Постанова від 13.12.2011 по справі 2а/0570/18228/2011

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 грудня 2011 р. справа № 2а/0570/18228/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: < година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Бойка М.І.

при секретарі Бабло В.Е.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватському районі Донецької області до державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Ясинуватського міськрайонного управління юстиції Донецької області про скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження від 23.06.2011 р., відновити виконавче провадження, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватському районі Донецької області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Ясинуватського міськрайонного управління юстиції Донецької області про скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження від 23.06.2011 р., відновити виконавче провадження.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Відділом державної виконавчої служби Ясинуватського міськрайонного управління юстиції Донецької області 23.06.2011 р. винесена постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження ВП № 28310691. Дії відповідача та постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження позивач вважає протиправними через те, що виконавче провадження відкрито безпосередньо на підставі постанови суду.

Представник позивача в судове засідання не прибув, належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового засідання. Від позивача не надходило заяв про перенесення судового розгляду. Причини неявки позивача в судове засідання суду не відомі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового засідання. Через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника Відділу державної виконавчої служби Ясинуватського міськрайонного управління юстиції Донецької області.

За таких обставин, на підставі ст.128 КАС України, суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності представників позивача та відповідача.

Судом встановлено, що позивач є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду по справі № 2а/0570/5895/2011 від 27.04.2011 р. за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ясинуватському районі Донецької області з Ясинуватського районного споживчого товариства стягнуто кошти на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 3456,49 грн.

Сторонами не заперечується, що постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження винесена відповідачем за відсутністю виконавчого листа по справі № 2а/0570/5895/2011, який стягувач до подачі позову по цій справі не отримував та до ВДВС не направляв. Зазначене підтверджується змістом супровідного листа № 1789/07 від 09.06.2011 р., яким Управління Пенсійного фонду України в Ясинуватському районі Донецької області направило до Відділу державної виконавчої служби Ясинуватського міськрайонного управління юстиції Донецької області на виконання лише постанову суду по справі № 2а/0570/5895/2011.

З цього приводу суд вважає за необхідне зазначити про те, що звернення судових рішень в адміністративних справах до примусового виконання врегульоване ст. 258 КАС України, яка встановлює, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист. Якщо судове рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожним виконавчим листом. Виконавчий лист видається судом першої інстанції.

Перелік виконавчих документів за рішеннями, що підлягають примусовому виконанню державною виконавчою службою, міститься у ст. 17 Закону України «Про виконавче провадження», яка передбачає наступне:

1. Примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.

2. Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи:

1) виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті;

2) ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних, кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;

3) судові накази;

4) виконавчі написи нотаріусів;

5) посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій;

6) постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;

7) постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу;

8) рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу;

9) рішення Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини».

Отже, з приписів ст. 17 Закону України «Про виконавче провадження» вбачається, що за загальним правилом постанова адміністративного суду виконується на підставі виданого судом виконавчого листа, а згідно п. 2 ч. 2 зазначеної статті постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних, кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення підлягають виконанню державною виконавчою службою у випадках, передбачених законом.

У даній справі сторонами не зазначено про наявність передбаченого законом випадку, за яким Відділ державної виконавчої служби Ясинуватського міськрайонного управління юстиції Донецької області повинен був прийняти до виконання безпосередньо постанову адміністративного суду за відсутністю виконавчого листа.

Відповідно до приписів ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Згідно ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Крім того, суд приймає до уваги, що відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Таким чином, суд приходить до висновку що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Управління Пенсійного фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватському районі Донецької області до Відділу державної виконавчої служби Ясинуватського міськрайонного управління юстиції Донецької області про скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження від 23.06.2011 р., відновити виконавче провадження - відмовити.

Вступна та резолютивна частина постанови складена у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 13 грудня 2011 року. Постанова у повному обсязі виготовлена 19 грудня 2011 року.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Бойко М.І.