Копія
Справа № 2270/8996/11
15 листопада 2011 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л.
при секретарі Гуцулу С.І.
за участі:представника позивача - ОСОБА_3 за довіреністю від 07.09.2011 року
представника відповідача - ОСОБА_4 за довіреністю від 04.05.2011 р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом < в особі > < в чиїх інтересах > товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькхлібопродукт" < 3-тя особа > до державної екологічної інспекції в Хмельницькій області < 3-тя особа > про визнання дій неправомірними, -
У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 КАС України.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Хмельницькхлібопродукт" звернулося в суд з позовом до державної екологічної інспекції в Хмельницькій області про визнання неправомірними дій щодо проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства з 22.03.2011 року по 23.03.2011 року та проведення розрахунку розміру шкоди від засмічення земельної ділянки технологічними та твердими побутовими відходами на території Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області на суму 539856 грн..
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що державна екологічна інспекція в Хмельницькій області є спеціальним підрозділом Мінприроди та відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Вказує на те, що 22-23.03.2011 року працівниками державної екологічної інспекції в Хмельницькій області було проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькхлібопродукт", в результаті якої було встановлено факт засмічення земельної ділянки, що знаходиться в користуванні підприємства. Вважає, що дана перевірка була проведена з порушенням вимог природоохоронного законодавства, а саме: перевірка здійснена без передбачених законодавством підстав; без видання відповідного наказу; без повідомлення позивача; без участі представника позивача; в акті перевірки відсутнє зазначення типу проведеного заходу (планова чи позапланова перевірка), відсутні підписи осіб, які здійснювали перевірку. Зазначає, що відповідачем неправомірно проведено розрахунок розміру шкоди від засмічення земельної ділянки в сумі 539856 грн., оскільки засмічена земельна ділянка знаходиться за межами території товариства.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та підтвердив обставини, на які посилається у позовній заяві та доповненнях до адміністративного позову, просить суд задоволити позовні вимоги в повному обсязі.
Повноважний представник відповідача проти позову заперечує, вважає його необґрунтованим та таким, що не ґрунтується на вимогах чинного законодавства, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог. Зазначає, що під час проведення 22.-23.03.2011 року перевірки дотримання ТОВ "Хмельницькхлібопродукт" вимог природоохоронного законодавства встановлено факт засмічення земельної ділянки площею 920 кв.м., що знаходиться у користуванні позивача. Вважає необґрунтованим посилання позивача на норми Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 року №877-V (далі - Закон №877-V), оскільки у статті 2 цього ж Закону чітко зазначено, що його дія не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення прокурорського нагляду. Перевірка позивача здійснена на вимогу Хмельницького міжрайонного природоохоронного прокурора, а тому не носила ні планового, ні позапланового характеру. Безпідставним вважає посилання на порушення п.4.9 Наказу про затвердження Порядку організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 року №464, оскільки під час перевірки був присутній заступник генерального директора ТОВ "Хмельницькхлібопродукт" Нижник С.В., який згідно акту про відмову від дачі пояснень від 23.03.2011 року повністю відмовився надавати будь-які пояснення та документи. Відсутність підписів на акті перевірки від 23.03.2011 року №59/08 та акті обстеження засміченої земельної ділянки від 23.03.2011 року зумовлено одночасним їх складанням з відбором проб ґрунту. Щодо розрахунку розміру шкоди, заподіяного навколишньому природному середовищу внаслідок засмічення земельної ділянки в сумі 539856 грн. то вказує що даний розрахунок зроблено правомірно та на підставі Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки №171 від 27.10.1997 року.
Заслухавши представників сторін, дослідивши зібрані в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими та не належать до задоволення з урахуванням наведеного нижче.
Суд встановив, що товариство з обмеженою відповідальністю "Хмельницькхлібопродукт" як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа зареєстроване 08.08.2006 року виконавчим комітетом Хмельницької міської ради, включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, ідентифікаційний код - 34555528, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №830621, копією довідки №877 Головного управління статистики у Хмельницькій області з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
Основними видами діяльності товариства є: надання послуг у рослинництві; облаштування ландшафту; вирощування зернових та технічних культур; інші види оптової торгівлі; виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості; складське господарство; діяльність автомобільного вантажного транспорту.
Відповідно до договору оренди землі від 27.06.2008 року з Ярмолинецькою селищною радою ТОВ "Хмельницькхлібопродукт", згідно рішення XVI сесії V скликання Ярмолинецької селищної ради №116 від 22.05.2008 року, прийняло в строкове платне користування земельну ділянку загальною площею 0,8211 га (кадастровий номер земельної ділянки 6825855100:03:013:0030) для влаштування підприємств інших видів промисловості за адресою: смт. Ярмолинці, вул.Залізнична. Договір зареєстрований у Ярмолинецькому районному відділі Хмельницької РФ ЦДЗК про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 27.06.2008 року за №040876500041. Межі вказаної земельної ділянки визначені протоколом встановлення та узгодження суміжних меж земельної ділянки №2 з передачею межових знаків землевласнику від 12.04.2008 року.
В період часу з 22 по 23 березня 2011 року працівниками державної екологічної інспекції в Хмельницькій області на підставі ст.20 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", підпунктів 1, 5, 6 пункту 5 Положення про Державну екологічну інспекцію в Хмельницькій області, затвердженого наказом Мінприроди №55 від 19.02.2007 року, Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", листа Хмельницької міжрайонної природоохоронної прокуратури №55-154 вих-11 від 22.02.2011 року проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства при складуванні сміття в смт.Ярмолинці, вул.Залізнична, 16.
За результатами проведеної перевірки відповідачем складено акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства №59/08 від 23.03.2011 року, відповідно до якого перевіркою встановлено: на земельній ділянці загальною площею 0,82 га, яка розташована на північний схід і прилягає до території ТОВ "Хмельницькхлібопродукт" виявлено несанкціоноване розміщення відходів, що спричинило її засмічення. Дану земельну ділянку на умовах договору оренди від 27.06.2008 року орендує ТОВ "Хмельницькхлібопродукт". Межові знаки на даній земельній ділянці відсутні. Цільове призначення земельної ділянки - для влаштування підприємств інших видів промисловості. В ході проведення перевірки землевпорядником Ярмолинецької селищної ради проведено контрольні заміри земельної ділянки площею 0,82 га за адресою: смт. Ярмолинці, вул.Залізнична 16. На даній земельній ділянці встановлено засмічення, як твердими побутовими відходами, так і технологічними відходами (залишки від переробки зернових) суцільним шаром (Нсер = 0,63 м) загальною площею 920 кв.м , що є порушенням ст.ст.17, 33 Закону України "Про відходи", ст.211 Земельного кодексу України (далі-ЗКУ). В ході проведення перевірки в місцях можливого забруднення земельної ділянки відібрані проби грунту (відбору проб ґрунту від 23.03.2011 року).
Судом враховується, що відповідно до ч.1 ст.14 Конституції України та ч.1 ст.1 ЗКУ земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Відповідно до ст.ст.91, 96 ЗКУ власники (користувачі) земельних ділянок зобов'язані додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля та зберігати корисливі властивості землі.
Згідно ст. 5 Закону України від 25.06.1991, № 1264-XII "Про охорону навколишнього природного середовища" (далі - Закон №1264-XII) державній охороні і регулюванню використання на території України підлягають: навколишнє природне середовище як сукупність природних і природно-соціальних умов та процесів, природні ресурси, як залучені в господарський обіг, так і невикористовувані в народному господарстві в даний період (земля, надра, води, атмосферне повітря, ліс та інша рослинність, тваринний світ), ландшафти та інші природні комплекси.
Державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища здійснюється Радами та їх виконавчими і розпорядчими органами, спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, його органами на місцях, а на території Автономної Республіки Крим - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань екології та природних ресурсів, та іншими спеціально уповноваженими державними органами. Державному контролю підлягають використання і охорона земель, надр, поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, лісів та іншої рослинності, тваринного світу, морського середовища та природних ресурсів територіальних вод, континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони республіки, природних територій та об'єктів, що підлягають особливій охороні, стан навколишнього природного середовища, а також дотримання заходів біологічної і генетичної безпеки щодо біологічних об'єктів навколишнього природного середовища при створенні, дослідженні та практичному використанні генетично модифікованих організмів у відкритій системі (ч. 1, 2 ст. 35 Закону № 1264-XII).
Повноваження відповідача щодо проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства передбачені Положенням про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України 19.12.2006 року №548, зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 13.02.2007 року за №548 (далі-Положення) та Положенням про державну екологічну інспекцію в Хмельницькій області, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України №55 від 19.02.2007 року.
Пунктом 1 Положення визначено, що Державна екологічна інспекція в областях, містах Києві та Севастополі (далі - Інспекція) є спеціальним підрозділом Мінприроди, який підзвітний та підконтрольний в частині здійснення державного контролю Державній екологічній інспекції. Інспекція в межах своїх повноважень забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки на відповідній території. Повноваження Інспекції поширюються на територію відповідної області, міст Києва та Севастополя, за винятком території, віднесеної до зони діяльності Державної екологічної інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря, Державної Азово-Чорноморської екологічної інспекції та Державної екологічної інспекції Азовського моря.
Одним із основних завдань Інспекції є здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання, відтворення та охорону природних ресурсів, екологічну та в межах своєї компетенції радіаційну безпеку, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами на відповідній території.
Інспекція має право обстежувати в установленому порядку підприємства, установи і організації, військові та оборонні об'єкти, об'єкти органів внутрішніх справ, Державного департаменту з питань виконання покарань, Служби безпеки України та Державної прикордонної служби у місцях їх постійної дислокації, проведення військових навчань, маневрів, а також під час передислокації військ і військової техніки з використанням автомобільних, повітряних, залізничних та плавучих транспортних засобів з метою перевірки додержання ними вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання, відтворення та охорону природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами, екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки; складати акти перевірок і протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати справи про адміністративні правопорушення у межах повноважень, визначених законом.
Таким чином, суд приходить до висновку, що перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства на засмічення земельної ділянки проводилась в межах повноважень Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.
Щодо підстав та процедури проведення перевірки, то суд не приймає до уваги твердження позивача, що вони не ґрунтувались на вимогах закону з огляду на наступне.
Відповідно до ст.8, п.3 ст.20 Закону України "Про прокуратуру" №1789-XII від 05.11.1991 року прокурор має право вимагати від керівників та колегіальних органів проведення перевірок, ревізій діяльності підпорядкованих і підконтрольних підприємств, установ, організацій та інших структур незалежно від форм власності, а також виділення спеціалістів для проведення перевірок, відомчих і позавідомчих експертиз. При цьому, вимоги прокурора, які відповідають чинному законодавству, є обов'язковими для всіх органів, підприємств, установ, організацій, посадових осіб та громадян і виконуються невідкладно або у передбачені законом чи визначені прокурором строки. Невиконання без поважних причин законних вимог прокурора тягне за собою передбачену законом відповідальність.
Статтею 2 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" визначено, що дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення прокурорського нагляду.
Вимоги прокурора є засобами здійснення прокурорського нагляду, і згідно ст.8 Закону України "Про прокуратуру" є обов'язковими до виконання всіма органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами та громадянами.
Враховуючи, що до відповідача надійшла вимога Хмельницького міжрайонного природоохоронного прокурора №55-154вих-11 від 22.02.2011 року про проведення перевірки додержання вимог природоохоронного законодавства при складуванні будівельного сміття по вул.Залізничній в смт.Ярмолинці, яка є обов'язковою для виконання, відповідачем створено комісію для проведення відповідної перевірки, що підтверджується службовою запискою начальника відділу державної екологічної інспекції в Хмельницькій області від 23.03.2011 року про виділення автотранспорту та бензину для виїзду для проведення інспекційної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькхлібопродукт" старшими держінспекторами з ОНПС в Хмельницькій області, подорожнім листом службового легкового автомобіля серії ПЗС №253162 від 23.03.2011 року.
Перевірку проведено комісією у складі державних інспекторів, землевпорядника Ярмолинецької селищної ради, депутатів Ярмолинецької селищної ради, за участю представника позивача (заступника генерального директора ТОВ "Хмельницькхлібопродукт" по виробництву Нижника С.В.).
При цьому з актом перевірки представник позивача ознайомлений, від пояснень та підпису відмовився, про що складено акт про відмову від дачі пояснень від 23.03.2011 року.
Судом враховується, що відсутність підписів обумовлена наступним: під час оформлення акту перевірки державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Загоруйко І.С. безпосередньо здійснював оформлення акту обстеження засміченої земельної ділянки (копія пояснень від 26.07.2011 року); на момент складання акту засмічення земельної ділянки державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Гордієнко С.Д. проводився відбір проб ґрунту (копія пояснень від 26.07.2011 року).
Матеріали перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ "Хмельницькхлібопродукт" по факту засмічення земельної ділянки технологічними та твердими побутовими відходами було направлено в прокуратуру Хмельницької області.
За наслідками перевірки, керуючись ст.ст.36, 52, 82, 242-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст.17, 33 Закону України «Про відходи», ст.211 ЗКУ відповідачем винесено постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн. на Нижника Сергія Володимировича (заступника директора ТОВ "Хмельницькхлібопродукт") за №009689/08, яка отримана останнім та не оскаржена, що свідчить про визнання порушення Нижник С.В..
Статтею 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У частині проведення розрахунку розміру шкоди, суд зазначає наступне.
Як вбачається із матеріалів справи, а саме: договору оренди від 27.06.2008 року, протоколу встановлення та узгодження суміжних меж земельної ділянки №2 з передачею межових знаків землевласнику від 12.04.2008 року станом на момент виникнення спірних правовідносин, а саме: здійснення відповідачем контрольно-перевірочного заходу земельна ділянка, за наслідками обстеження якої оформлено акт знаходиться у фактичному користуванні ТОВ "Хмельницькхлібопродукт" (викупіювання із картографічного матеріалу місця розташування земельної ділянки площею 0,8211 га, що знаходиться в оренді ТОВ "Хмельницькхлібопродукт" в межах смт.Ярмолинці, вул.Залізнична).
Відповідно до абз.2 ст.1 Закону України "Про відходи" від 05.03.1998 р. №187/98-ВР (далі - Закон №187/98-ВР) відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.
Пунктом "в" ч.1 ст.211 ЗКУ визначено, що громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за псування сільськогосподарських угідь та інших земель, їх забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами.
Згідно з ч.2 ст.46 Закону України "Про охорону земель" вiд 19.06.2003 року №962-IV (далі - Закон №№962-IV), підприємства, установи та організації, а також громадяни, діяльність яких пов'язана з накопиченням відходів, зобов'язані забезпечувати своєчасне вивезення таких відходів на спеціальні об'єкти, що використовуються для їх збирання, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення.
Відповідно до ст.43 Закону №187/98-ВР підприємства, установи, організації та громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про відходи, в порядку і розмірах, встановлених законодавством України.
Статтею 56 Закону №№962-IV визначено, що юридичні і фізичні особи, винні в порушенні законодавства України про охорону земель, несуть відповідальність згідно із законом. Застосування заходів дисциплінарної, цивільно-правової, адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних від відшкодування шкоди, заподіяної земельним ресурсам. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства України про охорону земель, підлягає відшкодуванню в повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Розрахунок шкоди від засмічення земель здійснюється згідно з Методикою визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 27.10.1997 року №171, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05.05.1998 року за №285/2725 (далі - Методика).
У відповідності до п.2 Методики відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.
Відповідно до п.3.2 Методики землі вважаються засміченими, якщо на відкритому ґрунті наявні сторонні предмети і матеріали, сміття без відповідних дозволів, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього природного середовища.
Згідно п.3.3 Методики факти забруднення (засмічення) земель встановлюються уповноваженими особами, які здійснюють державний контроль за додержанням вимог природоохоронного законодавства шляхом оформлення актів перевірок, протоколів про адміністративне правопорушення та інших матеріалів, що підтверджують факт забруднення та засмічення земель.
Згідно п.п.1 п.4 Методики розміри шкоди обчислюються уповноваженими особами, що здійснюють державний контроль за додержанням вимог природоохоронного законодавства, на основі актів перевірок, протоколів про адміністративне правопорушення та інших матеріалів, що підтверджують факт забруднення земель, протягом шести місяців з дня виявлення порушення.
На підставі Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 27.10.1997 року №171, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05.05.1998 року за №285/2725 відповідачем зроблено розрахунок розміру шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу внаслідок забруднення земельної ділянки, яка становить 539856 грн..
При цьому судом не встановлено неправомірність дій відповідача по проведенню розрахунку шкоди від засмічення земельної ділянки технологічними відходами (відходами від переробки зерна) та твердими побутовими відходами; факт, площа засмічення земельної ділянки підтверджується наявними в матеріалах справи доказами. Встановлено також, що при розрахунку шкоди відповідач враховував нормативну грошову оцінку земельної ділянки відповідно до довідки відділу Держкомзему у Ярмолинецькому районі від 15.04.2011р. №746.
Положенням частини 3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Частиною 2 ст.19 Конституції України та ч.3 ст.2 КАС України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. В ході судового розгляду відповідачем доведено, що він діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Разом з тим, відповідно до ст.ст.11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Судом встановлено, що дії державної екологічної інспекції в Хмельницькій області є правомірними та відповідають вимогам чинного законодавства, відповідно в позові належить відмовити в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 6, 7, 8, 9, 11, 14, 71, 86, 104, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В адміністративному позові товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькхлібопродукт" до державної екологічної інспекції в Хмельницькій області про визнання дій неправомірними - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Повний текст постанови виготовлено 18 листопада 2011 року
< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >
Суддя/підпис/< Суддя >
"Згідно з оригіналом" СуддяД.Л. Фелонюк