22.12.2011
Справа № 6а-17/2011р.
22 грудня 2011 року Хортицький районний суд міста Запоріжжя
в складі: головуючого судді Ширіної С.А.,
при секретарі Гнедчик В.О.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя про зобов'язання надати звіт щодо виконання рішення суду
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з даною заявою, в якій зазначив, що 19.09.2011 року на рішення Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду по справі №2а-5841\10 року Хортицького райсуду м. Запоріжжя було видано виконавчий лист для подання в відділ примусового виконання рішення суду. Постановою від 14.10.2011 року було відкрито виконавче провадження ВП №29230890 та надано 7 денний строк для добровільного виконання рішення суду. Заявник вказує, що до цього часу ПФУ рішення суду не виконується та на підставі ч.1 ст. 267 КАС України просить суд призначити строк для виконання рішення суду за зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя надати звіт про виконання судового рішення
Від Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя надійшло письмове заперечення на заяву у якій вказано, що фінансування витрат пов'язаних з реалізацією Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, потреба в коштах на такі виплати бюджетом на 2011 рік була передбачена з урахуванням витрат в розмірах затверджених постановами КМУ від 16.07.2008 р. № 654 “Про підвищення пенсійного забезпечення громадян”та від 06.07.2011 року №745 “Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету”. ОСОБА_1 було проведено перерахунок пенсії відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження та в грудні 2011 року він отримає новий розмір пенсії згідно графіка виплати пенсії.
Встановлено, що постановою Хортицького райсуду м. Запоріжжя від 17.12.2010 року за позовними вимогами ОСОБА_1, визнано бездіяльність Управління Пенсійного фонду України у Хортицькому районі м. Запоріжжя щодо не перерахунку державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю протиправною, зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у Хортицькому районі м. Запоріжжя зробити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 державну пенсію та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю згідно з ч.4 ст. 54 та ст. 50 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”в розмірі шести мінімальних пенсій за віком(державна пенсія) та 50 відсотків мінімальної пенсії за віком (додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю) з 26.05.2010 року у урахуванням виплачених сум.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 11.07.2011 року, постанова Хортицького райсуду м. Запоріжжя від 17.12.2010 року залишена без змін
Постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області ВП №29230890 від 14.10.2011 року, відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа №2а-5841\10 виданого 14.10.2011 року.
19.06.2011 року набрав чинності Закон України від 14.06.2011 року № 3491 “Про внесення змін до Державного бюджету України на 2011 рік”.
Прикінцеві положення Закону України “Про внесення змін до Державного бюджету України на 201 І рік”доповнено пунктом 4, яким, зокрема, встановлено, що у 2011 році норми і положення ст. 39,50,51,52,54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
Визначення порядку та розмірів виплат зазначеним категоріям громадян делеговано Кабінету Міністрів України.
Як зазначив Конституційний суд України у рішенні від 03.10.1997 року № 4-зп, конкретна сфера суспільних відносин не може бути водночас врегульована однопредметними нормативними правовими актами однакової сили, які за змістом суперечать один одному. Загальновизнаним є те, що з прийняттям нового акту, якщо інше не передбачено самим цим актом, автоматично скасовується однопредметний акт, який діяв у часі раніше.
У даному випадку пізніше прийняті норми Закону України від 14.06.2011 року № 3491.
На виконання вимог Закону України від 14.06.2011 року № 3491 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 року № 745 “Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів Державною бюджет”, яка набрала чинності з 23 липня 2011 року.
Необхідно також зазначити, що відповідно до статті 9 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”№1058-1У за рахунок коштів Пенсійного фонду призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком, пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання та пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Виплати пенсій та доплат, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”за рахунок коштів Пенсійного фонду не передбачені.
Зокрема ст.63 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”передбачає, що фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
Крім того, відповідно до ч. 1 та 2 ст. 23 Бюджетного Кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Згідно зі ст. 48 Бюджетного кодексу України розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Судовий контроль за виконанням судових рішень здійснюється шляхом зобов'язання відповідача надати суду звіт про виконання рішення суду.
Виконання судових рішень відповідно до ЗУ “Про виконавче провадження”покладено на Державну виконавчу службу.
У постанові державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області ВП №29230890 від 14.10.2011 року не вказано конкретний строк для добровільного виконання рішення суду, та в наданих суду запереченнях Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя вже фактично міститься інформація про виконання рішення Хортицького райсуду м. Запоріжжя по справі №2а-5841\10, та таким чином, суд не вбачає підстав для здійснення контролю за виконанням судового рішення і вважає за необхідне відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 про здійснення судового контролю за виконанням рішення суду. ОСОБА_1 у своїй заяві не ставить питання про визнання протиправними дій чи бездіяльності , що вчинені суб'єктом владних повноважень на виконання постанови суду.
Керуючись ст.ст.165, 257, ч.1 ст.267 КАС України, суд,-
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні заяви до Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя про зобов'язання надати звіт щодо виконання рішення суду.
Ухвала підлягає оскарженню згідно КАС України.
Суддя