ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
м. Київ
20 жовтня 2011 року 11:08 № 2а-12077/11/2670
За позовом ОСОБА_1
До Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва
про скасування податкового повідомлення-рішення №0000061741 від 13.04.2011р.
Суддя Смолій І.В.
Секретар судових засідань Колесник І.Ю.
представники :
від позивача : ОСОБА_3 -п/к(дов.від 23.01.09. №ВМВ329627);
від відповідача : ОСОБА_4 -п/к (дов.від 10.01.11р. № 11/10-021)
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 20.10.2011р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва про визнання недійсного податкового повідомлення-рішення № 0000061741 від 13.04.2011 року.
Ухвалою суду від 26.08.11р. відкрито провадження по справі та призначено до розгляду по суті на 13.09.11р.
В судових засіданнях 13.09.11р., 29.09.11р. та 13.10.11р. оголошувалось перерви для витребування та приєднання до матеріалів справи усіх необхідних доказів.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач дійшов помилкового висновку щодо неправомірного застосування позивачем нормативної грошової оцінки земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Якутська, 6, за № Н-00618/2006 від 16.03.2006 року, виданої Головним управлінням земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації.
Відповідач проти позову заперечив, зазначивши, що оскаржуване податкове зобов'язання з земельного податку на землю та за штрафною санкцією є правомірним та таким, що винесено у відповідності з вимогами чинного законодавства.
Розглянувши подані представниками позивача і відповідача документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
Державною податковою інспекцією у Святошинському районі м. Києва було винесено податкове повідомлення-рішення від 13.04.2011 р. №0000061741 про сплату земельного податку у розмірі 82 122,17 грн. Підставою для складання вищезазначеного рішення Відповідача були дані витягу з державного Земельного Кадастру м. Києва (кадастровий номер 75:316:047) та витягу з технічної документації №Н-00618/2006 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 16.03.2006 р. №218. На підставі даних Державного земельного кадастру м. Києва (кадастровий номер 75:316:047) перебуває на обліку в ДПІ у Святошинському районі м. Києва як користувач земельної ділянки, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Якутська, буд. 6. Як свідчать оставини справи, ФО ОСОБА_1, згідно витягу з технічної документації №Н-00618/2006, є користувачем земельної ділянки загальною площею 8002,28 кв. м. за адресою: м. Київ, вул. Якутська, буд. 6 (кадастровий номер 75:316:047).
Базова вартість 1 кв. м. земельної ділянки відповідно до рішення Київради від 26.07.2007 р. №43/1877 та даними Державного земельного кадастру складає 389,66 грн. З урахуванням коефіцієнтів індексації 1,028, 1,152,1,059 коефіцієнта функціонального використання землі 2,50 узагальнюючого локального коефіцієнта 0,84, нормативно грошова оцінка земельної ділянки за адресою: м. Київ, вул. Якутська, буд. 6 складає 82 12217,03 грн.
Судом було встановлено, що відповідно до п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Розділу ІІ та п. 286.5 ст. 286 Розділу ХІІІ Податкового кодексу України №2755-VІ від 02.12.2010 р. (далі за текстом -Податковий кодекс) Позивачу було проведено нарахування плати за землю на 2011 р. на суму 82 122,17 грн.
Позивач не погодившись з податковим повідомленням-рішенням від 13.04.2011 р. №0000061741, в порядку адміністративного оскарження звернувся зі скаргою до ДПА у м. Києві. Рішенням про результати розгляду первинної скарги від 20.06.2011 р. №917/В/25-214 скарга Позивача залишення без задоволення, а зазначене податкове повідомлення-рішення рішення, яке було винесено Відповідачем, без змін.
Не погоджуючись з рішенням ДПА м. Києві Позивач оскаржив податкове повідомлення -рішення від 13.04.2011 р. до ДПА України. Рішенням ДПА України про результати розгляду повторної скарги від 15.07.2011 р. №6155/В/25-0315 скарга Позивача залишена без задоволення, податкове повідомлення-рішення від 13.04.2011 р. №0000061741 та рішення ДПА у м. києві від 20.06.2011 р. №917/В/25-214, прийняте за розглядом первинної скарги ОСОБА_1, без змін.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України від 25.10.2001р. № 2768-ІІІ (далі - Земельний кодекс), а справляння плати за землю - Податковим кодексом України від 02.12.10р. № 2755-УІ (далі - Податковий кодекс).
Відповідно до статті 206 Земельного кодексу використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати і визначається від грошової оцінки земель. Власники землі та землекористувачі, крім орендарів, сплачують земельний податок.
Згідно з п.271.1 ст.271 Податкового кодексу базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.
Пунктом 274.1 ст.274 Податкового кодексу визначено, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки. Відповідно до пп. 269.1.2 п.269.1 ст.269 платниками земельного податку є землекористувачі.
Отже громадяни, які використовують земельні ділянки на території міста Києва, але право власності на які або право оренди яких в установленому законодавством порядку не оформлено (не переоформлено), повинні сплачувати земельний податок з врахуванням визначених положень законодавства та нормативно-правових актів з питань оподаткування землі.
Згідно п.286.1 ст.286 Податкового кодексу України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Пунктом 286.5 ст.286 Податкового кодексу України визначено, що нарахування фізичним особам проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в ДПІ у Святошинському районі м. Києва були всі законні підстави для винесення оскаржуваного повідомлення -рішення № 0000061741 від 13.04.2011 р.
Відповідно до статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що з наведених позивачем підстав, у задоволенні позову слід відмовити повністю.
Керуючись статтями 69, 71, 94, 97, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
При розгляді справи, суд перевіряє відповідність оскаржуваних дій та рішення принципам, визначеним ч.3 ст.2 КАС України.
В задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст.185-187 КАС України.
Суддя Смолій І.В.