Ухвала від 22.12.2011 по справі 2а/1570/1486/2011

Справа № 2а/1570/1486/2011

УХВАЛА

22 грудня 2011 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Федусик А.Г.,

при секретарі - Пальоной І.М.,

розглянувши у судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеської обласної державної адміністрації про визнання діяльності безпідставною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду знаходиться справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеської обласної державної адміністрації про визнання безпідставною діяльності Одеської обласної державної адміністрації у вигляді видання розпоряджень про перейменування Управління освіти і науки ООДА без змін функцій, що призвело до порушення її прав через тривале невиконання рішення Приморського районного суду м.Одеси від 21.02.2006 року №2-332/06, зобов'язання Одеської обласної державної адміністрації скасувати розпорядження в частині відсутності правонаступництва кожного наступного управління освіти щодо попереднього з 2006 року на час прийняття рішення по цій справі, зобов'язання Одеської обласної державної адміністрації видати розпорядження, в якому визнати Управління освіти та науки ООДА, яке з'явилося в 2010 році через дії Одеської обласної державної адміністрації, правонаступником Управління освіти та науки ООДА, яке було ліквідовано нібито без правонаступництва в 2006 році, щодо виконання рішення Приморського районного суду м.Одеси від 21.02.2006 року по справі №2-332/06 з урахуванням того, що процедура припинення юридичної особи Управління освіти та науки ООДА 10.05.2006 року відбулася з порушенням норм законодавства, чинного на час проведення вказаних дій.

У судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про можливість розгляду цієї справи в порядку КАС України.

Позивачка в судовому засіданні, не заперечуючи того, що вона на момент звільнення з займаної посади не знаходилася на державній службі, наполягала на розгляді справи в порядку КАС України.

Представник відповідача в судовому засіданні вважала, що цей спір підлягає розгляду в порядку ЦПК України, оскільки посада, яку займала позивачка до звільнення, не відносилась до державної служби.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши думку сторін, суд прийшов до висновку, що справа підлягає закриттю з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно з ч.1 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України спори фізичних чи юридичних осіб з суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності відносяться до компетенції адміністративних судів.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори з приводу прийняття на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.

Публічна служба -діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

В судовому засіданні було встановлено, що спірні дії та розпорядження відповідача, на думку позивачки, перешкоджають виконанню рішення Приморського районного суду м.Одеси від 21 лютого 2006 року щодо поновлення її на займаній до звільнення посаді, тобто порушують її трудові права.

Також судом було встановлено, що посада завідуючої Одеської обласної психолого-медико-педагогічної консультації Управління освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, з якої було звільнено ОСОБА_1, не відноситься до посади державного службовця, що підтверджується ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 06.04.2011 року по справі №2а-7165/08/1570 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії, та не оспорювалося в судовому засіданні позивачкою.

Відповідно до ч.1 ст.15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин.

Таким чином, відповідно до ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи відноситься до компетенції загальних судів, а не суду в порядку адміністративного судочинства, оскільки спір не має ознак публічно-правового спору.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З урахуванням зазначеного, суд вважає, що провадження у справі необхідно закрити, роз'яснивши позивачці її право звернутися з зазначеними вимогами до суду в порядку ЦПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.15 ЦПК України, ст.ст.2,4,17,157 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеської обласної державної адміністрації про визнання діяльності безпідставною та зобов'язання вчинити певні дії закрити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя А.Г.Федусик

Провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеської обласної державної адміністрації про визнання діяльності безпідставною та зобов'язання вчинити певні дії закрити..