05.10.2011 копія
14005 м. Чернігів, вул. Київська , 23
05 жовтня 2011 р.
№ 2а-1805/10/2570
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Скалозуб Ю.О., при секретарі Селивоні О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу
за позовом комунального підприємства "Чернігівводоканал" Чернігівської міської ради
доКонтрольно-ревізійного управління в Чернігівській області
про
за участю
представників сторін:
від позивача
від відповідачавизнання висновків незаконними
ОСОБА_1, довіреність від 02.03.2011 року №365
ОСОБА_2, довіреність від 05.01.2011 року №14
ОСОБА_3, довіреність від 28.09.2011 року №25-25-18-14/6952,
ОСОБА_4, довіреність від 04.01.2011 року №25-25-14/28.
04 квітня 2011 року до Чернігівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява комунального підприємства «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради до Контрольно-ревізійного управління в Чернігівській області, в якій позивач просить визнати висновки наведені в акті позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Чернігівводоканал» №25-5-21/15 від 12.10.2009 року, проведеної Контрольно - ревізійним управлінням в Чернігівській області, такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства, визнати висновки, наведені в вимозі «Про усунення виявлених ревізією порушень» №25-05-18-14/7203-2009 від 30.10.2009 року такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Нормативний акт - це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово.
Щодо актів ненормативного характеру (індивідуальних актів), то вони породжують права і обов'язки тільки у того суб'єкта (чи визначеного ними певного кола суб'єктів), якому вони адресовані.
Акт позапланової ревізії Контрольно-ревізійного управління в Чернігівській області не породжує жодних правових наслідків, не спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і не має обов'язкового характеру для позивача комунального підприємства «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги в частині визнання висновків наведених в акті позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Чернігівводоканал» №25-5-21/15 від 12.10.2009 року, проведеної Контрольно - ревізійним управлінням в Чернігівській області, такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства, не можуть розглядатися в порядку адміністративного судочинства, оскільки акт ревізії не набуває статусу рішення в розумінні ст.17 КАС України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.157 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 157, 158-160, 165 КАС України, Чернігівський окружний адміністративний суд, -
1. Закрити провадження у справі в частині позовних вимог щодо визнання висновків наведених в акті позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Чернігівводоканал» №25-5-21/15 від 12.10.2009 року, проведеної Контрольно - ревізійним управлінням в Чернігівській області, такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя підпис Ю.О.Скалозуб