Постанова від 16.12.2011 по справі 4657/11/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" грудня 2011 р. Справа № 2-а-4657/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Василенко Г.Ю.,

при секретарі: Мельниченко О.В.,

За участю:

позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - Сімеоніді І.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Херсонській області про визнання бездіяльності,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Херсонській області про визнання бездіяльності відповідача з виконання виконавчого листа №2а-6521/10/2170 виданого Херсонським окружним адміністративним судом.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем з часу винесення постанови про відкриття виконавчого провадження вчинялася бездіяльність по виконанню виконавчого листа №2а-6521/10/2170 виданого 06 липня 2011 року Херсонським окружним адміністративним судом, так як останнім, не вжито всіх заходів, передбачених законом, по примусовому виконанню виконавчого документа.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги з підстав наведених у позові, просив його задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала та просила відмовити в задоволенні позову. Вважає, що державний виконавець своєчасно та в повному обсязі вживає заходи, спрямовані на виконання рішення суду. Крім того, не закінчився строк вчинення виконавчих дій, передбачений ст. 30 Закону України «Про виконавче провадження», а тому звернення до суду з позовом про визнання бездіяльності є передчасним.

Дослідивши подані сторонами документи, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, суд встановив наступне.

Згідно положень ст. ст. 1, 2 Закону України «Про виконавче провадження» (далі -Закон) виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню. Примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Відповідно до ч.1 ст. 5 вказаного Закону державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.

Так, на примусовому виконанні у підрозділі примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Херсонській області перебуває виконавчий лист №2а-6521/10/2170, виданий 06 липня 2011 року Херсонським окружним адміністративним судом про стягнення з Каланчацької районної державної адміністрації Херсонської області на користь ОСОБА_1 87449,47 грн. середнього заробітку за час вимушеного прогулу з відрахуванням обов'язкових платежів за період з 12 січня 2007 року по 22 лютого 2011 року; стягнення з Каланчацької районної адміністрації Херсонської області на користь ОСОБА_1 моральної шкоди у сумі 4000 грн.

Відповідно до вимог ст.25 Закону України «Про виконавче провадження» головним державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Херсонській області 28 липня 2011 р. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання вищезазначеного виконавчого листа та надано боржнику добровільний строк для виконання до 04 серпня 2011 р.

Згідно статті 30 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а з виконання рішення немайнового характеру - у двомісячний строк.

Статтею 28 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що у разі невиконання боржником рішення майнового характеру у строк, встановлений частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного його виконання, постановою державного виконавця з боржника стягується виконавчий збір у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає стягненню, або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом.

Станом на 04 серпня 2011 року відомостей щодо виконання вимог виконавчого документу боржником до ППВР не надходило, у зв'язку із чим державним виконавцем 08 серпня 2011 року було направлено запит до Чаплинської МДПІ щодо наявності розрахункових рахунків, які зареєстровані за Каланчацькою районною державною адміністрацією Херсонської області.

10 серпня 2011 року позивач надав до підрозділу примусового виконання рішень ВДВС ГУЮ в Херсонській області письмову заяву, в якій просив накласти арешт на розрахункові рахунки боржника, витребувати в ГУДКУ в Херсонській області інформацію про наявність коштів на рахунках боржника та виставити платіжні вимоги.

26 жовтня 2011 року надійшов лист з Каланчацького відділення Чаплинської МДПІ, яким надавалася інформація про відкриті банківські рахунки зареєстровані за Каланчацькою районною адміністрацією Херсонської області.

Відповідно до ст. 65 зазначеного Закону, державний виконавець звертає стягнення на кошти боржника - юридичної особи, що перебувають у банках або інших фінансових установах, у порядку, встановленому цим Законом. Інформацію про наявні у боржника рахунки і вклади державний виконавець отримує в податкових органах, інших органах державної влади, підприємствах, установах та організаціях, які зобов'язані надати йому інформацію у триденний строк, а також за повідомленнями стягувача.

Постановою КМУ від 9 липня 2008 року № 609 затверджено Порядок виконання рішень про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного та місцевих бюджетів, або бюджетних установ.

Відповідно до пункту 2 зазначеної Постанови КМУ, рішення державних органів про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти бюджету, в тому числі розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, виконуються в порядку надходження виключно органами Державного казначейства з попереднім інформуванням Мінфіну.

Пунктами 10-12 Постанови КМУ № 609 передбачено, що безспірне списання коштів, що належать до загальнодержавних видатків державного бюджету, здійснюється Державним казначейством у межах бюджетних призначень, установлених законом про державний бюджет за відповідною програмою загальнодержавних видатків. Рішення про стягнення коштів, які належать до загальнодержавних видатків державного бюджету, подаються юридичними чи фізичними особами або їх представниками для виконання органам державної виконавчої служби та приймаються до виконання в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження». У разі надходження постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження, виконавчого документа та оформленої у двох примірниках платіжної вимоги Державне казначейство здійснює безспірне списання коштів, які належать до загальнодержавних видатків державного бюджету, в межах бюджетних призначень установлених законом про держаний бюджет за відповідною програмою загальнодержавних видатків.

Суд, не приймає до уваги доводи позивача, щодо бездіяльності відповідача, в частині не прийняття постанови про накладення арешту на рахунки боржника, оскільки боржник є державною установою, фінансується за рахунок коштів державного бюджету, а тому рахунки на які можливо накласти арешт містять бюджетні кошти, які використовуються лише за цільовим призначенням та є захищеними видатками бюджету. Крім того, розрахункові рахунки боржника, які вказані позивачем в заяві від 10 серпня 2011 року містили неповну інформацію, а тому потребували перевірки.

Після надходження інформації про розрахункові рахунки боржника, відповідачем неодноразово виставлялися платіжні вимоги та направлялися на адресу Головного управління державного казначейства України до виконання.

09 грудня 2011 року на адресу Головного управління юстиції у Херсонській області надійшов лист від начальника УДК у Каланчацькому районі Херсонської області, яким повідомлялося, що управлінням Державного казначейства отримана платіжна вимога від 21 листопада 2011 року №10 на суму 96594,41 грн. прийнята до виконання, по якій 08 грудня 2011 року було проведено часткову оплату на суму 11766,90 грн.

Таким чином, надаючи оцінку вчиненим державним виконавцем виконавчих дій, суд приходить до висновку, що посилання позивача на бездіяльність державного виконавця є помилковими та такими, що спростовуються матеріалами справи.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог, оскільки права позивача в даному випадку відповідачем не були порушені, відділом державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Херсонській області не була допущена бездіяльність, оскільки відповідачем своєчасно та в повному обсязі вчинялися дії по виконанню виконавчого листа №2а-6521/10/2170, тобто на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений нормами діючого законодавства.

Керуючись ст. ст. 158-163, 167, 181 КАС України, суд -

постановив:

Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 21 грудня 2011 р.

Суддя Василенко Г.Ю.