Постанова від 20.12.2011 по справі 2а-6609/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2011 р. № 2а-6609/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Хоми О.П.,

з участю секретарів судового засідання Куч Ю.М., Макар Г.В.,

з участю представника позивача Мандзиняк Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Франківському (Залізничному) районі м. Львова до ОСОБА_2 про стягнення податку з власників транспортних засобів та самохідних машин і механізмів,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова звернулась в суд до ОСОБА_2 з позовом про стягнення з неї податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 28 960 грн. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ОСОБА_2 всупереч вимог Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», чинного на момент виникнення спірних правовідносин, при першій реєстрації в Україні автомобіля марки MERCEDES-BENZ, державний номерний знак НОМЕР_1, 1998 року випуску, не сплатила податок з власників транспортних засобів. Оскільки на рахунок місцевого бюджету кошти від сплати вказаного податку в розмірі 28 960 грн. не надійшли, він підлягає стягненню в судовому порядку.

Ухвалою суду від 28.06.2011 року проведено заміну позивача з ДПІ у Франківському районі м. Львова на ДПІ у Залізничному районі м. Львова.

Представник позивача ДПІ у Залізничному районі м. Львова Мандзиняк Г.В. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві та заяві про уточнення позовних вимог. Просила позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать наявні у матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішена на підставі наявних у ній доказів.

Суд, з'ясувавши обставини, на які позивач посилається у позовній заяві, як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, та матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

Згідно листа Львівського ВРЕР УДАІ МВС України у Львівській області ОСОБА_2 29.12.2009 року здійснила першу реєстрацію в Україні транспортного засобу, а саме: автомобіля марки MERCEDES-BENZ, державний номерний знак НОМЕР_1, 1998 року випуску.

Згідно Розрахунку суми податку з власників наземних транспортних засобів, що підлягає сплаті відповідачем під час здійснення першої реєстрації вказаних транспортних засобів в Україні, сума податку становить 28 960 грн.

Згідно довідки ДПІ у Залізничному районі м. Львова від 16.11.2011 р. № 38547/9/19-023/1961 до місцевого бюджету Залізничного району м. Львова від ОСОБА_2 не надходили кошти в сумі 28 960 грн. як податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.

На момент виникнення спірних правовідносин принципи побудови системи оподаткування, податки і збори (обов'язкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників визначалися Законом України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року № 1251-XII (далі -Закон № 1251-XII).

Поняття податку і збору (обов'язкового платежу) до бюджетів та до державних цільових фондів дано у статті 2 цього Закону, під яким слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів згідно пункту 10 статті 14 Закону № 1251-XII належить до загальнодержавних податків.

Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11 грудня 1991 року №1963-XII (далі -Закон №1963-XII), чинного на момент виникнення спірних правовідносин, встановлювався податок з власників деяких наземних і водних транспортних засобів, самохідних машин і механізмів як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування та проведення природоохоронних заходів на водоймищах.

Відповідно до статті 1 Закону №1963-XII платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Відповідно до статті 2 цього Закону об'єктами оподаткування є, зокрема, автомобілі, призначені для перевезення не менше 10 осіб, включаючи водія, - код 8702; автомобілі легкові - код 8703; автомобілі вантажні - код 8704.

Відповідно до статті 3 цього Закону перша реєстрація в Україні - це реєстрація транспортного засобу в Україні, яка здійснюється уповноваженими державними органами України вперше щодо цього транспортного засобу.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону №1963-XII вказаний вид податку сплачувався фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. При цьому сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що сплачується фізичними особами, розраховується саме фізичною особою за ставками встановленими цим Законом.

У разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки. Перерахування неправильно сплаченого податку допускається не більш як за три попередні роки.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідач ОСОБА_2 29.12.2009 року здійснила першу реєстрацію в Україні транспортного засобу, що зобов'язувало її сплатити встановлений Законом №1963-XII податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Відповідно до частини п'ятої статті 50 Бюджетного кодексу України податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.

Судом не здобуто доказів зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету коштів від ОСОБА_2 в сумі 28 960 грн. як податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, що дає суду підстави вважати, що відповідач не виконав свого обов'язку зі сплати такого виду податку.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до переконання про обґрунтованість позовних вимог Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова, тому податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в розмірі 28 960 грн. підлягає стягненню з відповідача.

Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (місцепроживання: АДРЕСА_1) до місцевого бюджету Залізничного району м. Львова 28 960 (двадцять вісім тисяч дев'ятсот шістдесят) грн. податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 21 грудня 2011 року.

Суддя Хома О.П.