Постанова від 25.08.2011 по справі 2а-2363/11/2770

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА

Іменем України

25.08.11Справа №2а-2363/11/2770

Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя до Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив Індивідуальних забудовників «ЗЕВС»про стягнення заборгованості в розмірі 171,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив Індивідуальних забудовників «ЗЕВС»про стягнення заборгованості в розмірі 171,00 грн. Вказує, що 22.04.2010 року ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя було проведено невиїзну документальну перевірку ОК «ЖБКІЗ «ЗЕВС»з питань своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за 2009 рік. За результатами перевірки складений акт № 2299/10/151/35541736 від 22.04.2010 року. На підставі акту перевірки керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002700151/0 від 28.05.2010 року про застосування до ОК «ЖБКІЗ «ЗЕВС»штрафних санкцій з податку на прибуток у розмірі 170,00 грн. 22.04.2011 року ОК «ЖБКІЗ «ЗЕВС»подано податкову декларацію № 43417, у якій підприємство самостійно визначило собі суму зобов'язання до сплати у сумі 1,00 грн., яку у встановлений строк не було сплачено до бюджету. Отже на момент подачі позовної заяви до суду загальна сума заборгованості відповідача складає 171,00 грн.

Просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 171,00 грн.

Ухвалою від 01 серпня 2011 року ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя поновлено строк звернення до суду з відповідним позовом.

Ухвалою від 01 серпня 2011 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 01 серпня 2011 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.

25 серпня 2011 року від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує у повному обсязі (а.с.55).

Відповідач, явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, письмові заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце проведення судових засідань повідомлений належним чином за місцем реєстрації (а.с.54).

В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачів за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до пункту п'ятого частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України. Згідно зі ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Тому, з огляду на вказане, спір належить розглядати за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено наступне: Обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив Індивідуальних забудовників «ЗЕВС»зареєстрований Ленінською районною державною адміністрацією м. Севастополя та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Ленінському районі м. Севастополя з 01.11.2007 року (а.с.9) як платник податків і зборів (обов'язкових платежів).

22.04.2010 року ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя проведено невиїзну документальну перевірку Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив Індивідуальних забудовників «ЗЕВС»з питання своєчасності надання податкової звітності з податку на прибуток за 2009 рік. За результатами перевірки складений акт перевірки № 2299/10/151/35541736 від 22.04.2010 року (а.с.14). Перевіркою було встановлено порушення з боку відповідача п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(що діяв на момент виникнення відносин) та п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме: Обслуговуючим кооперативом «Житлово-будівельний кооператив Індивідуальних забудовників «ЗЕВС»податкову декларацію з податку на прибуток за 2009 рік по терміну надання 09.02.2010 року фактично було надано 10.02.2010 року.

Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-III (далі -Закон № 2181) (що діяв на момент виникнення відносин) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств. Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).

Згідно з п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994 року № 334/94-ВР (далі -Закон № 334) платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.

Згідно з п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Для фізичних осіб, які займають посади, що підпадають під визначення суб'єктів корупційних діянь відповідно до закону, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи таких фізичних осіб, отриманих протягом зайняття такої посади, штраф застосовується у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

На підставі вказаного акту перевірки керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002700151/0 від 28.05.2010 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 170,00 грн. (а.с.11), яке було повернуто до ДПІ з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання»(зворотній а.с.12), про що складено акт про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення № 11 (а.с.12).

22.04.2011 року OK «ЖБТІЗ «ЗЕВС» подано податкову декларацію №43417 (а.с.15), у якій підприємство самостійно визначило собі суму зобов'язання до сплати у сумі 1,00 грн., яку у встановлений строк не було сплачено до бюджету.

Відповідно до п.п. 6.2.2. п. 6.2. ст. 6 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000, № 2181-III (далі -Закон № 2181) (що діяв на момент виникнення спору) податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу. Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Державною податкової інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 на адресу OK «ЖБТІЗ «ЗЕВС» була направлена перша податкова вимога № 1/304 від 14.07.2010 року (а.с.18) з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом в розмірі 170,00 грн., яка була повернута з відміткою поштового відділення «за зазначеною адресою не проживає».

Згідно з п.п. 6.2.4. п. 6.2 Закону № 2181 (що діяв на момент виникнення спору) у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Відповідно до п.п. 6.2.4. п. 6.2 Закону № 2181 перша податкова вимога № 1/304 від 14.07.2010 року була розміщена на «Дошку податкових повідомлень», що підтверджується актом № 229/24-0 від 02.09.2010 року (а.с.20).

Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2. Закону № 2181 Державною податкової інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя на адресу OK «ЖБТІЗ «ЗЕВС» була направлена друга податкова вимога № 2/493 від 04.10.2010 року (а.с.19) з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом з єдиного податку в розмірі 170,00 грн., яка була повернута з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».

Згідно з п.п. 6.2.4. п. 6.2 Закону № 2181 (що діяв на момент виникнення спору) у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Відповідно до п.п. 6.2.4. п. 6.2 Закону № 2181 друга податкова вимога № 2/493 від 04.10.2010 року була розміщена на «Дошку податкових повідомлень», що підтверджується актом № 257/24-0 від 01.12.2010 року (а.с.20).

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що заборгованість з податку на прибуток в сумі 171,00 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005 року, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив Індивідуальних забудовників «ЗЕВС» (99029, м. Севастополь, вул. М. Музики, 88-А, к. 309, код ЄДРПОУ 35541736, р/р 260551488201 у СФ АТБ «Фінанси та Кредит», МФО 384812, р/р 260001488201 у СФ АТБ «Фінанси та Кредит», МФО 384812) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, 37) у дохід державного бюджету Ленінського району м. Севастополя заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток організацій і підприємств споживчої кооперації, кооперативів та громадських об'єднань у розмірі 171,00 грн. (сто сімдесят одна грн. 00 коп.) на р/р 3111008700007, банк отримувача - Головне управління Державного казначейства України у м. Севастополі, МФО 824509, код ЄДРПОУ 24035598, код платежу 11020900, шляхом стягнення коштів, які перебувають у власності підприємства, у тому числі за рахунок готівки, що належить платник у податків, а також стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих платника; продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя < підпис > О.І. Майсак

< З оригіналом згідно >

< Суддя > < підпис > < Суддя >