Постанова від 26.12.2011 по справі 2а-8421/2011

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-8421/2011

"26" грудня 2011 р. року м. Сімферополь

суддя Залізничного районного суду м. Сімферополя Шильнов М.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сімферопольського району АРК про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся з вказаними позовними вимогами до Управління праці та соціального захисту населення Сімферопольського району АРК, посилаючись на те, що вона є матір'ю одиночкою ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, на час народження дитини у шлюбі вона не перебувала і не перебуває, в свідоцтві про народження дитини запис на батька було проведено у відповідності до ч. 1 ст. 135 СК України зі слів матері. У травні 2011 року вона звернулась до відповідача з заявою про призначення їй допомоги, як одинокій матері, однак їй було відмовлено. На підставі наведеного просить задовольнити позовні вимоги.

Судом встановлено, що позивачка звернулась в управління праці та соціального захисту населення Сімферопольського району АРК із заявою про призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям, які мають право на це згідно ст. 18-1 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".

Відповідно до повідомлення зазначеної організації від травня року позивачу було відмовлено у призначенні зазначеної допомоги.

Як вбачається з витягу Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження згідно з частиною 1 ст. 135 СК України, відомості про батька дитини ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, записані за вказівкою матері.

Відповідно до статті 18-1 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", право на допомогу на дітей мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновителя) дитини.

Відповідно до п. 33 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, якщо жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, право на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, яка є батьком її дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.

Судом встановлено, що позивачка не перебувала та не перебуває у шлюбі.

На думку суду, відповідач помилково, послався на зазначений пункт як підставу для відмови в призначенні допомоги, так як відомості про батька дитини записані зі слів матері, зміни в актовий запис про народження дитини не вносилися, отже юридично позивачка не проживала з особою від якої має дитину, без реєстрації шлюбу, вказані висновки здійснені без достатніх підстав.

Крім того відповідно до довідки про склад сім'ї від 01.12.2011 року, позивач проживає з дитиною.

Таким чином, відмова державного органу є неправомірною, у зв'язку з чим, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Разом з тим, відповідно ч.1 п.46 Порядку, особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний термін повідомити про це органи праці та соціального захисту населення, а згідно ч.2 п.46 цього ж Порядку, виплата допомоги припиняється за рішенням органу, що призначає та виплачує цю допомогу з місяця, що настає після місяця, у якому виникли такі обставини.

Згідно п.49 цього ж Порядку особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо). Суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом. Відрахування на підставі рішень відповідних органів провадиться у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплачуваної допомоги. Органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право перевіряти матеріальне становище сімей з дітьми.

Згідно ст.22 ЗУ "Про державну допомогу сім ям з дітьми" одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом. Органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.

Відповідач не позбавлений права здійснювати контроль за здійсненням державної допомоги.

Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 КАС України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 КАС України, полягає в наступному: суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з Відповідача не стягуються.

Відповідно до пункт 1 частини першої статті 256 КАС України суд вважає за необхідне допустити негайне виконання постанови суду - у межах суми стягнення за один місяць.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 128, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сімферопольського району АРК про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним дії Управління праці та соціального захисту населення Сімферопольського району АРК, відносно відмови сплачувати ОСОБА_1 допомогу по догляду за дитиною, як одинокій матері.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Сімферопольського району АРК сплачувати ОСОБА_1 допомогу по догляду за дитиною, як одинокій матері у відповідності до Закону України "Про державну допомогу сім ям з дітьми" з травня 2011 року.

Допустити негайне виконання постанови суду про присудження виплати допомоги, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Постанову може бути оскаржено, шляхом подання через Залізничний районний суд м. Сімферополя АР Крим апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання постанови.

Суддя: