Постанова від 19.06.2008 по справі 07/2388а

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 07/2388а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" червня 2008 р.

10год. 15хв., м. Черкаси

За позовом державної податкової інспекції у місті Черкаси

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення 1296грн.

Суддя Дорошенко М.В.

Секретар судового засідання Сиволовська О.І.

Представники сторін:

від позивача: Сопілкова Т.І. - за довіреністю від 17.01.2008р., Павленко М.В. -за довіреністю від 11.01.2008р.;

від відповідача: не прибули.

Заявлено позов про стягнення з відповідача в доход бюджету 1296грн. податкового боргу станом на 05.05.2008р., у тому числі:1270грн. 61коп з єдиного податку, 20грн. 50коп. з податку на додану вартість і 4грн. 89коп. зі збору за забруднення навколишнього природного середовища.

У засіданні суду представники позивача позов підтримали з викладених у ньому підстав.

Відповідач був повідомлений про дату, час і місце засідання суду, проте ні він сам ні його представник у судове засідання не прибули.

Заперечень проти позову відповідач не подав.

Дослідивши наявні у справі письмові докази, заслухавши пояснення представників позивача, господарський суд встановив наступне.

6 квітня 2005р. у виконавчому комітеті Черкаської міської ради державним реєстратором Метельською Г.П. була проведена державна реєстрація відповідача як фізичної особи-підприємця.

7 квітня 2005р. відповідач був узятий позивачем на облік як платник податків.

14 лютого 2006р. відповідач був зареєстрований позивачем в установленому порядку як платник податку на додану вартість.

18 грудня 2006 року відповідач звернувся до позивача із заявою про право застосування з січня 2007р. спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, передбаченої Указом Президента України від 03.07.1998р. №727/98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» в редакції Указу Президента України від 28.06.1999р. №746/99 без використання праці найманих працівників.

Видом своєї діяльності відповідач обрав надання автомобіля в оренду.

Згідно з вказаним вище Указом Президента України та рішенням Черкаської міської ради від 28.11.2006р. №2-181 «Про встановлення єдиного податку» відповідач зобов'язаний був щомісячно сплачувати до бюджету єдиний податок у сумі 160 грн. незалежно від того здійснював він фактично підприємницьку діяльність чи ні.

Всього за 2007р. відповідач повинен був сплатити до бюджету 1920грн. єдиного податку (160грн. х 12 місяців), а фактично сплатив лише 649грн. 39коп. Відповідно недоїмка становить 1270 грн. 61 коп. (1920грн. -649грн. 39коп.).

3 травня 2007р. відповідач подав позивачу податкову декларацію з податку на додану вартість за перший квартал 2007р., за якою самостійно визначив суму податкового зобов'язання з цього податку в розмірі 19 грн., яку фактично до бюджету не сплатив.

На підставі акту перевірки своєчасності сплати податкового зобов'язання з ПДВ від 23.05.2007р. №3303/17-111 позивач прийняв податкове повідомлення -рішення від 23.05.2007р. №0013181701/0, за яким визначив відповідачу 1грн. 50коп. штрафу передбаченого пп. 17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі -Закон №2181-ІІІ) за порушення граничних строків сплати узгоджених сум податкового зобов'язання з податку на додану вартість.

На підставі акту перевірки своєчасності сплати податкового зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища від 19.06.2007р. №3932/17-111 позивач прийняв податкове повідомлення -рішення від 19.06.2007р. №0018301701/0, за яким визначив відповідачу 4грн. 89коп. штрафу передбаченого пп. 17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону №2181-ІІІ за порушення граничних строків сплати узгоджених сум податкового зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Податкові повідомлення -рішення від 23.05.2007р. №3303/17-111 і від 19.06.2007р. №0018301701/0 були вручені позивачем відповідачу під розписку, який їх ні в адміністративному ні у судовому порядку не оскаржував, а визначені за ними суми штрафів не сплатив.

Пункти 1.2 та 1.3 ст. 1 Закону №2181-ІІІ визначають термін «податкове зобов'язання» як зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України, а термін «податковий борг» - як податкове зобов'язання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Пункт 1.6 ст. 1 Закону №2181-ІІІ термін «примусове стягнення» визначає як звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.

Пункт 1.9 ст. 1 Закону №2181-ІІІ термін «податкове повідомлення» визначає як письмове повідомлення контролюючого органу про обов'язок платника податків сплатити суму податкового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Законом.

Підпункт 3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону №2181-ІІІ передбачає можливість примусового стягнення за рішенням суду активів платника податків у рахунок погашення його податкового боргу.

Згідно з пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті, тобто у разі якщо згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган або суми податкового зобов'язання визначаються контролюючим органом за непрямими методами.

Підпунктом 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ передбачає, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону №2181-ІІІ податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Підпунктом 5.2.2 п.5.2 ст. 5 Закону №2181-ІІІ встановлено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону №2181-ІІІ у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги -до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.

Згідно з пп. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону №2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації., а визначену йому контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до пп. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону №2181-ІІІ податкове повідомлення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Підпунктом 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181-ІІІ встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків суми податкового боргу.

Відповідно до п. 17.3 ст. 17 Закону №2181-ІІІ сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Пункт 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає право органів державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами

З огляду на приведені вище обставини та норми законодавства заявлена до стягнення сума заборгованості є податковим боргом відповідача, на примусове стягнення якого позивач має право, тому позов підлягає задоволенню. Судовий збір в сумі 12грн. 96коп .підлягає стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути із фізичної особи-підприємця ОСОБА_1(АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1):

- в доход бюджету через державну податкову інспекцію у місті Черкаси (вул. Хрещатик, буд. 235, м. Черкаси, ідентифікаційний код НОМЕР_2) -1296грн. податкового боргу;

- в доход Державного бюджету України через державну податкову інспекцію у місті Черкаси (вул. Хрещатик, 235, м. Черкаси, ідентифікаційний код НОМЕР_2) для зарахування на реєстраційний рахунок УДК у м. Черкаси НОМЕР_3 в головному управлінні державного казначейства України в Черкаській області, МФО 854018, - 12 грн. 96коп.судового збору.

Ця постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через господарський суд Черкаської області заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня оголошення постанови і апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання такої заяви.

Ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

У разі своєчасного подання заяви про апеляційне оскарження і неподання апеляційної скарги у встановлений строк, ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

СУДДЯ Дорошенко М.В.