05 серпня 2011 р. Справа № 0670/7777/11
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е. , розглянувши матеріали адміністративного позову в частині позовних вимог про у частині позовних вимог про зобов'язання управління Держкомзему скасувати державний акт у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерстиль" < в особі > до управління Держкомзему в Житомирському районі , Тетерівської сільської ради про скасування рішення від 04.12.2008 р., зобов'язання скасувати державний акт серії ЯД № 564220-, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтерстиль" звернулося до суду з позовом
Частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійснені ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією стороною є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійcнює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Як вбачається із позовної заяви, предмет спору у частині позовних вимог про зобов'язання управління Держкомзему скасувати державний акт безпосередньо пов'язаний із реалізацією права на житло.
Отже, в даному випадку існує спір про право і позовна заява не містить ознак публічно-правового спору, що в свою чергу виключає розгляд справи у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 ст. 109 КАС України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження у частині позовних вимог про зобов'язання управління Держкомзему скасувати державний акт у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерстиль" < в особі > до управління Держкомзему в Житомирському районі, Тетерівської сільської ради про скасування рішення від 04.12.2008 р., зобов'язання скасувати державний акт серії ЯД № 564220.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали
Суддя І.Е.Черняхович