ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
(письмове провадження)
06 жовтня 2011 року справа № 2а-6809/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., розглянувши адміністративну справу
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Роміна»
до Державної адміністрації автомобільного транспорту
третя особа товариство з обмеженою відповідальністю «Автосервіс»
про визнання протиправними дій та рішень № 188 від 30.07.2009 в частині та № 179 від 27.01.2009 в частині
Товариство з обмеженою відповідальністю «Роміна»звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної адміністрації автомобільного транспорту, третя особа -Товариство з обмеженою відповідальністю «Автосервіс»про визнання протиправними дій та рішень № 188 від 30.07.2009 в частині та № 179 від 27.01.2009 в частині.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідачем, на думку позивача, під час проведення конкурсів на перевезення пасажирів в автобусних маршрутах загального користування порушено вимоги чинного законодавства, в результаті чого прийнято протиправні рішення щодо визначення переможця вказаних конкурсів.
Представник відповідача та представник третьої особи проти позову заперечили й подали до суду письмові клопотання про закриття провадження у справі з підстав наявності судового рішення, що набрало законної сили з цього ж спору, між цими ж сторонами.
Ухвалою окружного адміністративного суду м. Києва від 10.08.2011 закрито провадження у справі в частині визнання нечинним рішення конкурсного комітету Державної автомобільної адміністрації автомобільного транспорту, оформлене протоколом № 188 від 30 липня 2009 року в частині оголошення ТОВ «Автосервіс»переможцем конкурсів на право перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування № 317а та № 753.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи у газеті «Голос України»№ 248 від 26.12.2008 опубліковано оголошення про проведення конкурсів з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, зокрема: автобусний маршрут № 317а (Бориспіль (вул. Каховська) -Київ АС «Видубичі»ч/з ст. м. «Харківська»(об'єкт конкурсу № 16); автобусний маршрут № 753 (с. Вишеньки -Київ АС «Видубичі»(об'єкт конкурсу № 24); автобусний маршрут № 317 (Бориспіль АС -Київ АС «Видубичі»через ст. м. «Харківська»(об'єкт конкурсу № 15).
За результатами проведення конкурсу, конкурсним комітетом винесено наступні рішення: рішення № 188 від 30.07.2009, п. п. 47, 49, відповідно до якого ТОВ «Автосервіс»визнано переможцем конкурсу на право перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування № 317а та № 753 відповідно; рішення № 179 від 27.01.2009, п. 8 якого визнано ТОВ «Автосервіс»претендентом, який посів друге місце конкурсу на виконання маршруту № 317.
З даними рішеннями відповідача позивач не погоджується з підстав поданням ТОВ «Автосервіс», на думку позивача, на конкурс документів, що містять недостовірну інформацію, а саме: зазначення недостовірної інформації у переліку транспортних засобів, що додано до заяви про участь у конкурсі (позивач зазначає, що ТОВ «Автосервіс»до заяв щодо участі у конкурсах по усіх маршрутах подано один і той самий перелік транспортних засобів - 38 транспортних засобів, проте, як зазначає позивач, для обслуговування рейсів № 317а, 318а та 353 необхідно від 45 до 58 транспортних засобів); подання неналежної ліцензійної картки; подання довідки від 16.01.2009 в якій наведено результати проведеного 30.12.2009 ДТО 38 транспортних засобів ТОВ «Автосервіс».
Проте, як зазначає позивач, станом на 30.12.2008 ТОВ «Автосервіс»не мало підстав для використання зазначених 38 транспортних засобів для обслуговування пасажирів, з причин відсутності ліцензійних карток на усі транспортні засоби.
Підставою для вищезазначених висновків позивача слугував Акт Комісії з Міністерства інфраструктури України від 01.04.2011, копія витягу з якого додано позивачем до матеріалів справи.
На підставі вищезазначеного, позивач просить суд, враховуючи клопотання про збільшення позовних вимог, визнати протиправними дії Державної адміністрації автомобільного транспорту щодо прийняття документів та допущення до участі у конкурсах з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, рішення за результатами яких оформлені протоколом конкурсного комітету Державної адміністрації автомобільного транспорту № 188 від 30.07.2009 та № 179 від 27.01.2009; визнати нечинним рішення конкурсного комітету Державної адміністрації автомобільного транспорту, оформлене протоколом № 188 від 30.07.2009 в частині оголошення ТОВ «Автосервіс»переможцем конкурсів на право перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування № 317а та 753; визнати нечинним рішення конкурсного комітету Державної адміністрації автомобільного транспорту, оформлене протоколом № 179 від 27.01.2009 в частині визначення ТОВ «Автосервіс»перевізником, який зайняв друге місце у конкурсі на право перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування № 317.
Представник відповідача проти позову заперечив, зазначивши про необгрунтованість позовних вимог, оскільки питання правомірності допуску до участі у конкурсі на перевезення пасажирів учасників досліджувалися Київським окружним адміністративним судом та Київським апеляційним адміністративним судом при провадженні по справі № 2-а-8725/09/1070, судовим рішенням по якій дії Державної адміністрації автомобільного транспорту визнано законними.
Крім того, у письмових клопотаннях про закриття провадження у справі, що подані до суду представником відповідача та представником третьої особи дублюються вимоги та мотиви щодо закриття провадження. Згідно вказаних клопотань та до додатків до них судом встановлено, що наявне судове рішення (постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 15.07.2010 по справі № 2-а-8725/10/1070), що набрало законної сили з того самого спору (про визнання недійсними результатів конкурсів на право перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування № 317а та № 753 від 30.07.2009) між тими самими сторонами (справа за позовом ТОВ «Роміна»до Державної адміністрації автомобільного транспорту, Конкурсного комітету Державної адміністрації автомобільного транспорту, третя особа -ТОВ «Автосервіс»), яким відмовлено ТОВ «Роміна»у задоволенні позовних вимог.
На підставі вищезазначеного, ухвалою Окружним адміністративним судом м. Києва від 10.08.2011 закрито провадження по справі в частині визнання нечинним рішення конкурсного комітету Державної автомобільної адміністрації автомобільного транспорту, оформленого протоколом № 188 від 30.07.2009 в частині оголошення ТОВ «Автосервіс»переможцем конкурсів на право перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування № 317а та № 753.
Відповідно до положень ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 70 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.
Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
З наявної в матеріалах справи копії витягу з Акту Комісії Міністерства інфраструктури України від 01.04.2011 про результати вивчення питань судом встановлено, що даний акт складено за результатами вивчення (перевірки) питань щодо правильності організації, проведення Конкурсним комітетом Державної автомобільної адміністрації автомобільного транспорту та питання щодо достовірності, повноти, своєчасності подання учасниками конкурсу документів на конкурс щодо здійснення перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування № 317а та 753.
Зазначені питання щодо конкурсу на здійснення перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування № 317 Комісією Міністерства інфраструктури України не досліджувались і, відповідно, у Акті від 01.04.2011 відсутні.
На підставі вищезазначеного, суд не бере до розгляду зазначений акт, оскільки він не стосується предмету доказування щодо організації, проведення та визначення переможців конкурсу на здійснення перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування № 317.
Згідно зі ст. 19 Конституції України - органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: 1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; 2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією України та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України Обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Доказів, які б спростовували доводи відповідача позивач суду не надав.
З урахуванням наведеного, суд прийшов до висновку про необґрунтованість позовних вимог.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, ч. 6. ст. 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
в задоволенні позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили у відповідності зі ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.М. Клименчук