"27" серпня 2008 р.
Суддя Семенчук Н.О., розглянувши матеріали позовної заяви
За позовом: Державної екологічної інспекції в Миколаївській області, 54055, м.Миколаїв, вул. Дзержинського, 134
до відповідача: Державної інспекції з контролю за цінами в Миколаївській області, 54009, м.Миколаїв, вул. Адмірільська, 41
про: визнання протиправним та скасування рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Миколаївській області № 76 від 08.08.2008 року.
встановив: Державна екологічна інспекція в Миколаївській області звернулась до господарського суду Миколаївської області на підставі Кодексу адміністративного судочинства України з позовними вимогами про скасування рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Миколаївській області № 76 від 08.08.2008 року.
Спір не підсудний господарському суду Миколаївської області.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 2 КАС України - завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень.
Пунктом 1 ч. 1 ст. З КАС України передбачено, що справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно позову без номеру від 22.08.2008 року Державна інспекція з контролю за цінами в Миколаївській області виступає як суб'єкт владних повноважень, оскільки приймаючи оскаржуване рішення, Державна інспекція з контролю за цінами в Миколаївській області діяла у межах своєї компетенції.
Згідно п. 6 розділу “Прикінцеві та перехідні положення» КАС України, до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (в ред. від 06.10.2005 року та від 20.09.2006 року).
Відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 12 (справи підвідомчі господарським судам) Господарського процесуального кодексу України (в ред. від 15.12.2006 року), спори, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів - не підвідомчі господарським судам.
Пунктом 5 розділу “Прикінцеві та перехідні положення» КАС України передбачено, що до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів підсудні їм справи вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні загальні суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (в ред. від 06.10.2005 року та від 20.09.2006 року).
Відповідно до п. 2 ст. 19 КАС України дану справу належить розглядати місцевим загальним судом за місцем знаходження позивача.
Керуючись частиною п. 6 ч. 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1. Повернути позовну заяву і додані до неї документи позивачеві.
Відповідно до п. 1 ст. 254 Кодексу Адміністративного Судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановлено цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Згідно п. 4 ст. 186 Кодексу Адміністративного Судочинства України, заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя