73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
06 вересня 2011 р.Справа № 2-а-3496/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Департаменту житлово - комунального господарства Херсонської міської ради про стягнення штрафу за порушення законодавства,
встановив:
Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі- позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради (далі-відповідач) про стягнення штрафу в розмірі 5100, 00 грн.
Представник позивача в судове засідання не з"явився, до суду надав заяву про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідачем порушено норми Закону України "Про теплопостачання", за що на Департамент житлово - комунального господарства Херсонської міської ради накладено штраф в сумі 5100,00 грн., накладення штрафу було оформлено постановою № 05/30-20 від 14.12.2010 року.
Відповідач до суду не з"явився, письмових заперечень на позов не надав, про дату, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з"ясувавши фактичні обставини, на яких грунтується позов, об"єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Приписом № 05/30-0527Т від 08.10.2010 року, виданого інспекцією Держенергонагляду в Херсонській області під час планового обстеження було зобов"язано відповідача провести заходи щодо усунення порушень, вказаних в цьому Приписі та надано строк для їх усунення вцілому до 30.11.2010 року.
10.12.2010 року державним інспектором з енергетичного нагляду Тітовим О. С. проведено позапланове обстеження енергетичних об"єктів житлових будинків, які знаходяться на балансі Департаменту житлово - комунального господарства Херсонської міської ради і обслуговуються комунальним підприємством "Центр" Виконавчого комітету Херсонської міської ради щодо перевірки виконання вимог Припису № 05/30-0527Т та виявлено ухилення від виконання вимог вказаного Припису № 05/30-0527Т в частині п.п. 1, 2, 7, 9, 10, 11, 14, 15, 19, 22, 24, 26, 29, 30 та складено Акт перевірки (протокол) № 05/30-0020 від 10.12.2010 року.
Акт перевірки (протокол) від 10 грудня 2010 року було складено у присутності директора КП "Центр" Морева О. М. та головного інженера Шуфляк В. В.
За невиконання вказаних порушень, зафіксованих в акті перевірки від 08.10.2010 року №05/30-0527, та невиконання вимог припису № 05/30-0527Т від 08.10.2010 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Херсонській області винесено постанову № 05/30-20 від 14.12.2010 року про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в сумі 5100, 00 грн.
Не виконання Припису є правопорушенням в енергетиці згідно абзацу 3 частини 3 статті 27 Закону України "Про електроенергетику", статті 31 Закону України "Про теплопостачання".
14.12.2010 року позивачем було винесено постанову № 05/30-20 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в сумі 5100,00 грн. за ухилення від виконання вимог Припису від 08.10.2010 року, виданого інспекцією Держенергонагляду в Херсонській області.
Визначаючись щодо позовних вимог, наданих у справу доказів, суд виходить з наступного.
Відповідно до Указу Президента України "Про Міністерство палива та енергетики України" від 14.04.2000 р. № 598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.
Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України - державне підтриємство, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно- технологічне) управління об"єднаною енергетичною системою України, пірозділом якої в південному peгіоні є відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Південному peгіоні".
Відокремлений Підрозділ "Держенергонагляд у Південному peгіоні" здійснює свою діяльність відповідно до Положення про ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні" та на підставі довіреності, яку видає ДП "НЕК "Укренерго".
Згідно з вищезазначеним Положенням, державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної i теплової енергії в Херсонській області є одним із структурних підрозділів ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні".
Наказом Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03.11.2006 р. "Про державний енергетичний нагляд" встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної i теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Міністерству палива та енергетики щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, що регламентується Положениям про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної i теплової енергії, затвердженого постановою Кабинету Міністрів України № 929 від 07.08.96 р.
Метою Державного енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об"єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб"єктами електроенергетики, суб"єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових i нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної i теплової енергії, посилення впливу на суб"єктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання i споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок i теплових мереж.
Згідно з ч. 2 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" суб"єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішнень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Відповідно до п. 7 ч. 2 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної i теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 р., керівники структурних підрозділів інсепекції та їх заступники є старшими державними інспекторами з енергетичного нагляду; інші спеціалісти, що виконують функції держаного енергетичного нагляду, є державними інспекторами.
Згідно з п.п. 5, 6 Положення про порядок накладення на суб"єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312 визначене коло посадових осіб, які можуть накладати штрафи та граничні розміри сум штрафних санкцій. Такими посадовими особами є старші державні інспектори та державні інспектори з енергетичного нагляду.
Так, 14.12.2010 року позивачем було винесено постанову № 05/30-20 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в сумі 5100,00 грн. за ухилення від виконання вимог Припису від 08.10.2010 року, виданого інспекцією Держенергонагляду в Херсонській області.
Згідно з п. 10 Положення № 1312 про порядок накладання на суб"єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, суб"єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення Постанови про його накладання, однак до теперішнього часу штраф в сумі 5100,00 грн. відповідачем не сплачений.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що дії позивача щодо стягнення штрафу у розмірі 5100,00 грн. є правомірними, а позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради штраф в сумі 5100 (п"ять тисяч сто) грн. 00 коп. на р/р 31116106700002 одержувач Держбюджет м. Херсон, 21081100, код ОКПО 24104230 банк одержувача УДК по Херсонській області, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 5.8.2