Постанова від 14.12.2011 по справі 2а-10353/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2011 р. № 2а-10353/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Лунь З.І.

за участю секретаря

судового засідання Івашків В.І.,

позивача: ОСОБА_2,

представників сторін:

від позивача: ОСОБА_3,

від відповідача: Кельбас Р.А.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова про скасування податкових повідомлень -рішень від 23.03.2011 року №0000351720, № 0000361720, №0000371720 та від 09.06.2011 року №0000891720.

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа -підприємець ОСОБА_2 звернувся з позовом до суду до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова про скасування податкових повідомлень -рішень від 23.03.2011 року №0000351720, № 0000361720, №0000371720 та від 09.06.2011 року №0000891720.

В судовому засіданні 30.11.2011 року представник позивача уточнив позовні вимоги, просив також скасувати податкове повідомлення-рішення від 09.06.2011 року №0000891720.

Позивач та представник позивача позовні вимоги підтримали з мотивів, викладених у позовній заяві та письмовому уточненні до позовної заяви, яке долучено до матеріалів справи 30.11.2011 року. Просять позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечила з мотивів, викладених у письмовому запереченні на позовну заяву.

Заслухавши пояснення позивача та представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

Працівниками Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова проведено документальну планову перевірку господарської діяльності суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2, за результатами якої складено акт від 09.03.2011р. № 250/17-2/НОМЕР_2 про результати документальної планової перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_2, за період з 01.01.2009р. по 31.12.2010 р. (далі -Акт перевірки). На підставі акта перевірки Державною податковою інспекцією у Франківському районі м. Львова прийнято податкове повідомлення-рішення від 23.03.2011р. № 0000351720, яким застосовано штрафну (фінансову) санкцію на суму 1,0 грн., податкове повідомлення-рішення від 23.03.2011р. № 0000361720, яким визначено зобов'язання по податку на додану вартість на загальну суму 74992,50 грн., податкове повідомлення-рішення від 23.03.2011р. № 0000371720, яким визначено зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 50291,70 грн. та податкове повідомлення-рішення від 23.03.2011р. № 0000381720, яким визначено зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 2903,64грн.

Зазначені податкові повідомлення-рішення оскаржено в адміністративному порядку.

За результатами розгляду скарги, ДПА у Львівській області прийнято рішення від 03.06.2011р. № 15262/10/25-005/1163 про результати розгляду первинної скарги, відповідно до якого, податкові повідомлення-рішення ДПІ у Франківському районі м. Львова від 23.03.2011р. № 0000351720 та від 23.03.2011р. № 0000361720 залишено без змін, податкове повідомлення-рішення від 23.03.2011р. № 0000381720 скасовано, а податкове повідомлення-рішення від 23.03.2011р. 0000371720 скасовано в частині 10058,34 грн.

Як вбачається з Акта перевірки, перевіряючими зроблено висновок про порушення впродовж 2009 -2010 років ст.13 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян»та п.п. 9.12.1 п.9.12 ст.9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»в частині перекручення даних у поданій декларації про доходи за 2009-2010 рік, що призвело до заниження валового доходу на 300000 грн. (без ПДВ), в тому числі за 2009 рік на 200000 грн.( без ПДВ), за 2010 рік на 100000 грн.(без ПДВ).

Перевіркою встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 уклав договір оренди нежитлового приміщення Ч-1 № 4 від 14.05.08 р. із фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5, згідно з яким ОСОБА_5 прийняв у користування нежитлове приміщення, розташоване за адресою АДРЕСА_1 для здійснення господарської діяльності. Розмір орендної плати, згідно договору, складає 500 грн./міс. Нежитлове приміщення Ч-1, за адресою АДРЕСА_1, належить ОСОБА_2 відповідно до реєстраційного посвідчення від 02.07.02, виданого Львівським обласним державним комунальним бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки. Площа даного приміщення складає 316,5 кв.м.

Судом встановлено, що проведено зустрічну звірку з питань господарських відносин між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2, про що складено Довідку про результати звірки щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків від 28.02.2011 року №16/17-2/НОМЕР_6.

Відповідно до Акта перевірки зустрічною звіркою встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_5 оплатив позивачу за оренду вище зазначеного приміщення наступні суми: за період з січня по грудень 2009 року -6000 грн. (включаючи ПДВ) безготівкою, 240000 грн. (включаючи ПДВ) готівкою; за період з січня 2010 року по червень 2010 року 3000 грн. (включаючи ПДВ) безготівкою, 120000 грн. (включаючи ПДВ) готівкою.

Відповідно до частини 2 пп. 73.5 ст. 73 ПК України зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків, а також підтвердження відносин, виду, обсягу якості операцій та розрахунків, що здійснювались між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Згідно з п.1 та п.4 Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010р. № 1232 зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. Орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

Судом встановлено, що під час зустрічної звірки для проведення перевірки своєчасності відображення в обліку та звітності операцій в господарських відносинах з ОСОБА_6 код НОМЕР_2 було надано наступні документи: повідомлення; договір оренди приміщення № 4 від 14.05.08 та пояснення.

Пояснення дане 28.02.2011 р. ОСОБА_5 начальнику ДПІ Франківського району м. Львова. В поясненні ОСОБА_5 зазначає, що з травня 2008 року по червень 2010 року він орендував у позивача приміщення за адресою АДРЕСА_1, платив орендну плату у розмірі 500 грн. за місяць по перерахунку та 20000 грн. готівкою щомісяця.

На підтвердження правомірності винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень представник відповідача зазначила, що відповідачем не можуть бути надані первинні документи, які бралися до уваги перевіряючими, у зв'язку із тим, що таких документів не існує.

Як вбачається з матеріалів справи, фізична особа-підприємець ОСОБА_2 уклав договір оренди нежитлового приміщення Ч-1 № 4 від 14.05.08 р. із фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5, згідно з яким ОСОБА_5 прийняв у користування нежитлове приміщення, розташоване за адресою АДРЕСА_1 для здійснення господарської діяльності. Згідно з умовами цього договору, він діє з 14.05.2008 року по 13.05.2009 року.

З долучених до матеріалів справи банківських виписок вбачається, що з грудня 2008 року по червень 2010 року орендну плату на рахунок позивача перераховувала фізична особа-підприємець ОСОБА_7.

Існування договірних відносин з 01.01.2009 щодо передачі в оренду зазначеного вище приміщення фізичній особі-підприємцю ОСОБА_7 підтвердив позивач у судовому засіданні.

Судом також встановлено відсутність майнового спору між позивачем та фізичною особо-підприємцем ОСОБА_7

Враховуючи те, що договір оренди нежитлового приміщення Ч-1 № 4 від 14.05.08 р., укладно позивачем із фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 з 14 травня 2008 року по 13 травня 2009 року, те, що з січня 2009 року по червень 2010 року фізична особа-підприємець ОСОБА_5 не вносив орендної плати на рахунок позивача, а останній не звертався до ОСОБА_5 з претензійно-позовними вимогами про невиконання договору оренди, а також порушення відповідачем норм Податкового Кодексу України та Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010р. № 1232 щодо проведення зустрічної звірки без зіставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, суд дійшов висновку про неправомірність нарахування позивачу як податку з доходів фізичних осіб, так і податку на додану вартість і, відповідно, штрафних санкцій.

Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова про скасування податкових повідомлень -рішень від 23.03.2011 року №0000351720, № 0000361720, №0000371720 та від 09.06.2011 року №0000891720 є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати у вигляді 3 грн. 40 коп. судового збору присуджуються з Державного бюджету України на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова від 23.03.2011 року №0000351720, № 0000361720, №0000371720 та від 09.06.2011 року №0000891720.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) 3 (три) грн.40 коп. судового збору.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова в повному обсязі складена 19.12.2011 року.

Суддя Лунь З.І.

З оригіналом згідно

Суддя Лунь З.І.