Ухвала від 26.12.2011 по справі 2а/2470/3666/11

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26 грудня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/3666/11

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянувши адміністративний позов прокурора Кіцманського району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Кіцманському районі Чернівецької області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Кіцманського району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Кіцманському районі Чернівецької області звернувся в суд з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Перевіривши позовну заяву на предмет дотримання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, суд залишає її без руху з наступних підстав.

Частинами 2 та 3 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) визначено, що у випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб. Суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.

Відповідно до п. 4 та 6 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а також перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Частиною 2 ст. 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обгрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Як вбачається із змісту позовної заяви, прокурор в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що: приватним підприємцем ОСОБА_1 порушено строк сплати суми єдиного податку; відповідач займається роздрібною торгівлею поза магазинами відповідно до рішення № 121-09/09 сесії Кіцманської районної ради 5 скликання; ставка єдиного податку для відповідача становить 86,00 грн. Проте, прокурор не надав до суду разом з позовною заявою доказів на обгрунтування вказаних обставин.

Також суд зазначає, що пункти 5 та 6 ч. 1 ст. 107 КАС України містить припис про те, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.

Відповідно до вимог ст. 1832 КАС України в адміністративних справах за зверненням суб'єкта владних повноважень щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановленим цим Законом строк оскарження, застосовується скорочене провадження.

Згідно до п. 14.1.153 ст.14 Податкового кодексу України податкова вимога -це письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу. Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги (ст.59 Податкового кодексу України).

Із змісту позовних вимог слідує, що прокурор просить стягнути заборгованість по сплаті єдиного податку у сумі 515,06 грн., однак не надав до суду разом з позовною заявою докази направлення та отримання відповідачем податкової вимоги.

Окрім цього, частина 3 ст. 106 КАС України містить припис про те, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Із матеріалів адміністративного позову видно, що прокурором не додано до позову доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Натомість прокурором до поданого адміністративного позову прикріплено фіскальний чек ЧД УАППЗ «Укрпошта»№ 4996 від 19.12.2011 р., який на думку суду не є належним доказом надіслання відповідачу копії адміністративного позову та приєднаних до нього документів.

Згідно ст.70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.

Абзацом 27 п. 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270 (далі - Правила) визначено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

З аналізу зазначеної норми вбачається, що розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.

Належними доказами надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є засвідчене бланком опису вкладення, яке згідно п. 61 вищезазначених Правил, заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник об'єкта поштового зв'язку перевіряє відповідність вкладення опису, розписується на обох його примірниках і проставляє відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення.

З огляду на викладене та з урахуванням вимог ч.3 ст. 106 КАС України належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу і третім особам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів може бути опис вкладення разом з розрахунковим документом.

Крім того, будь-яким іншим доказом може бути письмове підтвердження відповідача (розписка, штамп про отримання, тощо), або третіх осіб про отримання позовної заяви та доданих до неї документів.

Аналогічна правова позиція викладена у інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 16.11.2011 р. № 2091/11/13-11.

На підставі викладеного, суд зазначає, що з фіскального чеку, який долучено прокурором до адміністративного позову, не вбачається вміст поштового вкладення, а тому він не є належним доказом надіслання відповідачу копії адміністративного позову та приєднаних до нього документів.

Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Суд вважає, що без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі. Тому суд надає прокурору строк для усунення зазначених вище недоліків, а саме надати безпосередньо до канцелярії суду копії документів: рішення № 121-09/09 сесії Кіцманської районної ради 5 скликання; докази порушення строку сплати суми єдиного податку відповідачем; докази того, що ставка єдиного податку для відповідача становить 86 грн.; докази направлення та отримання відповідачем податкової вимоги, а також докази надіслання відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 105-107, 1 60, 165 та ч. 1 ст. 108 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити прокурору строк для усунення недоліків позовної заяви до 11.01.2012 р., у спосіб визначений в мотивувальній частині ухвали.

3. Копію ухвали невідкладно направити прокурору.

4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявникові.

Ухвала, відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя В.К. Левицький