в позовній заяві та надісланому до суду клопотання відповідно просять суд розглянути справу без участі їх представників.

Явка сторін не визнавалась судом обов'язковою, тому, з врахуванням заявлених клопотань сторін, суд вважає за можливе розглянути справу без їх участі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов не підлягає до задоволення на підставі наведеного нижче.

Судом встановлено, що 02.10.2008 року Хмельницьким окружним адміністративним судом винесено постанову в адміністративній справі за №2-а-1734/08, якою зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації виплатити ОСОБА_3 недоплачену частину одноразової щорічної грошової допомоги як інваліду війни першої групи в розмірі 3650, 60 грн.

28.04.2009 року державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області Пещанюком І.А. винесена постанова про зупинення виконавчого провадження з виконання виконавчого листа №2-а-1734 виданого 02.10.2008 року, а 07.06.2011 року - постанова про поновлення виконавчого провадження.

За невиконання боржником рішення Хмельницького окружного адміністративного суду №2-а-1734/08 від 02.10.2008 року за виконавчим листом відповідачем винесено постанову про накладення штрафу від 08.04.2009 року в сумі 340 грн. За повторне невиконання боржником рішення Хмельницького окружного адміністративного суду №2-а-1734/08 від 02.10.2008 року за виконавчим листом на підставі ст.ст. 11, 75, 89 Закону України „Про виконавче провадження” відповідачем винесено постанову про накладення штрафу від 17.06.2011 року в сумі 680,0 грн.

Відповідно до ст.1 Закону України “Про виконавче провадження” (далі - Закону) виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

За змістом ч.ч. 1 і 2 ст.75 Закону після відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, що зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець перевіряє виконання рішення не пізніше ніж на наступний день після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення. У разі невиконання зазначених вимог без поважних причин державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону і не пізніше п'яти робочих днів з дня його накладення повторно перевіряє стан виконання рішення. Якщо рішення не виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом. При цьому на боржника повторно накладається штраф у порядку, встановленому статтею 89 цього Закону.

Частиною 3 ст.75 Закону визначено, що разі якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом, після чого виносить постанову про закінчення виконавчого провадження, яка затверджується начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, і повертає виконавчий документ до суду чи іншого органу (посадової особи), що його видав.

В силу ст.89 Закону у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець у тому ж порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

Судом встановлено, що Хмельницький окружний адміністративний суд постановою від 19.05.2009 року по справі № 2-а-4427/09/2270/3 у задоволенні позову Управління праці та соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про скасування постанови головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області Пещанюка І.А. від 08.04.2009 року про накладення штрафу в сумі 340 грн. - відмовив. Вказана постанова суду, ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.03.2011 року залишена без змін. Відмовляючи у задоволенні позовних вимог щодо скасування постанови від 08.04.2009 року про накладення штрафу, суд встановив, що позивачем не вживались жодні заходи щодо виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду №2-а-1734/08 від 02.10.2008 року, крім того, позивач не намагався їх вчинити, не повідомив про вчинення зазначених дій державного виконавця.

Відповідно до ст. 124 Конституції України рішення суду ухвалюється іменем України та є обов'язковим до виконання на всій території України.

При цьому, реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, таким чином посилання позивача на відсутність коштів для виконання судового рішення, як на поважну причину невиконання своїх зобов'язань, судом до уваги не приймаються.

Крім того, відповідно до ст. 36 Закону України "Про виконавче провадження", за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.

Суд встановив, що не зважаючи на накладення постановою від 08.04.2009 року штрафу в сумі 340,0 грн. за невиконання рішення суду, позивач продовжував бездіяльність щодо виконання рішення суду, з заявою про відстрочення або розстрочення виконання до суду не звертався.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що постанова про накладення штрафу від 17.06.2011 року за повторне невиконання рішення суду є правомірною та винесена відповідачем у відповідності з вимогами Закону України “Про виконавче провадження”, а тому позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 70, 86, 104, 158-163, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов управління праці та соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про скасування постанови від 17.06.2011 року про накладення штрафу залишити без задоволення.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Повний текст постанови виготовлено 22 липня 2011 року

< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >

Суддя/підпис/О.К. Ковальчук

"Згідно з оригіналом" СуддяО.К. Ковальчук