Справа № 2/0534/1071/2011
23 листопада 2011 року Микитівський районний суд м. Горлівки Донецької області у складі: головуючого судді Добінчак О.П., при секретарі Кузяєвій Н.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Горлівка цивільну справу за позовом Кредитної спілки “Аккорд” до ОСОБА_1 про стягнення суми боргу за кредитним договором,
Звернувшись до суду, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість за кредитним договором у розмірі 1700,49 грн., та витрати по сплаті держмита, посилаючись на те, що відповідно до договору № ГО/08/82 від 08.02.2008 року, укладеного між позивачем та членом КС “Аккорд” ОСОБА_1, останній був наданий кредит у розмірі 3300 грн., з кінцевим терміном погашення 08.02.2009 року. Відповідно до п.4.3. договору сторони погодили рекомендований графік платежів відповідно до якого позичальник зобов'язується щомісячно сплачувати Спілці нараховані проценти та частину кредиту в терміни та розмірах не менше ніж вказаних у рекомендованому графіку платежів. Всупереч договірним зобов'язанням, в установлені графіком терміни відповідач не повернув належні грошові кошти, в результаті чого проценти нараховувались на фактичний залишок суми кредиту за кожен день користування кредитом. Відповідно до п. 5.1. Договору при порушенні строків сплати кредиту Спілка має право нарахувати пеню, а позичальник зобов'язується сплатити пеню в розмірі 0.5% від суми остаточної заборгованості за кожен день прострочення.
В порушення умов договору, відповідач свої зобов'язання по кредитному договору належним чином не виконує, останній платіж за договором був проведений 05.12.2008 року, внаслідок чого станом на день подачі заяви, утворилася заборгованість в сумі 1700,49 грн., з яких: заборгованість по кредиту -534,14 грн., за процентами -632,21 грн., пеня -534,14 грн.
Представник позивача за довіреністю ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду заяву з проханням розглянути справу у його відсутність, з посиланням на підтримання позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, про місце і час розгляду справи була повідомлена належним чином, надала заяву про визнання позовних вимог в повному обсязі та розгляд справи у її відсутності.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав:
Встановлено, що 08 лютого 2008 року між Кредитною спілкою “Горлівське відділення КС “Аккорд”” в особі виконавчого директора ОСОБА_3 та членом КС “Аккорд” ОСОБА_1 був укладений договір № ГО/08/82 від 08.02.2008 року та видано кредит у сумі 3300 грн. на строк 12 місяців по 08.02.2009 року. В порушення умов договору, відповідач зобов'язання по поверненню кредиту та сплаті відсотків не виконує, у зв'язку з чим утворилась заборгованість, яка згідно довідки позивача станом на 24.05.2011 року складає 1700,49 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону України “Про кредитні спілки” кредитна спілка, відповідно до свого статуту, надає кредити своїм членам на умовах їх платності, строковості та забезпеченості в готівковій та безготівковій формі.
Відповідно до ст. 612 ЦК України -боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений Договором або законом.
Відповідно до ст. 625 ЦК України -боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Відповідно до ст.1054 ЦК України - за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
За таких обставин з відповідача слід стягнути заборгованість за кредитним договором у розмірі 1700 грн. 49 коп., з яких: заборгованість за кредитом -534 грн. 14 коп.; залишок процентів -632 грн. 21 коп.; пеня -534 грн. 14 коп.
У відповідності до ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтвердженні витрати, у зв'язку з чим з відповідача на користь позивача суд стягує сплачений ним судовий збір та витрат на інформаційне технічне забезпечення розгляду справи в сумі 171 грн.
На підставі ст.ст. 610-612, 624, 625, 1054 ЦК України, керуючись ст.ст.88, 208-209, 212-215 ЦПК України, -
Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1 на користь Кредитної спілки “Аккорд” суму заборгованості за кредитним договором в розмірі: залишок за кредитом -534 грн. 14 коп., залишок відсотків -632 грн. 21 коп., пеню -534 грн. 14 коп., а всього 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 49 коп., а також витрати по сплаті судового збору та витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 171 грн.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Микитівський районний суд м. Горлівки протягом 10 днів з дня його проголошення, особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя: О.П. Добінчак