Справа 2-а-11623/11
15.08.2011 року
Суддя Сніжнянського міського суду Донецької області Радченко В.Є., отримавши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Сніжне про стягнення недоплаченої щомісячної допомоги дітям війни,-
Позивач 15.08.2011 р. звернувся до суду з позовом до Управління пенсійного фонду України в м. Сніжне про стягнення недоплаченої щомісячної допомоги дітям війни за період з 01.01.2011 року по 18.06.2011 року.
Відповідно до абз.1 ч.2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до частини першої статті 99 КАС адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною другою цієї статті визначено, що для звернення за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач про порушення свого права, якщо він вважав його порушеним, повинен був дізнатися при виплаті йому відповідачем щомісячної соціальної допомоги як дитині війни. Звернення позивача до відповідача із заявою щодо сплати зазначеного виду допомоги за минулий час не є передбаченою законом можливістю досудового порядку вирішення спору в розумінні частини четвертої статті 99 КАС України.
Крім того, сплата соціальної допомоги як дитині війни не пов'язується з подачею відповідної заяви, зазначені дії відповідачем повинні здійснюватись самостійно.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
В матеріалах справи відсутні докази щодо пропуску строку звернення до суду за поважними причинами.
Згідно з ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Частиною 2 ст. 107 КАС України передбачено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення її без розгляду.
Позивач звернувся до суду 15.08.2011року і просить стягнути недоплачену щомісячну допомогу дітям війни за період з 01.01.2011 року по 18.06.2011 року. Зазначені позивачем причини пропуску строку позовної давності суд вважає неповажними. Жодних доказів хвороби, через яку позивач не міг своєчасно звернутися до суду -позивачем не надано.
Тому суд не вбачає підстав для поновлення строку звернення до суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 99, 100 КАС України, суд-
Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Сніжне про стягнення недоплаченої щомісячної допомоги дітям війни за період з 01.01.2011 року по 14.02.2011 року .
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Сніжнянський міський суд. Апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали суду.
СуддяВ. Є Радченко