Постанова від 23.06.2011 по справі 2а-8459/10/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2011 р. № 2а-8459/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Карп'як О.О. ,

при секретарі судового засідання Денькович Л.І.

за участю представників сторін:

від позивачів - ОСОБА_1, (довіреність від 25.10.2010 року), ОСОБА_2 (довіреність від 22.06.2011 року)

від відповідачів - не з'явились

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом

ВАТ "Львівський обласний виробничий рибний комбінат"

до Провідний державний інспектор сектору державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель Управління держкомзему у Бродівському районі Львівської області Герасимчук Андрій Степанович

про про визнання протиправними дій, скасування приписів ,

ВСТАНОВИВ:

ВАТ «Львівський обласний виробничий рибний комбінат»звернувся до суду з адміністративним позовом до Провідного державного інспектора сектору державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель Управління Держкомзему у Бродівському районі Львівської області Герасимчук Андрія Степановича, Державної Інспекції з контролю за використанням та охороною земель, Управління Держкомзему у Бродівському районі Львівської області про визнання дій неправомірними та скасування припису.

Ухвалою від 23 вересня 2010 року відкрито провадження у справі.

Ухвалою від 25 березня 2011 року зупинено провадження у справі.

Ухвалою від 26 травня 2011 року поновлено провадження у справі.

Позовні вимоги мотивовані тим, що державним інспектором Герасимчуком А.С. складено акт перевірки від 13.04.2010 року, на підставі акта перевірки видано припис від 13.04.2010 року № 7-7, яким встановлено, що на земельну ділянку площею 98, 7 га, яку позивач використовує для ведення рибного господарства на території села Лешнів Бродівського району відсутні документи, що посвідчують право користування земельною ділянкою. 20 травня 2010 року державним інспектором Герасимчуком А.С. складено акт перевірки додержання вимог земельного законодавства та на підставі акта перевірки видано припис від 20.05.2010 року № 000018. Позивач вважає, що дії державного інспектора сектору державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель Управління Держкомзему у Бродівському районі є протиправними та винесені приписи підлягає скасуванню.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю, з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідачі в судове засідання не з'явились, заперечень на позов не подали.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 29 червня 2011 року.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, безпосередньо та об'єктивно дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, давши їм оцінку, суд встановив наступне.

Відповідно до посвідчення (направлення) на проведення перевірки від 07.04.2010 року № 01-05/444 з 07 квітня по 09 квітня 2010 року провідним державним інспектором сектору Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель Управління Держкомзему у Бродівському районі Герасимчуком А.С. проведена планова перевірка з питань дотримання земельного законодавства ВАТ «Львівський облрибкомбінат»на території Лешнівської сільської ради Бродівського району Львівської області.

13 квітня 2010 року Управлінням Держкомзему у Бродівському районі було складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства.

На підставі акта перевірки Управлінням Держкомзему у Бродівському районі 13 квітня 2010 року винесено припис № 7-7, яким встановлено, що на земельну ділянку площею 98, 7 га, яку позивач використовує для ведення рибного господарства на території села Лешнів Бродівського району відсутні документи, що посвідчують право користування земельною ділянкою.

10 травня 2010 року Управлінням Держкомзему у Бродівському районі було складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства.

На підставі акта перевірки Управлінням Держкомзему у Бродівському районі 20 травня 2010 року винесено припис № 000018, яким встановлено, що на земельну ділянку площею 98, 7 га, яку позивач використовує для ведення рибного господарства на території села Лешнів Бродівського району відсутні документи, що посвідчують право користування земельною ділянкою.

Як вбачається з матеріалів справи, підставою користування земельною ділянкою -98,7 га, в межах Лешнівської сільської ради є Держаний акт на право користування землею, Державний акт на право постійного користування землею № 001010 виданий Рибгоспу «Броди»відповідно до рішення Лешнівської сільської Ради народних депутатів від 25.08.1998 року № 18.

Представником позивача було подано акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 31.01.2005 року, з якого вбачається, що державним інспектором по використанню та охороні земель Герасимчуком А.С. проведено перевірку ВАТ «Львівський облрибкомбінат»з питань додержання вимог земельного законодавства при користуванні земельними ділянками, жодних зауважень до Державних актів в акті перевірки не зазначено.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 11 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" від 19.06.2003р. державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель зобов'язані додержуватися Конституції України, законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не доведено та необґрунтовано, не надано належних і допустимих доказів правомірності прийнятих ним рішень.

Завданням адміністративного судочинства, відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2)з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4)безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь -якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.2 ст.69 КАС України, докази суду надають особи, які беруть участь у справі.

У відповідності із ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги про скасування приписів від 13 квітня 2010 року №7-7 та від 20 травня 2010 року № 000018 є обґрунтованими та підставними, а тому в цій частині підлягають до задоволення.

Стосовно вимог позивача про визнання неправомірними дій державного інспектора сектору державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель Управління Держкомзему у Бродівському районі Львівської області Герасимчука А.С. по проведенню перевірки 13.04.2010 року, то такі є необґрунтованими та до задоволенню не підлягають, оскільки ст.10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель»передбачено право державного інспектора на складення актів перевірки, протоколів про адміністративні правопорушення та видання приписів.

Враховуючи вищенаведене ,суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позову частково в частині скасування приписів від 13 квітня 2010 року №7-7 та від 20 травня 2010 року № 000018. У задоволенні іншої частини позовних вимог слід відмовити.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, судові витрати у формі судового збору належить стягнути на користь позивача відповідно до задоволених вимог.

Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 70,71, 86, 94, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задоволити частково.

2. Визнати протиправними та скасувати приписи № 7-7 від 13.04.2010 року та № 000018 від 20.05.2010 року.

3. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь ВАТ «Львівський обласний виробничий рибний комбінат» (адреса: Львівська область, Миколаївський р-н, с. Рудники, вул. Рибгоспна 9 ) 1 (одну) гривню 70 коп. судового збору.

Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна

З оригіналом згідно

Суддя Карп'як Оксана Орестівна