< Копия >
Іменем України
31.08.11Справа №2а-2148/11/2770
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 18870,88 грн.,
Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя звернулася до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 18870,88 грн.
Позивачем до адміністративного позову надано заяву про поновлення строку звернення до суду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 13 липня 2011 року (суддя Єфременко О.О.) призначено до розгляду клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Розпорядженням голови Окружного адміністративного суду м. Севастополя № 35 від 29.07.2011, у зв'язку із переводом судді Окружного адміністративного суду м. Севастополя Єфременко О.О. на посаду судді господарського суду м. Севастополя, 01.08.2011 проведений перерозподіл адміністративних справ.
Ухвалою від 02 серпня 2011 року призначено до розгляду клопотання Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополі про поновлення строку звернення до адміністративного суду з даним позовом.
Ухвалою від 05 серпня 2011 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя поновлено строк звернення до суду з відповідним позовом.
Ухвалою від 05 серпня 2011 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 05 серпня 2011 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.
31 серпня 2011 року від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за її відсутності в порядку письмового провадження, позовні вимог підтримує повністю (а.с.77).
Відповідач у судове засідання не прибув, явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, письмові заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце проведення судових засідань повідомлений належним чином за юридичною адресою (а.с.76).
Відповідно до ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований Гагарінською районною державною адміністрацією м. Севастополя та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя як платник податків.
22.09.2008 року ФОП ОСОБА_1 було подано до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2008 року (а.с.28-29), якою задекларовано суму до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду у розмірі 380,00 грн.
20.11.2008 року ФОП ОСОБА_1 було подано до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2008 року (а.с.31-33), якою задекларовано суму до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду у розмірі 11,00 грн.
22.12.2008 року ФОП ОСОБА_1 було подано до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2008 року (а.с.25-27), якою задекларовано суму до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду у розмірі 259,00 грн.
23.07.2010 року відповідачем до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя було подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, яким збільшено суму податку що підлягав до сплати у розмірі 73,00 грн., а також постійно нарахована сума штрафу у зв'язку з виправленням помилки у розмірі 4,00 грн. (а.с.34-35).
Отже, з урахуванням існуючої переплати на обліковій картці платника податку у розмірі 17,62 грн., загальна сума заборгованості склала 632,38 грн.
23.07.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена документальна планова невиїзна перевірка ФОП ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2007 року по 31.03.2010 року. За результатами перевірки було складено акт від 17.08.2010 року №1827/17-2/НОМЕР_1 (а.с.36-44). Перевіркою було встановлено порушення з боку відповідача п.п.7.7.1 п.7.7. ст.7, п.п.7.3.1 п.7.3 ст.7, п.п.7.2.4 п. 7.2. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»(якій діяв на час виникнення спірних правовідносин), а саме: за результатами проведеної перевірки податковий кредит склав -32 198,00 грн., що на 9 078,00 грн. менш ніж вказано відповідачем у податкових деклараціях за перевіряємий період. Таким чином, перевіркою було встановлено заниження податку на додану вартість за період з липня 2007 року по 2010 рік у сумі 12 661,00 грн. Також, перевіркою було встановлено ненадання податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2010 року, чим порушено п.п.17.1. п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платниками податків перед бюджетами і державними цільовим фондами».
На підставі акту перевірки керівництвом ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя було прийнято податкове повідомлення-рішення № 1221720/0 від 26.08.2010 року про визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 19 161,50 грн. (а.с.45). Податкове повідомлення-рішення було повернуто на адресу ДПІ з відміткою відділення поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до п.п. 7.2.4 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 року № 168/97-ВР (далі -Закон № 168) право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку у порядку, передбаченому статтею 9 цього Закону. Суб'єкти підприємницької діяльності, що перейшли на спрощену систему оподаткування, яка не передбачає сплати податку або передбачає його нарахування за ставками, іншими, ніж визначені пунктом 6.1 статті 6 цього Закону, втрачають право на нарахування податку, податковий кредит та складання податкової накладної, а також на отримання відшкодування за податковий період, в якому відбувся такий перехід. Це правило поширюється також на підприємства, звільнені від сплати податку до бюджету за рішенням суду.
Згідно з п.п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону № 168 датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
Відповідно до п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168 сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року 2181-III (далі -Закон № 2181) у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Згідно з п.п 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Для фізичних осіб, які займають посади, що підпадають під визначення суб'єктів корупційних діянь відповідно до закону, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи таких фізичних осіб, отриманих протягом зайняття такої посади, штраф застосовується у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
У зв'язку з чим, 20.01.2011 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя на адресу відповідача була направлена перша податкова вимога № 1/279 від 15.10.2010 року з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом (а.с.47). Поштове повідомлення було повернуто 19.02.2011 року з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання»(а.с.47).
У добровільному порядку відповідачем було сплачено 1 000,00 грн.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у розмірі 18 870,88 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005, суд
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, відомості про поточні рахунки в установах банку в матеріалах справи відсутні) в дохід Державного бюджету України на р/р 31113029700006, код платежу 14010100 в ГУДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612) заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 18 870,88 грн. (вісімнадцять тисяч вісімсот сімдесят грн. 88 коп.), стягувач - Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24, ЄДРПОУ 23443220).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя < підпис > О.І. Майсак
< З оригіналом згідно >
< Суддя > < підпис > < Суддя >