73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
02 вересня 2011 р. Справа № 2а-4354/11/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Ковбій О.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю в Херсонській області про скасування акту проведення підсумкової перевірки та рішення про видачу сертифікату відповідності,
встановив:
ОСОБА_1 в інтересах фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю в Херсонській області про скасування акту проведення підсумкової перевірки та рішення про видачу сертифікату відповідності.
Відповідно до ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з"ясовує чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Перевіривши позовну заяву та долучені до неї матеріали, суддя дійшла до висновку, що позовні вимоги не підлягають розгляду у порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Акт - це юридична форма рішення державного органу, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин i має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.
В даному випадку, акт державного органу не породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання певних суспільних відносин та ніяким чином не стосується приватного підприємця ОСОБА_2.
Оскаржуваний акт не містить в coбi елементів нечинності, так як він може лише фіксувати факт наявності чи відсутності порушень, є носієм інформації про порушення та не носить обов'язковий характер індивідуальної чи загальної дії.
Сертифікат відповідності - документ, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
Сертифікат відповідності не може розглядатись як рішення суб"єкта владних повноважень, адже він не породжує жодних прав та обов"язків та не регулює жодні правовідносини і не є рішенням суб"єкта владних повноважень при здійсненні ним владних управлінських функцій.
Юрисдикція адміністративних судів згідно з вимогами ч.2 ст.4 КАС України поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Положеннями ч.2 ст.2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб"єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Оскільки позивач просить скасувати акт від 03.02.2011 року та рішення про видачу сертифікату відповідності, які не зачипають права та інтереси позивача, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ч.1 ст.109 КАС України, суд -
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 в інтереах фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю в Херсонській області про скасування акту проведення підсумкової перевірки та рішення про видачу сертифікату відповідності.
Позовну заяву разом із усіма доданими до неї документами повернути позивачу.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суду, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи..
Суддя Ковбій О.В.
кат. 6.1