Постанова від 12.10.2011 по справі 0670/1317/11

справа № 0670/1317/11

категорія 8.1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2011 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Черняхович І.Е. ,

суддів: Т.В. Іваненко, Г.В. Чернової,

при секретарі - Карасюк Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Відкритого акціонерного товариства "Житомирський комерційний центр громадського харчування" до Державної податкової інспекції у м. Житомирі про скасування рішення про застосування фінансових санкцій,-

встановив:

Відкрите акціонерне товариство "Житомирський комерційний центр громадського харчування" (далі ВАТ "Житомирський комерційний центр громадського харчування") звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Житомирі. Просить скасувати рішення Державної податкової інспекції у м. Житомирі № 0001762302 від 05.02.2010 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 14363,37 грн., винесене на підставі ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" за зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру. Вважає, що вищевказане рішення прийняте з порушенням норм чинного законодавства, оскільки поняття "місце торгівлі" та "місце зберігання" не є тотожними, а отже вимога щодо внесення "місця торгівлі" до Єдиного державного реєстру чинним законодавством не передбачена.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав. Просить його задовольнити.

Представник відповідача проти позову заперечив. Просить в позові відмовити.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 04.01.2010 р. відповідачем проведено перевірку, магазину по вул. Котовського, 61, м.Житомира, ВАТ "Житомирський комерційний центр громадського харчування" з питань дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні торгівлі підакцизним товаром. Під час перевірки виявлено факт зберігання алкогольних напоїв в місці, не внесеному до Єдиного державного реєстру зберігання. За результатами перевірки працівниками ДПІ у м. Житомирі складено акт № 0075/06/30/23/01549863 від 28.01.2010р. (а.с. 4).

На підставі акту перевірки, 05.02.2010 р. Державною податковою інспекцією у м. Житомирі винесено рішення № 0001762302 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 10141,27 грн. відповідно абз. 9 ч.2 ст. 17 Закону України від 19.12.95 р. № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (в редакції, діючій на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Закон), а саме: за зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру. (а.с. 5).

Суд вважає, що оспорюване рішення винесене контролюючим органом в межах своїх повноважень та на підставі закону, а тому не підлягає скасуванню.

Відповідно до ст. 1 даного Закону місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом, відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Згідно ст. 15 вказаного Закону, внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних та тютюнових виробів.

Судом встановлено, що позивач має право на здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за адресою: м. Житомир, вул. Котовського, 61, що підтверджується відповідною ліцензією № 173021(а.с. 7) та має право на здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за адресою: м. Житомир, вул. Котовського, 61, що підтверджується відповідною ліцензією № 1149947 (а.с. 6).

Під час судового розгляду справи судом встановлено, що інших приміщень для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, крім магазину за вказаною адресою, у ВАТ "Житомирський комерційний центр громадського харчування" немає.

Згідно п.16 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 р. № 854, алкогольні напої зберігаються у спеціальних приміщеннях, відомості про місце знаходження яких заноситься до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання визначено наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 р. № 251 "Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру" із змінами і доповненнями (далі -Порядок).

Розділом другим Порядку передбачено, що для внесення до Єдиного реєстру місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв суб'єкти господарювання подають заяву до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України за місцем знаходженням місця зберігання.

Згідно п. 2.5. Порядку, довідка з Єдиного державного реєстру повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.

Підсумовуючи вищевикладене, до Єдиного державного реєстру вноситься будь-яке місце зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, незалежно від того, знаходилось воно у місці здійснення торгівлі чи у відокремлених підрозділах від об'єкта торгівлі місцях.

В судовому засіданні та долучених до матеріалів справи письмових поясненнях (а.с. 28), представник позивача посилався на Закон України від 20 травня 2010 року № 2275/VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України". Вказаним нормативним актом передбачено, що суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі. Представник позивача зазначав, що в даному випадку місце зберігання алкогольних та тютюнових виробів співпадає з місцем їх реалізації.

Проте таки доводи представника позивача суд до уваги не приймає з наступних підстав.

Дійсно, Законом України від 20 травня 2010 року № 2275/VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" доповнено статтю 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". Зокрема зазначено, що суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі. Проте таке доповнення, як вже зазначалося раніше, було внесено 20 травня 2010 року, тобто на момент проведення перевірки у січні 2010 року внесення місця зберігання алкогольних та тютюнових виробів до Єдиного реєстру було обов'язковим. Даний факт підтверджується довідкою про внесення місць зберігання алкогольних та тютюнових виробів до Єдиного реєстру, яка була оформлена позивачем вже після проведення передвіки - 05 лютого 2010 року. З пояснень ОСОБА_1, завідуючої відділу магазину "Явір", що знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Котовського, 61, випливає, що дані довідки були замовлені у державного реєстратора, проте на момент перевірки виготовлені ще не були (а.с. 38). Доказом даного факту є копії даних довідок № 075917 та 075918 від 05.02 (а.с. 44), які були виготовлені вже після перевірки.

Відповідно до п.1.4 Порядку у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у порядку, установленому чинним законодавством.

Розмір штрафної (фінансової) санкції визначено абз. 9 ч.2 ст. 17 вищезазначеного Закону, відповідно до якої до суб'єктів підприємницької діяльності у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в тому місці зберігання, але не менше 1700 грн.

З урахуванням всіх вищезазначених обставин, суд приходить до висновку, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001762302 від 05.02.2010р. відповідачем винесено правомірно, а тому позов безпідставний та не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 86, 158-162 КАС України, суд-

постановив:

У задоволенні позову Відкритого акціонерного товариства "Житомирський комерційний центр громадського харчування" до Державної податкової інспекції у м. Житомирі - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: І.Е.Черняхович

судді: Т.В. Іваненко

Г.В. Чернова

Повний текст постанови виготовлено: 18 жовтня 2011 р.

присуджено до стягнення < сума > грн.

матеріальну шкоду < сума > грн.

моральну шкоду < сума > грн.