73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
"22" листопада 2011 р. Справа № 2-а-8326/08/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ковбій О.В.,
представників позивача - Ляха В.І., Стрельченка М.Л.
представника відповідача - Абакумової М.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Херсонській області до Херсонського обласного виробничого управління меліорації та водного господарства про зобовязання вчинити дії,
встановив:
Контрольно-ревізійне управління в Херсонській області (далі-позивач, КРУ) звернулося до суду з адміністративним позовом до Херсонського обласного виробничого управління меліорації та водного господарства (далі-відповідач, Херсонський облводгосп) про зобов"язання виконати п. 2 вимоги КРУ в Херсонській області від 05.09.2008 року № 07-16/3526.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що посадовим особами КРУ в Херсонській області на виконання п. 2.15 Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ України на 3 квартал 2008 року в період з 03.07.2008 року по 04.08.2008 року проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Херсонського обласного виробничого управління меліорації та водного господарства за 2007 та 1 півріччя 2008 року.
В ході ревізії було встановлено, що Херсонським облводгоспом при наданні водних об"єктів місцевого значення на умовах договору підряду у користування приватним підприємцям та без дозволу Херсонської обласної ради, в порушення п. 6 ст. 42 Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік", п. 6 ст. 38 Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" протягом 2007 року та 1 півріччя 2008 року не перераховано до загального фонду місцевих бюджетів (Каховського та Новотроїцького районів) отримані надходження від використання ставків в загальній сумі 67091,59 грн.
На адресу Херсонського обласного виробничого управління меліорації та водного господарства КРУ в Херсонській області було направлено лист від 05.09.2008 року № 07-16/3526 з вимогами усунути виявлені в ході перевірки порушення.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали, просили суд їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечувала, просила позов не задовольняти з тих підстав, що ні відповідні селищні ради за місцем розміщення ставків - накопичувачів, ні відповідні районні або обласні державні адміністрації не мали права передавати ставки-накопичувачі або земельні ділянки під ними (як складові елементи цілісного майного комплексу) в оренду юридичним або фізичним особам, а тому - не мали змоги отримати прибуток у свої місцеві бюджети від здійснення подібної діяльності.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з огляду на наступне.
Судом встановлено, що в період з 03.07.2008 року по 04.08.2008 року на підставі направлення від 03.07.2008 року № 780 головним контролером-ревізором КРУ в Херсонській області Казимирчаком І. В. проведено ревізію фінансово-господарської діяльності відповідача.
В ході ревізії було встановлено, що відповідачем при наданні водних об"єктів місцевого значення на умовах договору підряду у користування приватним підприємцям та без дозволу Херсонської обласної ради, в порушення п. 6 ст. 42 Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік", п. 6 ст. 38 Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" протягом 2007 року та 1 півріччя 2008 року не перераховано до загального фонду місцевих бюджетів (Каховського та Новотроїцького районів) отримані надходження від використання ставків в загальній сумі 67091,59 грн.
Контрольно-ревізійним управлінням в Херсонській області на адресу відповідача було направлено лист від 05.09.2008 року № 07-16/3526 з вимогами усунути виявлені в ході перевірки порушення, відмічені в акті.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду у справі № 2а- 5101/08/2170 від 14 травня 2009 року позовні вимоги Херсонського обласного виробничого управління меліорації та водного господарства було задоволено, визнано нечинною вимогу КРУ в Херсонській області від 05.09.2009 року № 07-16/3526 про зобов"язання вжити заходи щодо повернення коштів до місцевих бюджетів в сумі 67,09 тис.грн.
Не погоджуючись з рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 14 травня 2009 року, КРУ в Херсонській області подало апеляційну скаргу на рішення суду 14 травня 2009 року по справі № 2а- 5101/08/2170.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 30 березня 2011 року апеляційну скаргу Контрольно-ревізійного управління в Херсонській області залишено без задоволення.
Постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 14 травня 2009 року у справі за позовом Херсонського обласного виробничого управління меліорації та водного господарства до контрольно-ревізійного управління в Херсонській області про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити певні дії залишено без змін.
Ухвала апеляційного суду набрала законної сили негайно після її проголошення.
Частиною 5 статті 254 КАС України передбачено, що постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, набирають законної сили з моменту проголошення.
Частиною 1 ст. 72 КАС України визначено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов"язковою для осіб, які беруть участь у справі.
Проаналізувавши викладене, суд вважає, що позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління в Херсонській області задоволенню не підлягають.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
У задоволенні позовних вимог Контрольно-ревізійного управління в Херсонській області до Херсонського обласного виробничого управління меліорації та водного господарства про зобовязання вчинити дії - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 25 листопада 2011 р.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 9.3