Постанова від 06.12.2011 по справі 2а/0570/19436/2011

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2011 р. справа № 2а/0570/19436/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: < година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Голуб В.А.

при секретарі Пітель В.М.

за участю:

представника позивача Кравченка В.Г.,

представника відповідача не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Комунального лікувально-профілактичного закладу Центральна міська лікарня м. Жданівка про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» звернулося до суду з позовною заявою до Комунального лікувально-профілактичного закладу Центральна міська лікарня м. Жданівка про стягнення заборгованості. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд положенням про Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 року та діє у складі Державного підприємства «Національна енергетична компанія Укренерго» та його структурних підрозділів.

14.07.2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду було проведено перевірку виконання припису Інспекції від 16.03.2011 року № 02/14-04-0094 про усунення порушень законодавства про електроенергетику.

3а результатами перевірки встановлено, що відповідач у встановлений строк не виконав припису, що підтверджується актом перевірки № 02/14-04-0306 від 14.07.2011 року.

29 липня 2011 року було прийнято постанову № 02/14-01-167 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику на суму 680, 00 гривень у зв'язку з невиконанням припису інспекції від 16.03.2011 року № 02/14-04-0094.

Оскільки штраф на момент подачі позову відповідачем не сплачений, позивач просить стягнути з Комунального лікувально-профілактичного закладу Центральна міська лікарня м. Жданівка до Державного бюджету України штраф у сумі 680, 00 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши доповідь представника позивача, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

16.03.2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду на підставі ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст. 14 Закону України «Про теплопостачання» та Акту від 16.03.2011 року № 02/14-04-0094 було складено Припис № 02/14-04-0094, який керівник суб'єкту господарювання отримав 16.03.2011 року (а.с.7).

Державним інспектором з енергетичного нагляду відповідно до ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст. 14 Закону України «Про теплопостачання» та Положення про державний енергетичний нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929 (із змінами та доповненнями), 14.07.2011 року проведено захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах Комунального лікувально-профілактичного закладу Центральна міська лікарня м. Жданівка з перевірки виконання вимог Припису Інспекції № 02/14-04-0094 від 16.03.2011 року. За результатами перевірки складено акт від 14.07.2011 року № 02/14-04-0306, яким встановлено, що Комунальним лікувально-профілактичним закладом Центральна міська лікарня м. Жданівка вимоги Припису № 02/14-04-0094 від 16.03.2011 року не виконано (а.с.8).

29.07.2011 року постановою № 02/14-01-167 за ухилення від виконання вимог Припису Держенергонагляду № 02/14-04-0094 від 16.03.2011 року до відповідача застосовано штраф у розмірі 680, 00 гривень.

Як встановлено у судовому засіданні, штраф у розмірі 680, 00 гривень відповідачем на момент розгляду справи не сплачений.

Статтею 5 Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 року № 575/97-ВР в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Закону), визначено, що державна політика в електроенергетиці базується на таких принципах: державне регулювання діяльності в електроенергетиці; створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики; забезпечення раціонального споживання палива і енергії; додержання єдиних державних норм, правил і стандартів всіма суб'єктами відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії; створення умов для розвитку і підвищення технічного рівня електроенергетики; підвищення екологічної безпеки об'єктів електроенергетики; забезпечення захисту прав та інтересів споживачів енергії; збереження цілісності та забезпечення надійного і ефективного функціонування об'єднаної енергетичної системи України, єдиного диспетчерського (оперативно-технологічного) управління нею; сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку електричної енергії; забезпечення підготовки кадрів високої кваліфікації для електроенергетики; створення умов для перспективних наукових досліджень; забезпечення стабільного фінансового стану електроенергетики; забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів; сприяння розвитку вітроенергетики, як екологічно чистої і безпаливної підгалузі енергетики, шляхом оплати вітровим електростанціям всієї виробленої ними електричної енергії в повному обсязі у грошовій формі, без застосування будь-яких видів заліків погашення заборгованості по розрахунках за електроенергію.

Частинами 1, 3 ст. 9 Закону визначено, що Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж мають право: давати у межах своїх повноважень керівникам об'єктів електроенергетики приписи про усунення порушень нормативно-правових актів.

У ч. 3 ст. 27 Закону визначено, що суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи України і споживання енергії, - штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч.ч. 4, 6 ст. 27 Закону Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Згідно з п. 5 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" № 1312 від 21.07.1999 року старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарювання штрафи: за правопорушення, передбачені в абз. 2 п. 2 цього Положення, - у розмірі до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за правопорушення, передбачені в абз. 3 п. 2 цього Положення, - у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 10 цього ж Положення визначено, що суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Комунального лікувально-профілактичного закладу Центральна міська лікарня м. Жданівка про стягнення заборгованості, підлягає задоволенню.

У позовній заяві позивач також просить суд повернути йому сплачену суму судового збору у розмірі 6, 80 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому сплачений позивачем судовий збір, який згідно з ч. 1 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України є різновидом судових витрат, поверненню останньому не підлягає.

Керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Комунального лікувально-профілактичного закладу Центральна міська лікарня м. Жданівка про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального лікувально-профілактичного закладу Центральна міська лікарня м. Жданівка штраф у сумі 680, 00 грн. (шістсот вісімдесят гривень) до Державного бюджету України (п/р № 31119106700050 УДК м. Жданівка ГУДКУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686626, одержувач: Державний бюджет м. Жданівка).

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 05 грудня 2011 року. Постанова виготовлена у повному обсязі 09 грудня 2011 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Голуб В. А.