Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
м.Харків
21 грудня 2011 р. №2а-15387/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Ізовітової-Вакім О.В.
при секретарі судового засідання - Шевчук А.В.
за участю: прокурора - Грошевого О.А.,
представника позивача - Горлова М.В.,
відповідач - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення коштів, -
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом, в якому просить суд стягнути з ФОП ОСОБА_2 на користь Головної державної автомобільної інспекції на автомобільному транспорті в дохід Державного бюджету суму фінансових санкцій у розмірі 510 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог прокурор зазначив, що проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що державними інспекторами територіального управління Головної автоінспекції у Сумській області, під час перевірки 11.05.2011 року автотранспортного засобу марки RENAULT LOGAN, д/н НОМЕР_1, що належить Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_2, встановлено порушення водієм вимог абз. 4 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року із змінами, внесеними Законом України від 06.04.2011 року. За даним фактом державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Сумській області 11.05.2011 року складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №225831, з яким відповідач був ознайомлений. 04.07.2011 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області винесено постанову № 129848 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 510 грн., яку було направлено відповідачу. Відповідач у встановлений законодавством строк вказану суму фінансових санкцій не сплатив, а тому прокурор вважає, що вона підлягає стягненню в судовому порядку.
В судовому засіданні прокурор повністю підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області у судовому засіданні повністю підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення з відміткою про вручення поштового відправлення. Згідно з ст.35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання.
Таким чином, суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати без участі відповідача за наявними в даній справі матеріалами.
Вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ОСОБА_2 був зареєстрований 28.02.2005 року як фізична особа -підприємець.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Законом України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи.
Згідно вимог ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції.
Під час перевірки автотранспортного засобу RENAULT LOGAN номерний знак НОМЕР_1, що належить ОСОБА_2, проведеної 11.05.2011 року, встановлено порушення водієм вимог абз. 4 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року зі змінами, а саме: експлуатація легкового автомобілю облаштованого як таксі без оформлення ліцензійної картки, чим порушено ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", та відсутність індивідуальної контрольної книжки водія відповідно до п. 6.3 Положення про режим праці і відпочинку водіїв колісних транспортних засобів.
За даним фактом державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Сумській області 11.05.2011 складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №225831, з яким відповідач був ознайомлений.
Відповідно до п. 26 та п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №156726. справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.
З матеріалів справи вбачається, що територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_2 направлялось повідомлення про розгляд справи про вчинене правопорушення, що відбудеться 04.07.2011 року з 9 до 12 години за адресою: м. Харків, пр. Гагаріна, 129, к. 218, яке було отримане відповідачем 25.06.2011 року.
04.07.2011 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області винесено постанову № 129848 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорті і накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 510 грн.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачу територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області направлялась копія зазначеної постанови листом від 06.07.2011 року за №21-3-7-2032, де зазначалось, що фінансові санкції по постанові необхідно сплатити в 15 - ти денний термін на рахунок зазначений у постанові. Зазначений лист з копією постанови були отримані відповідачем 13.07.2011 року.
Зазначена постанова Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 оскаржена не була.
Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
На теперішній час сума фінансових санкцій відповідно до постанови № 129848 від 04.07.2011 року Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 не сплачена у добровільному порядку.
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є державною установою, яка фінансується за рахунок коштів державного бюджету. Штрафи, які накладаються на порушників законодавства про автомобільний транспорт стягуються в дохід держави.
З урахуванням наведеного, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові збір віднести за рахунок державного бюджету.
Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд -
Адміністративний позов Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення коштів - задовольнити у повному обсязі. .
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, місце проживання: 61124, АДРЕСА_1) на користь Головної державної автомобільної інспекції на автомобільному транспорті в дохід Державного бюджету (р/р 31114106700005 УДК у Комінтернівському районі м.Харкова, код 24134589, код платежу 21081100) суму фінансових санкцій у розмірі 510.00 грн. (п'ятсот десять гривень).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 26.12.2011 року.
Суддя Ізовітова-Вакім О.В.