Справа № 2а/1570/10935/2011
22 грудня 2011 року м. Одеса
Одеського окружного адміністративного суду Юхтенко Л.Р., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління реклами, Комунального підприємства «Одесреклама»про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління реклами, Комунального підприємства «Одесреклама»про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч.1 ст.1 КАС України, цей Кодекс визначає юрисдикцію, повноваження адміністративних судів щодо розгляду адміністративних справ, порядок звернення до адміністративних судів та порядок здійснення адміністративного судочинства (із змінами, внесеними згідно із Законом України від 07.07.2010р.№2453-VI). Поняття справи адміністративної юрисдикції законодавчо визначено у п.1 ч.1 ст.3 КАС України: це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 6 ч.1 ст.3 КАС України встановлено, що адміністративний позов -це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах. Згідно з ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. (пункт 1 частини першої статті 17 КАС України).
Адміністративна юрисдикція поширюється на спори згідно зі ст.17 КАС України на публічно-правові спори, зокрема; спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання не чинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму. (Із змінами, внесеними згідно із законами України від 16.02.2010 р. N1901-VI, від 07.07.2010 р. N 2453 VI),
Відповідно до п.7 ч.1 ст.3 КАС України суб'єкт владних повноважень -орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Відповідно до ч. 2 вказаної статті КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Позивач просить визнати дії Головного управління реклами та Комунального підприємства «Одесреклама»щодо демонтажу 26.07.2011 року рекламних конструкцій протиправними, зобов'язати відповідача повернути позивачу рекламні конструкції, які не є суб'єктами владних повноважень, оскільки Головне управління реклами Одеської міської ради є органом місцевого самоврядування, а отже, виходячи із предмету позову з урахуванням приписів ст. 18 КАС України вказаний спір підсудний місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
При таких обставинах позов ОСОБА_2 до Головного управління реклами, Комунального підприємства «Одесреклама»про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії повинен бути повернутий позивачу.
З огляду на викладене та керуючись ст. 108 КАС України, суддя -
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління реклами, Комунального підприємства «Одесреклама»про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що з позовом із вказаним спором він може звернутися до місцевого загального суду як адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно:
Суддя Л.Р. Юхтенко