73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
12 грудня 2011 р. Справа № 2-а-5177/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Варняк С.О.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області Міністерство транспорту та зв'язку України до ОСОБА_1 < 3-я особа >про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області проведена перевірка під час якої виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт”, а саме: експлуатація автомобіля KIA SERHA з номерним знаком НОМЕР_1, облаштованого, як таксі без наявності ліцензійної картки. За результатами перевірки складено акт № 218449 від 02.06.2011 року, на підставі якого начальник територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області 26.07.2011 року виніс постанову № 137510 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 510,00 грн.
Просить позов задовольнити, стягнути з відповідача фінансову санкцію в сумі 510,00 грн.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення, що підтверджується повідомленням яке було повернуто до суду з відміткою, за зазначеною адресою не значиться.
Згідно зі ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
02.06.2010 року державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Відповідно до складеного акту № 218449 було виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт”, а саме експлуатація автомобіля KIA SERHA з номерним знаком НОМЕР_1, облаштованого, як таксі без наявності ліцензійної картки.
26.07.2010 року на підставі складеного акту начальником територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області винесено постанову № 137510 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 510,00 грн.
Відповідно до п. 1 ч. 5 Положення про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190 територіальні управління відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
П. 4 ч. 6 цього Положення передбачає право територіального управління проводити перевірку автомобільних транспортних засобів загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Законом України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” від 01.06.2000 року №1775-III ст.9 передбачається, що надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України „Про автомобільний транспорт” підлягає ліцензуванню.
Ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001 року № 2344- ІІІ (далі Закону № 2344-ІІІ) передбачає перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: Документи для юридичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст. 1 Закону № 2344- ІІІ ліцензійна картка транспортного засобу -це документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.
Ст. 60 Закону № 2344-Ш передбачає застосування до автомобільних перевізників стягнення у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки.
У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанова про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п.32 „Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” не оскаржувалась до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не опротестовувалась прокурором.
Оцінивши докази у справі відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України, суд приходить до висновку, що відповідачем було здійснено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме в частині експлуатації автомобіля без наявності ліцензійної картки. Таким чином суд приходить до висновку щодо задоволення позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 94, 158, 159, 161, 162, 163 КАС
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (73000, АДРЕСА_1) в дохід державного бюджету на р/р 31116106700002, УДК у Херсонській області, код доходу 21081100, Держбюджет м. Херсон, код ОКПО 24104230, МФО 852010 фінансові санкції в сумі 510 (п'ятсот десять гривень) грн. 00 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.
кат. 3.7.2