Постанова від 12.12.2011 по справі 15106/11/2070

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2011 р. № 2а-15106/11/2070

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бабаєв А.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку скороченого провадження в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Головного управління Державного казначейства України в Харківській області про визнання відмови безпідставною, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення матеріальної і моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Головного управління Державного казначейства України в Харківській області, в якому просить суд:

- визнати безпід ставною відмову в задоволенні запиту на інформацію та незаконною бездіяльність Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області за запитом ОСОБА_1 на отримання інформації від 03.11.2011 року в частині ненадання інформації про загальний розмір заборгованості управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харків ської області по соціальним виплатам, визначеним судовими рішеннями щодо громадян, які пост раждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, окремо по виду, а також позивачу, як інваліду II групи, категорії №1;

- зобов'язати Барвінківську районну державну адміністрацію Харківської області здійснити заходи, передбачені Законом України ''Про доступ до пуб лічної інформації'' та ''Про місцеві державні адміністрації'';

- стягнути з Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області на відшкодування матеріальної шкоди, завданої її бездіяльністю у сумі 1 394,36 грн.;

- стягнути з Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області моральну шкоду у розмірі 1 000 грн.

В обґрунтування позову зазначив, що 03.11.2011 року звернувся до голови Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області - Бовдую І.П. з запитом на отримання інформації про розмір заборгованості Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області по соціальним виплатам, визначеним судовими рішеннями щодо громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зазначивши загальну суму та окремо по виду і стягувачам. Позивач стверджує, що в наданій йому відповіді від 07.11.2011 року не зазначено прізвище, ім'я, по батькові та посаду особи, відповідної за розгляд запиту розпорядником інформації, дату відмови, мотиви відмови.

Позивачем визначено компенсацію витрат матеріального характеру, пов'язаних із виготовленням адміністративного позову в розмірі 1394,36 грн. та моральна шкода в розмір 1000 грн.

Відповідач, Барвінківська районна державна адміністрація Харківської області проти позову заперечувала. В обґрунтування заперечень зазначила, що вимоги позивача про визнання безпідставною відмову в задоволенні запиту та незаконною бездіяльність Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області за запитом на отримання інформації від 03.11.2011 р. є безпідставними, посилаючись на ч. 2, п. 3 ч. 3 ст. 10 Закону України "Про доступ до публічної інформації" № 2939-VI від 13.01.2011 року (далі - Закон № 2939-VI) та ч.8 ст.2, ч.2 ст.5 Закону України "Про захист персональних даних" № 2297- VI від 01.06.2010 року.

Відповідач, управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області письмової позиції за позовом не надало.

Відповідач, Головне управління Державного казначейства України в Харківській області письмової позиції за позовом не надало.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає що позов не підлягає задоволенню з наступного.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно положень ст. 1 Закону України "Про звернення громадян" № 393/96-ВР від 02.10.1996 року (далі - Закон № 393/96-ВР) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Відповідно до ст. 19 Закону № 393/96-ВР органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову; на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу; відміняти або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об'єднання громадян за місцем проживання громадянина; у разі визнання заяви чи скарги необґрунтованою роз'яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи.

У разі необхідності та за наявності можливостей розгляд звернень громадян покладається на посадову особу чи підрозділ службового апарату, спеціально уповноважені здійснювати цю роботу, в межах бюджетних асигнувань. Це положення не відміняє вимоги частини дев'ятої цієї статті.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1, як голова Барвінківської районної громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" звернувся до голови Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області - Бовдую І.П. з запитом від 03.11.2011 року на отримання інформації про розмір заборгованості Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області по соціальним виплатам, визначеним судовими рішеннями щодо громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зазначивши загальну суму та окремо по виду і стягувачам (а.с. 9-10).

Листом першого заступника голови Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області - Яковенка В.Д. № 4 від 07.11.2011 року було надано відповідь. Відповідачем було зазначено, що питання, які викладені у запиті, належать до компетенції Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області та надано для ознайомлення копію відповіді начальника цього управління. Посилаючись на вимоги ст. 23 Закону України "Про доступ до публічної інформації" № 2939-VI від 13.01.2011 року відповідачем було роз'яснено, що рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. (а.с.11-12).

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про доступ до публічної інформації" № 2939-VI від 13.01.2011 року кожна особа має право знати у період збирання інформації, але до початку їх використання, які відомості про неї та з якою метою збираються, як, ким і з якою метою вони використовуються, передаються чи поширюються, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону № 2939-VI обсяг інформації про особу, що збирається, зберігається і використовується розпорядниками інформації, має бути максимально обмеженим і використовуватися лише з метою та у спосіб, визначений законом.

Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" № 2939-VI від 13.01.2011 року розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Частиною 3 статті 22 Закону № 2939-VI закріплено, що розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.

Як встановлено судом вище, на виконання вимог вказаного Закону Барвінківською районною державною адміністрацією Харківської області було надано позивачу відповідь у строк визначений Законом в межах наявної інформації та своїх повноважень.

Враховуючий вище зазначене суд вважає, що Барвінківська районна державна адміністрація Харківської області діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 128, ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 163, ст. 183-2, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову позовом ОСОБА_1 до Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, Головного управління Державного казначейства України в Харківській області про визнання відмови безпідставною, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення матеріальної і моральної шкоди - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Бабаєв А.І.