Україна
06 грудня 2011 р. справа № 2а/0570/19123/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 15:45
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Соколової О.А.
при секретарі Федорової А.О.
представника позивача - Горобець К.Є.
представника відповідача - Горової А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий центр «Юзовський» до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області про визнання дій протиправними та скасування приписів № 306 від 11.10.11, № 402 від 19.10.11, № 409 від 20.10.11,
У жовтні 2011 року позивач звернувся до суду з позовом до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області про визнання протиправними дії інспекторів Донецького відділу Центрального управління державного контролю за будівництвом об'єктів інспекції держархбудконтролю у Донецькій області щодо проведення позапланових перевірок терміном з 11.10.2011 року по 19.10.2011 року та з 20.10.2011 року по 26.10.2011 року, а також про скасування приписиів Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області № 306 від 11.10.11, № 402 від 19.10.11, № 409 від 20.10.11.
В адміністративному позові позивач зазначив, що 21.10.11 кур'єрською доставкою підприємство отримало приписи Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області № 306 від 11.10.11, № 402 від 19.10.11, № 409 від 20.10.11, а також акти перевірок від 11.10.11 та від 20.10.11, посвідчення № 7/5-07-0746 від 11.10.11 та № 7/5-07-0980 від 20.10.2011 року на проведення позапланової перевірки. У позові зазначено, що при проведенні перевірок інспектори порушили вимоги визначені в Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 553 від 23.05.11, оскільки вони не пред'явили службові посвідчення та направлення на проведення позапланової перевірки, а також не повідомили будь-кого з представників підприємства про факт проведення позапланової перевірки. Оскільки представники підприємства не були присутній при проведені перевірки вони були позбавлені можливості надати пояснення та документи. Відповідно п.9 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» керівник або його заступник може прийняти рішення про заборону експлуатації закінчених будівництвом об'єктів, однак приписами № 409 від 20.10.11 та № 306 від 11.10.11 підприємству заборонено експлуатацію трогового центру інспекторами, які підписали приписи. Тому позивач просить суд визнати дії відповідача протиправними та скасувати приписи № 306 від 11.10.11, № 402 від 19.10.11, № 409 від 20.10.11.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічно викладеному в позові, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні просив відмовити у задоволені позову, надавши заперечення, в якому зазначив наступне. Відповідачем 11.10.11 на підставі листа прокуратури Ворошиловського району м. Донецька здійснено перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності ТОВ «ТЦ «Юзовський» на об'єкті розташованому за адресою: м.Донецьк, пл. Комунарів, 1. Перевірку здійснено згідно посвідчення (направлення) на перевірку № 7/5-07-0746, яке видано головним державним інспекторам Донецького відділу Центрального управління державного контролю за будівництвом об'єктів Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області Шпак Ю.С., Прядуну Ю.І., для проведення перевірки дотримання вимог діючого законодавства під час будівництва та експлуатації ТОВ «ТЦ «Юзовський» будівельних споруд, розташованих за адресою: м.Донецьк, пр. Павших Комунарів, 1. Перевірку проведено у термін з 11 жовтня 2011 року по 17 жовтня 2011 року, з подальшим продовженням строку проведення перевірки з 18 жовтня 2011 року по 19 жовтня 2011 року. За результатами перевірки 11 жовтня 2011 року складено акт у 2-х примірниках, та встановлено факт експлуатації будівлі торгівельного центру «Юзовський» без прийняття закінченого будівництвом об'єкту у встановленому законодавством порядку. Так, 11.10.11 видано наказ керівником інспекції № 116 а про заборону експлуатації ТОВ «ТЦ «Юзовський» закінченого будівництвом об'єкті, який не прийнято до експлуатації у встановленому законом порядку - «Торговельний комплекс «Юзовський», за адресою: м. Донецьк, пр. Павших Комунарів, 1. На підставі зазначеного наказу, інспекторами видано припис № 396 від 11.10.11 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, а саме про припинення експлуатації торгівельного центру. Вподальшому відповідачем ще з'ясовано, що позивачем проведено будівельні роботи п'яти поверхової прибудови торговельного комплексу без отримання відповідних документів, без затвердженої проектної документації, про що складено акт перевірки від 19.10.11. Відповідачем 20.10.11 здійснено перевірку виконання суб'єктом містобудівної діяльності припису № 396 від 11.10.11. За результатами перевірки встановлено, що вимоги припису № 396 від 11.10.11 не виконані, експлуатація торгівельного центру не припинена, що відображено в акті перевірки від 20.10.11, а також винесен припис № 409 від 20.10.11 з вимогою про негайне зупинення експлуатації торгівельного центру. Перевіркою 24.10.11 щодо виконання вимог припису № 409 від 20.10.11 встановлено, що вимоги припису не виконані, оскільки експлуатація зазначеного об'єкту не припинена.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, оцінивши всі надані докази суд встановив наступне.
Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий Центр «Юзовський», діє на підставі статуту, затвердженого протоколом № 45 від 17.09.09 загальними зборами учасників товариства (а.с.18-24).
Відповідач - Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Донецькій області утворена згідно з наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції № 47 від 26.10.2007 року, що діє в складі Міністерства регіонального розвитку та будівництва, є її територіальним органом.
Державне регулювання у сфері містобудування відповідно до ст. 7 Закону України «Про основи містобудування» здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою та Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, а також спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, іншими органами в порядку, встановленому законодавством.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553 затверджено Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (далі Порядок), що визначає процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт та ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів будівництва.
Згідно з пунктом 1 Порядку, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється Держархбудінспекцією та її територіальними органами (далі - інспекції).
Відповідно пункту 2 цієї Порядку державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за дотриманням: 1) вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, державних стандартів і правил, технічних умов, інших нормативних документів під час виконання підготовчих і будівельних робіт, архітектурних, інженерно-технічних і конструктивних рішень, застосування будівельної продукції; 2) порядку здійснення авторського і технічного нагляду, ведення загального та (або) спеціальних журналів обліку виконання робіт (далі - загальні та (або) спеціальні журнали), виконавчої документації, складення актів на виконані будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи; 3) інших вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, правилами та проектною документацією, щодо створення об'єкта будівництва.
Пунктом 3 Порядку передбачено, що державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється посадовими особами інспекцій відповідно до їх посадових інструкцій та функціональних повноважень.
Указом Президента України від 08.04.2011 № 439/2011 затверджено Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (дали Положення), згідно з пунктом 1 якого Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства.
Відповідно до пункту 6 цього Положення, Держархбудінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі або міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька регіонів) територіальні органи.
Згідно з пунктом 5 Положення Держархбудінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку: …6) видавати обов'язкові до виконання приписи щодо: а) усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил; б) зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт; в) усунення порушень вимог законодавства у сфері житлово-комунального господарства; 7) складати акти перевірок у сферах містобудівної діяльності, житлово-комунального господарства; 8) складати протоколи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, житлово-комунального господарства, накладати штрафи відповідно до законодавства; 9) здійснювати контроль за виконанням виданих приписів про усунення порушень.
Аналогічні повноваження викладені в п.11 Порядку.
Судом з'ясовано, що 04.10.11 до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області надійшов лист з прокуратури Ворошиловського району м. Донецька № 2251 вих. від 04.10.11, відповідно якого прокуратура керуючись ст. 20 Закону України «Про прокуратуру» доручила відповідачу провести перевірку законності здійснення будівельних робіт при реконструкції ТОВ «ТЦ «Юзовський» (а.с.39).
Відповідно п. 7 Порядку підставою для проведення позапланової перевірки, зокрема є вимога правоохоронних органі про проведення перевірки.
11 жовтня 2011 року видано посвідчення № 7/5-07-074 на проведення позапланової перевірки дотримання вимог діючого законодавства у сфері містобудування головним державним інспекторам Донецького відділення Центрального управління державного контролю за будівництвом об'єктів Інспекції держархбудконтролю у Донецькій області Шпак Ю.С. та Прядуну Ю.І. для проведення перевірки дотримання вимог діючого законодавства під час будівництва та експлуатації ТОВ «ТЦ «Юзовський» будівельних споруд, розташованих за адресою: м.Донецьк, пр. Павших Комунарів, буд.1. Термін дії посвідчення з 11.10.11 по 17.10.11, строк перевірки продовжено з 18.10.11 по 19.10.11 (а.с.41).
Суд зазначає, що в п. 6 Порядку зазначено, що строк проведення планової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а у разі потреби може бути одноразово продовжений за письмовим рішенням керівника відповідної інспекції чи його заступника не більше ніж на п'ять робочих днів.
Відповідно п.8 Порядку за результатами перевірки суб'єкта господарювання складається відповідний акт у двох примірниках.
11 жовтня 2011року головними державними інспекторами Донецького відділення Центрального управління державного контролю за будівництвом об'єктів Інспекції держархбудконтролю у Донецькій області Шпак Ю.С. та Прядуну Ю.І разом з старшим помічником прокурора Ворошиловського району міста Донецька Антоновою Г.І. проведено позапланову перевірку ТОВ «ТЦ «Юзовський», за результатами якої складено акт, відповідно якого встановлено факт експлуатації будівлі торгівельного центру «Юзовський» без прийняття будівлі в експлуатацію у встановленому законодавством порядку. Будівництво п'яти поверхового торгівельного центру «Юзовський» виконано на підставі дозволу на виконання підготовчих робіт інспекції № 04/92 від 13.04.04. Робочий проект на будівельні роботи не надано. Крім того, у акті зазначено, що власник від підпису акту відмовився (а.с.42).
Пунктом 17 Порядку встановлено, що у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.
Відповідно п.9 ч.4 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» посадові особи інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право забороняти за вмотивованим письмовим рішенням керівника інспекції чи його заступника експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію.
11 жовтня 2011 року тимчасово виконуючим обов'язки начальника Інспекції Матюшиної Г.Ю. видано наказ № 116 а про заборону експлуатації ТОВ «ТЦ «Юзовський» закінченого будівництвом об'єкта, який не прийнятий до експлуатації у встановленому законом порядку - «Торговельний комплекс «Юзовский» (а.с.43).
Як встановлено у судовому засідання, на підставі зазначеного наказу головними державними інспекторами Донецького відділення Центрального управління державного контролю за будівництвом об'єктів Інспекції держархбудконтролю у Донецькій області Шпак Ю.С. та Прядуну Ю.І 11.10.11 винесено припис № 396 відповідно, якого відповідача зобов'язано терміново припинити експлуатацію торгівельного центру, надати довідку про вартість будівельно-монтажних робіт у десятиденний термін та прибути до Інспекції щодо розгляду питання порушення у сфері містобудування (а.с.44).
Частинами 2, 3 п.21 Порядку встановлено, якщо у разі відмови суб'єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, підписати акт перевірки та припису, посадова особа інспекції робить у акті відповідний запис. У разі відмови суб'єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, від отримання акта та припису, вони надсилаються йому рекомендованим листом з повідомленням.
Акт перевірки від 11.10.11 та припис № 396 від 11.10.11 направлені на адресу позивача, про що свідчить фіскальний чек та опис вкладення (а.с.45).
19 жовтня 2011 року до відповідача надійшов лист з головного управління містобудування і архітектури Донецької міської ради № 01/17-3552 від 17.10.11, з якого вбачається, що позивач 07.04.06 надав робочій проект «Переобладнання та перепланування квартир № 181, 185, 189, 193 для розширення магазину непродовольчих товарів с побудовою п'яти поверхової прибудови торговельних залів на пл. Комунарів в Ворошиловському районі», який не був узгоджений на колегії 11.04.06. Повторно позивач матеріали не надавав (а.с.46).
Відповідачем 19 жовтня 2011 року проведено позапланову перевірку, якою встановлено що будівництво п'яти поверхової прибудови ТЦ «Юзовський» за адресою: м. Донецьк, пл. Комунарів,1 було здійснено без отримання документів, що надають право на виконання будівельних робіт. За результатами перевірки складено акт від 19.10.11 (а.с.47).
Водночас, відповідач надав до суду дозвіл на виконання будівельних робіт № 04/92 від 13.04.04, який був видан відповідачу щодо одноповерхової будівлі (а.с.148).
Відповідно ч.1 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник має право виконувати будівельні роботи після:
1) направлення замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт Державній архітектурно-будівельній інспекції або її територіальному органу (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю) за місцезнаходженням об'єкта будівництва - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України;
2) реєстрації відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до I - III категорій складності;
3) видачі замовнику відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності.
На підставі акту перевірки від 19.10.11 відповідачем винесено припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил (про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт) № 402 від 19.10.11, яким позивача зобов'язано надати до Інспекції у 15 денний термін правовстановлюючі документи та проект на п'яти поверхову прибудову прибудови ТЦ «Юзовський» за адресою: м. Донецьк, пл. Комунарів,1 (а.с.48).
20 жовтня 2011 року видано посвідчення № 7/5-07-0980 на проведення позапланової перевірки дотримання вимог діючого законодавства у сфері містобудування головним державним інспекторам Донецького відділення Центрального управління державного контролю за будівництвом об'єктів Інспекції держархбудконтролю у Донецькій області Шпак Ю.С. та Прядуну Ю.І. для проведення перевірки дотримання вимог діючого законодавства під час будівництва та експлуатації ТОВ «ТЦ «Юзовський» будівельних споруд, розташованих за адресою: м.Донецьк, пр. Павших Комунарів, буд.1. Термін дії посвідчення з 20.10.11 по 26.10.11(а.с.49).
Відповідно п. 7 Порядку підставою для проведення позапланової перевірки, зокрема є перевірка виконання суб'єктом містобудівної діяльності припису інспекції.
20 жовтня 2011 року головними державними інспекторами Донецького відділення Центрального управління державного контролю за будівництвом об'єктів Інспекції держархбудконтролю у Донецькій області Шпак Ю.С. та Прядуну Ю.І проведено позапланову перевірку ТОВ «ТЦ «Юзовський», за результатами якої складено акт, відповідно якого встановлено факт не виконання вимог припису № 396 від 11.10.11, а також факт експлуатації будівлі торгівельного центру «Юзовський» без прийняття будівлі в експлуатацію у встановленому законодавством порядку (а.с.50). На підставі акту перевірки винесено припис № 409 від 20.10.11 з вимогою негайно зупинити експлуатацію п'яти поверхової прибудови Торгівельного центру «Юзовський» (а.с.51).
Акти перевірок від 19.10.11 та 20.10.11 та приписи № 402 від 19.10.11 та № 409 від 20.10.11 були направлені позивачу кур'єрською доставкою, про отримання їх позивачем свідчить повідомлення про доставку (а.с.52).
Відповідно ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що належать до I - III категорій складності, та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що належать до IV і V категорій складності, здійснюється на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації шляхом видачі інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Акт готовності об'єкта до експлуатації підписується замовником, генеральним проектувальником, генеральним підрядником або підрядником (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників), субпідрядниками, страховиком (якщо об'єкт застрахований).
Прийняття рішення про реєстрацію (відмову у реєстрації) декларації про готовність об'єкта до експлуатації, видачу (відмову у видачі) сертифіката здійснюється інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю протягом десяти робочих днів з дати подання відповідних документів.
Датою прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації або видачі сертифіката.
Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю відмовляють у видачі сертифіката з таких підстав: неподання документів, необхідних для прийняття рішення про видачу сертифіката; виявлення недостовірних відомостей у поданих документах; невідповідність об'єкта проектній документації на будівництво такого об'єкта та вимогам державних будівельних норм, стандартів і правил.
Експлуатація закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію, забороняється.
У судовому засіданні представником позивача надано: договір оренди земельної ділянки від 17.01.05; рішення Виконавчого комітету Донецької міської ради про передачу земельної ділянки в оренду товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Центр «Юзовський» для будівництва та подальшої експлуатації прибудови торгових залів до існуючої будівлі магазину в Ворошиловському районі від 22.12.04 № 683/1; план (схема) меж земельної ділянки кадастровий номер 1410136300:00:018:0139; акт перенесення меж земельної ділянки на місцевість; договір користування № 4/2592 від 24.05.11; розрахунок розміру плати за користування земельною ділянкою від 21.04.11; рішення Виконавчого комітету Донецької міської ради про дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю «Торговий Центр «Юзовський» переобладнання та перепланування квартир №№ 73, 181, 185, 189, 193 житлового будинку № 1 з наступним приєднанням їх до існуючої будівлі магазина непродовольчих товарів та будівництвом п'яти поверхової при будівлі торгівельних залів на раніше виділеній земельній ділянці; витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно; свідоцтво про право власності на нерухоме майно; звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій п'яти поверхової прибудови «Торгівельного Центру «Юзовський» приєднаної до квартир житлового будинку (а.с.61-146).
Отже на час проведення перевірок Інспекцією позивачем не надано жодного документа, який би підтверджував дозвіл на експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту (сертифікат відповідності, декларація про готовність об'єкту до експлуатації тощо).
Крім того, суд зазначає, що під час розгляду справи позивач також не надав до суду письмових доказів, відповідно яких позивачу надано дозвіл на експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту, розташованого за адресою: м. Донецьк, пр. Павших Комунарів, буд.1.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що вимоги приписів прийнятих відповідачем обґрунтовані, відповідають нормам закону, приписи прийняті відповідачем на підставі правомірно проведених перевірок згідно наданих відповідачу повноважень, а тому адміністративний позов не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволені позову товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий центр «Юзовський» до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області про визнання дій протиправними та скасування приписів № 306 від 11.10.11, № 402 від 19.10.11, № 409 від 20.10.11 - відмовити.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 6 грудня 2011 року в присутності сторін.
Постанова виготовлена в повному обсязі 12 грудня 2011 року.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення через Донецький окружний адміністративний суд. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Соколова О. А.